5701 посетитель онлайн
11 686 80

Отмена перевода часов на летнее время: Академия наук высшей школы призвала Зеленского ветировать закон

Перехід на літній час: науковці проти законопроєкту

Общественная организация "Академия наук высшей школы Украины" обратилась к президенту Владимиру Зеленскому с призывом наложить вето на закон об отмене перехода на летнее время.

Как информирует Цензор.НЕТ, соответствующее обращение главы академии Александра Наконечного опубликовала "Новинарня".

Наконечный отмечает, что законопроект №4201 был принят с чисто формальными экспертными заключениями министерств, но без глубоких профессиональных экспертных заключений научного сообщества, в частности профильных учреждений НАН Украины, НАМН Украины, ведущих университетов и тому подобное.

"...Десятки миллионов людей, регулярно путешествуя по всему миру, меняют часовые зоны не дважды в год, а значительно чаще, и не на один час, а на больший временной интервал. Это действительно приводит к определенному временному дискомфорту, но не влечет длительных негативных последствий и вовсе не является основанием для отказа от путешествий за пределы своей часовой зоны", - говорится в обращении.

Президент академии приводит три аргумента против закона:

  • с принятием законопроекта Украина отойдет от общей практики исчисления времени в странах ЕС и других государств, поддерживающих Киев в войне против России. Сейчас отказались от использования летнего времени Россия, Беларусь и Китай. Поэтому, по словам Наконечного, Украина приняла вариант, "характерный для тоталитарного мира. Такое решение трудно объяснить с точки зрения любой политической логики";
  • по закону в конце июня в Киеве будет светать в 3 утра, а темнеть в 20 вечера (сейчас - в 4 и в 21 соответственно);
  • свет будет расходоваться впустую - это следует из предыдущего аргумента. Из-за этого вырастут расходы на электричество у учреждений и предприятий в вечерние часы весной, летом и осенью. Это будет иметь "особенно ощутимый эффект" в условиях постоянных отключений электроэнергии.

"Таким образом, с принятием законопроекта № 4201 Украина отошла от практики исчисления времени, общепринятой для стран ЕС и других государств, поддерживающих Украину в ее борьбе против российской агрессии, и приняла вариант, характерный для тоталитарного мира. Такое решение трудно объяснить с точки зрения любой политической логики", - говорится в обращении.

В Академии напоминают, что идею перевода часов впервые высказал в 1784 году ученый и политик Бенджамен Франклин.

"Летнее время на территории УНР было впервые установлено с 14 апреля по 14 сентября 1919 года. Это было сделано для того, чтобы полнее использовать для нужд человека световое время в летние месяцы", - говорится в заявлении

Напомним, во вторник, 16 июля, Верховная Рада приняла законопроект, который отменяет перевод времени в Украине с зимнего на летнее.

Топ комментарии
+24
Европа переводит стрелки часов и если Украина действительно интегрируется в ЕС, то должна делать так же.
Поясное, т.е. "зимнее" время на постоянной основе введено у кацапов. Почему "зеленая рада" копирует законы, принятые врагом?
показать весь комментарий
18.07.2024 10:12 Ответить
+23
Зелені навіть в такому питанні нагадили
показать весь комментарий
18.07.2024 10:10 Ответить
+23
Природній час для України - це "зимовий", але більшості громадян "літній" підходить набагато більше. Саме "літній" треба й залишити на постійній основі.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:16 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Зелені навіть в такому питанні нагадили
показать весь комментарий
18.07.2024 10:10 Ответить
УВАГА! ХТО ПРОТИ СКАСУВАННЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ???

