10808 посетителей онлайн
6 792 68

Прокуратура открыла производство по факту уничтожения природы на заповедном Оболонском острове в Киеве

Оболонський острів

Во время строительства моста-волны на заповедном Оболонском острове незаконно или по незаконным документам было срублено около 200 вековых деревьев и около 1000 кустов.

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на фейсбук Киевского эколого-культурного центра (КЭКЦ).

"Во время строительства моста-волны на острове незаконно и или по незаконным документам было срублено около 200 вековых деревьев и более 1000 кустов, уничтожено биотопы летучих мышей (около 40 мест), а также уничтожено фрагменты влажных и заболоченных лугов площадью 5 га. При этом уничтожена популяция петушков сибирских, внесенных в Красную книгу Украины - около 100 растений", - рассказал директор КЭКЦ Владимир Борейко.

По его словам, бульдозерами и другой техникой уничтожен слой почвы на участке в 14 га. Общая сумма ущерба для экологии составляет 1,5 млн гривен.

Борейко подчеркнул, что ответственность за это правонарушение должно понести коммунальное предприятие "Плесо", которое является землепользователем Оболонского острова на протяжении 20 лет.

Топ комментарии
+12
Автори допису на Цензорі. Передайте довбням-екологам і довбням-прокурорам , що виконали роль прислуги ЗЄлемскаго по нападкам на Кличка, що на острові, якому від роду всього близько 50-60 років ВІКОВИХ (сторічних і старше) дерев не могло бути апріорі.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:22 Ответить
+8
саме дивовижне, що після зміни влади, оці мєнти прокурори судді, нікуди не подінуться!
такі холуї, потрібні, будь якій владі!
показать весь комментарий
30.07.2024 20:02 Ответить
+6
Заспокойтесь)) то головнарк черговий гівновкид на Кличка організував.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:17 Ответить
Комментировать
Сортировать:
во дают !!!

ви для себе вирішіть: вам непролазні хащі чи Версаль ?

острів мав статус заповідника, заказника чи ще чогось ?

міст-гад мені НЕ подобається, але все має мати свої межі
показать весь комментарий
30.07.2024 19:30 Ответить
Там колись хотіли будувати черговий ЖК, отож по троху готуються...
Скоро зелених зон відпочинку взагалі не залишиться
показать весь комментарий
30.07.2024 19:41 Ответить
дядя, ти де живеш? в Нарьян-Марі?
ти той острів бачив ? який на ньому ЖКХ ?

він навесні підтоплюється, баклан ти нєпуганий !
показать весь комментарий
30.07.2024 19:45 Ответить
дядя, червонокнижні рослини не маєш права чіпати.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:04 Ответить
То й живіть посеред болота.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:16 Ответить
Заспокойтесь)) то головнарк черговий гівновкид на Кличка організував.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:17 Ответить
Звісно, звідки ж тобі знати про ******* технології... доречі, Оболонь побудована на намивних пісках
показать весь комментарий
30.07.2024 20:31 Ответить
Ти мені будеш розповідати на чому стоїть мій будинок, кацапе ?

Острів в річищі Дніпра !

.
показать весь комментарий
31.07.2024 10:57 Ответить
Бачу, боксьор своїх на форум підгрузив щоб відмазували
показать весь комментарий
31.07.2024 15:00 Ответить
Оце так! Ніколи такого не було й от знову вкотре! Знову прокурори гарно зароблять, а державі дулю.
показать весь комментарий
30.07.2024 19:31 Ответить
ви мали на увазі ... дупло з кажанами у столітній вербі ?
показать весь комментарий
30.07.2024 19:46 Ответить
в дитинстві, я з друзяками, той острів облазив вздовж, та поперек. у юності, там табором, стояли, все літо.
нема там дупла з кажанами.
там, щось інше!
от, я і задумався......
показать весь комментарий
30.07.2024 20:23 Ответить
показать весь комментарий
31.07.2024 01:22 Ответить
криворізьким довбням дупло мариться весь час
показать весь комментарий
31.07.2024 01:23 Ответить
Так це ж прокуратура розслідує дупла в кажанах 😂👍
показать весь комментарий
31.07.2024 10:59 Ответить
та ну на..... невже?
показать весь комментарий
30.07.2024 19:32 Ответить
Цеж треба, не пройшло і пів року як наша поліція помітила
показать весь комментарий
30.07.2024 19:37 Ответить
Прокуратура відкрила провадження
Джерело:
показать весь комментарий
30.07.2024 20:00 Ответить
А як відрізнити законний документ, завірений підписом посадової особи і печаткою, від незаконного документу, завіреного підписом посадової особи і печаткою? На якому курсі юрфаку вивчають юридичну шизофренію?
показать весь комментарий
30.07.2024 19:56 Ответить
з кабінету вище!
показать весь комментарий
30.07.2024 20:03 Ответить
Незаконно зрізали купу дерев та продали! Що тут неясного? Як би не вихвалявся Кличко, там зараз просто пекельна сковорідка! Тіні нема, бо нема ні дерев ні кущів! Це як при чортовецькому на Андріївському узвозі позрізали ліхтарі та замінили на нові, а старі роз'їхалися по маєткам глитаїв!
показать весь комментарий
30.07.2024 20:26 Ответить
цей острів намивний - він утворився при намиві Оболоні. Які там вікові дерева? Борейко екологічний здирник та рідкісний підар, та ще крадій бюджетних коштів з Мінприроди. І тут вирішив перднути в калюжу
показать весь комментарий
30.07.2024 21:21 Ответить
не паліть контору
показать весь комментарий
31.07.2024 01:24 Ответить
Якщо є підпис кличка - явна фальшивка, скажуть кличкоботи.
А, якщо, підпис котрогось з замів - законний документ.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:32 Ответить
ви справжній поціновувач серіала "Скоти" і справжній виборець Зе....ви дуже розумна людина, як і "умний нарід"
показать весь комментарий
30.07.2024 21:28 Ответить
Фальшивий документ підписано тремтячою
показать весь комментарий
30.07.2024 21:03 Ответить
саме дивовижне, що після зміни влади, оці мєнти прокурори судді, нікуди не подінуться!
такі холуї, потрібні, будь якій владі!
показать весь комментарий
30.07.2024 20:02 Ответить
Нарешті! Маю надію що надають по пиці глитаюгам з КМДА!
показать весь комментарий
30.07.2024 20:22 Ответить
а з Банкової? 😂
показать весь комментарий
31.07.2024 11:02 Ответить
Та і Банковій треба давати по пиці, та в даному випадку мова про КМДА! Чи у вас десь свої сидять?
показать весь комментарий
31.07.2