На сайті електронних петицій президенту зареєстрована петиція №22/230584-еп від 18.07.24, потрібні ще голоси!

https://petition.president.gov.ua/petition/230584 https://petition.president.gov.ua/petition/23058 https://petition.president.gov.ua/petition/230584 4

Пересилайте друзям, знайомим. Маємо дотиснути і скасувати цей абсурд, що хочуть натворити слуги.
показать весь комментарий
16.08.2024 13:33 Ответить
У відповідь буде "какая разніца"?((
показать весь комментарий
18.07.2024 10:10 Ответить
Куди тому Наконечному до форумного, зеленого сраколиза.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:13 Ответить
Троль, відкиля постиш?
показать весь комментарий
18.07.2024 13:03 Ответить
показать весь комментарий
18.07.2024 10:16 Ответить
Тоді ми будемо жити постійно по "масковському" часу
показать весь комментарий
18.07.2024 11:26 Ответить
І що з цього???? Купа країн живе па масковскаму, а у самій рашці купа не па масковскаму. Хіба це аргумент щоб як барани сидіти у зимовому часі, аби не па масковскаму?
показать весь комментарий
18.07.2024 11:37 Ответить
Тобі написали, що це - природній час для більшої частини України, но таким, як ти - аби погавкать
показать весь комментарий
18.07.2024 11:57 Ответить
Так ти ж гавкнула перша, хвора))
показать весь комментарий
18.07.2024 12:01 Ответить
Який природній? В 3 години ночі світанок? Ви конкретно написали "аби не як у кацапів", а не природу.
показать весь комментарий
18.07.2024 12:04 Ответить
Ви хоч статтю читали? Чи закон?
показать весь комментарий
18.07.2024 12:20 Ответить
Ви і зараз по півроку по "московському часу" живете. Не муляє?
показать весь комментарий
19.07.2024 13:37 Ответить
мені "літній" час не підходить взагалі. Я на роботу встаю о 6 ранку і по півроку не висипаюсь. Бо природній час - зимній - дав би мені постпати до 7 години, а 6 по літньому часі це 5 ранку по нормальному.
показать весь комментарий
19.07.2024 13:39 Ответить
Патаму шта врагі
показать весь комментарий
18.07.2024 10:16 Ответить
вони все звідти копіюють, нещодавне податок на цукор, було обмеження на вартість товарів що пересилаються, якщо не помиляюсь еквівалент 170 євро, так як у кацапів, чому 170 а, хз, бо кацапи так само, та купа таких дебільних рішень.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:19 Ответить
Це взагалі ніяк не пов'язано. В ЕС доречі, також періодично виникають дебати, щодо відміни переходу на літній час...
Звісно виникає питання чому мавпували саме у Росії, Білорусі?!
Але слід зазначити, що аргументи НАН вимагаючих наукового підгрунтя, самі делекі від наукових: бо дійсно немає будь яких доказів, щодо наявності економії е/е від переведення годинника і навпаки існує статистика, підвищення серцевих захворювань при переведенні і при перетинанні часових поясів! Тобто аргументи в законі ьільш обгрунтовані, чим у заяві НАН.
НАН, це взагалі збіговисько йолопів пенсійного віку, яким тупо нічим займатися (корисним(
показать весь комментарий
18.07.2024 10:43 Ответить
НАН пропихує замовлення наукового дослідження. Звичайно не безкоштовного. Тобто держава відсипе пачку грошей за роботу, яку виконає декілька студентів за залік.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:52 Ответить
а где европа переводит? Они приняли переход, но на практике все как было так и есть, ничего не поменялось
показать весь комментарий
18.07.2024 10:59 Ответить
Найбільше мені подобається висновок з економії світла)
показать весь комментарий
18.07.2024 10:13 Ответить
Дуже правильне рішення про те, що цей закон потрібно
ветувати , так як він не відповідає нашим реаліям зі світлом ,
яке нам потрібно економити 😡
показать весь комментарий
18.07.2024 10:16 Ответить
Використання електрики, НЕ-ПОВ'-Я-ЗА-НЕ з переведенням стрілок. Скажу більше - коли ти удень йдеш на роботу, то на роботі використовуєш набагато більше електрики (бо виробничі процеси...а наприклад великий офісний принтер при включенні прогріву, може брати 5кВт(більшість 1-1.5квт)).
Тобто використання електрики прив'язано не до часу, а до бодрствування (не включив світло дома, так включиш у офісі - бо темно.... Бо усі забувають, що крім ранку, є й вечір, а день скорочується вцілому і з обох боків)
Взагалі, то ніхто не заважає підприємствам, підстроювати час своєї роботи до пори року

PS Я взагалі не бачу необхідності приймати цей закон коли у нас війна. Але просто зазначаю, що аргументи НАН - повне гівно
показать весь комментарий
18.07.2024 11:01 Ответить
Це наразі не є нагальним.. То саме дрібнесеньке наразі. Стільки вже усіляких дурниць наприймали ( за, що сподіваюся згодом понесуть таки відповідальність ))). Як хтось написав в інеті : все происходящее - влада снимает приквел к голодным играм.....
показать весь комментарий
18.07.2024 10:16 Ответить
...може, доси вже ліжка пересувати, чи ще не наржалися?
показать весь комментарий
18.07.2024 10:17 Ответить
громадська органзіація з такою пафосною назвою. і в чому проблема що світатиме в 3 годині а не в 4й, а те, що графіки робочого часу можна змістити вони не подумали, було робочий починався в 9 то буде в 8, і всі оті їхні надумані проблеми вирішились. бо насправді якогось розумного обгрунтування переведенню годинників туди сюди немає, а те що якась кількість подорожує, то їх питання, але ж не вся країна має змінювати ритм життя.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:22 Ответить
у тому то і справа що є наукове обгрунтування переходу на літній час
показать весь комментарий
18.07.2024 10:34 Ответить
"науково обгрунтувати" можна будь-яку дурню. в цьому випадку воно себе не виправдовує
показать весь комментарий
18.07.2024 10:51 Ответить
Зміна графіків роботи - це те саме переведення годинників, і його теж доведеться робити 2 рази на рік
показать весь комментарий
18.07.2024 11:01 Ответить
Чому до них не доходять такі елементарні речі, це ж простіше простого?!...
показать весь комментарий
18.07.2024 11:28 Ответить
ні, не треба змінювати двічі на рік, один раз пристосував і так залишати
показать весь комментарий
18.07.2024 15:39 Ответить
Якщо перевести початок роботи на 8-му (для літа), то зимою в цей час буде ще темна ніч. Для цього і запроваджене переведення часу, щоб пристосовувати життя до світлої частини доби з природнім освітленням, а не сидіти під штучним світлом
показать весь комментарий
18.07.2024 15:46 Ответить
Щодо подорожуючих то їм буде комфортніше. Бо якщо Берлін, Париж чи Мадрид переведуть стрілки на одну годину вперед, то їх літній час буде збігатись з київським природнім. Тому перетинаючи кордон з ЄС не буде потреби переводити стрілки годинника.
показать весь комментарий
18.07.2024 14:28 Ответить
********.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:26 Ответить
Європа сама не знає,чому досі переводить час.Хіба по традиціі.Аргумент про економію давно є смішним,тим паче для ЄС.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:27 Ответить
Що за бляха така супер дупер організація, Франклін запропонував цю ідею аби економити свічки, потім її ввели як таку, що буде економити світло. Починають шукати зради там де її немає, я наприклад за*бався з цими вічними переходами. З іншої сторони можна сказати що люди тисячоліття жили без переводу годинника, і ніхто не парився.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:29 Ответить
переважна більшість депутатів - невігласи з купленими дипломами. Це наслідки багаторічної деградації вищої школи.
Сумнівно щоб през дослухався до справжніх фахівців бо він і сам із середовища невігласів.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:32 Ответить
це ти кого назвав справжніми фахвцями, якесь збіговисько невідомого кого із пафосною назвою академія там чогось?
показать весь комментарий
18.07.2024 15:40 Ответить
я не маю підстав недовіри і тим більше зневажливого ставлення до академіків і професорів вище згаданої структури.
А до незнайомих людей завжди звертаюсь на Ви
показать весь комментарий
18.07.2024 17:23 Ответить
Так розумію - під час війни хлопцям раптом зачесалось перевести Україну на московський час?
Дивне співпадіння...
показать весь комментарий
18.07.2024 10:32 Ответить
Московський час збігається з літнім, а зимовий - якраз навпаки
показать весь комментарий
18.07.2024 13:22 Ответить
"Наразі відмовилися від використання літнього часу Росія, Білорусь і Китай. Отож, за словами Наконечного, Україна прийняла варіант, "характерний для тоталітарного світу."
--------------
Агрумент як собі, на двійку із плюсом. А тоталітарний світ користується ел. енергією, газом, водою... А на що робити, відмовитись від цих благ?
показать весь комментарий
18.07.2024 10:35 Ответить
Агрумент як собі, на двійку із плюсом. А тоталітарний світ користується ел. енергією, газом, водою... А на що робити, відмовитись від цих благ?
------------------------

А це взагалі не аргумент, а демагогія. Всі користуються ними незалежно від тоталітарності.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:46 Ответить
давно треба було відмовитися від переведення
показать весь комментарий
18.07.2024 10:37 Ответить
високочолі дебіли-бюджетники по обидва боки "праблЄми" виколупали "найактуальнішу" натепер тему і займаються привселюдно муйньой..
показать весь комментарий
18.07.2024 10:38 Ответить
ДОВБОЙОБИ зелені! Чи просто вороги з мандатами?
показать весь комментарий
18.07.2024 10:38 Ответить
Знак питання зайвий
показать весь комментарий
18.07.2024 11:29 Ответить
На даний час це найважливіше питання, ****.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:41 Ответить
Яка там академія наук вищої школи..от якби це трускавецький університет запропонував, то , може б, найвеличніший інфант і прислухався..
показать весь комментарий
18.07.2024 10:48 Ответить
Хай старий пердун наконечний від читається, що корисного зробив за своє впусту прожите життя.
показать весь комментарий
18.07.2024 10:51 Ответить
І тут дочекались коли ВР прголосувала закон, а тепер вилізли з заявою, де ви були ранніше?
показать весь комментарий
18.07.2024 10:59 Ответить
только летний оставьте, тупые мыслители хз над чем
показать весь комментарий
18.07.2024 10:58 Ответить
мрієте жити за москальським часом?
показать весь комментарий
18.07.2024 11:28 Ответить
Мрієте прокидатися о 3-й ранку і влягатися о 20-й? Проводите життя на дивані?
показать весь комментарий
18.07.2024 11:31 Ответить
Я підтримую варіант з переводами годинника
показать весь комментарий
18.07.2024 11:32 Ответить
Або літній, або переводити годинники. Точно не в зимовому постійно.
показать весь комментарий
18.07.2024 14:59 Ответить
УВАГА! ХТО ПРОТИ СКАСУВАННЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ???

показать весь комментарий
16.08.2024 13:30 Ответить
нащо вставати о 3й ранку? Чи у Вас немає грошей щоб штори купити на вікна?
показать весь комментарий
19.07.2024 16:15 Ответить
УВАГА! ХТО ПРОТИ СКАСУВАННЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ???

показать весь комментарий
16.08.2024 13:32 Ответить
А півники знають, що час будуть переводити? Чи Рада за них забула? І як же їм тепер співати? Проблєма...
показать весь комментарий
18.07.2024 11:03 Ответить
Розігнати нахер цю академію. Дармоїди. Знайшли нагальне питання, зараз це дуже важливо.
показать весь комментарий
18.07.2024 11:16 Ответить
Чукча пісатєль, а нє чітатєль? Пропонує відмінити переведення часу zeшобла, а не Наконечний. Знайшли саму нагальну проблему, курви
показать весь комментарий
18.07.2024 11:33 Ответить
Пропоную цей літній час зробити зимнім, а наступного року перейти ще раз на літній...
показать весь комментарий
18.07.2024 11:33 Ответить
Це не кінець - уе *******!
*****, і вони хочуть до НАТО, а час синхронізували з **********!
Дурний народ з дурними правителями хоче перемоги...
Цікаво, а час у системах ППО типу Пєтриот теж будуть переводити...
показать весь комментарий
18.07.2024 11:43 Ответить
Навпаки, зараз ми живемо за літнім часом - і це московський час. Переводячи весною стрілки на годину вперед, Україна переходить в третій часовий пояс в якому перебуває москва. Восени, переводячи годиннику стрілку на одну годину назад, Україна повертається у свій другий - природній для нашої території часовий пояс: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Україна, Туреччина, Ізраїль, Єгипет... .
показать весь комментарий
18.07.2024 14:20 Ответить
А перелічені вами країни - Фінляндія та решта, - не переходять на літній час? Теж переходять. Тому не треба пересмикувати.
показать весь комментарий
19.07.2024 00:09 Ответить
Раз Росія відмовилась, то і менеджери гаранта по іншому не можуть.
показать весь комментарий
18.07.2024 11:45 Ответить
Яка користь від цієї організації ще назву придумали академія збіговисько нікчем аби нічого не робить гнать наконечного на адресу москви
показать весь комментарий
18.07.2024 12:01 Ответить
ну не може єврей вол де мор діяти інакше ніж єврей вол де мор! якщо кремлядський єврей вол де мор сказав не переводити стрілки - значить єврей вол де мор в Києві не буде переводити стрілки....
показать весь комментарий
18.07.2024 13:12 Ответить
Правильне рішення. Нічого нам переходити влітку на кацапський час. А якщо деяк країни ЄС переходять на літній час, то не біда. Влітку Київ буде жити за одним годинником з Варшавою, Берліном, Парижем, Римом.
Це, як на мене, краще ніж жити в одному часі з рашистами. І подорожувати українцям Європою буде комфортніше.
показать весь комментарий
18.07.2024 14:12 Ответить
Перестаньте всюди пхати рашу і європу, у нас своє життя
показать весь комментарий
18.07.2024 17:30 Ответить
Позбавляйтеся від хуторянства. Пора усвідомити, що Україна - велика європейська країна, а українці - європейська нація, яка творить європейську і світову історію
показать весь комментарий
19.07.2024 03:14 Ответить
Менше дивіться телемарафон
показать весь комментарий
19.07.2024 10:46 Ответить
Ти дибіл? Якщо тобі подобається, що влітку буде темніти о 8-й вечора, а в серпні вже о 7-й, то це не означає, що всім так подобається. Більшість людей 10 місяців на рік будуть повертатися з роботи додому вже затемна. Реально всі, хто глорить за постійний зимовий час - клінічні ідіоти. По хорошому, навіть зараз є потреба перевести на годину вперед, щоб подовжити світловий день, а ці ідіоти ще більше хочуть його зменшити. Я ходжу на роботу з 8 до 17 і то відчуваю нестачу світла вечорами - занадто рано темніє, а вранці, коли о 7-й іду в гараж, то сонце вже зависоко і досить спекотно. А що казати за тих, у кого графік роботи 9-18 або 10-19? Вони тоді взагалі будуть в полудень на роботу приходити, а повертатися пізно вночі. А коли з дітьми гуляти, чи хатніми справами зайнятися? Покидьки кончені на догоду ахметову крутять тим часом як циган сонцем, а дибіли їх підтримують.
показать весь комментарий
19.07.2024 00:20 Ответить
УВАГА! ХТО ПРОТИ СКАСУВАННЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ???

показать весь комментарий
16.08.2024 13:28 Ответить
Це не науковці, а якась громадська організація. Тобто, шаромижники на грантах.
показать весь комментарий
19.07.2024 13:41 Ответить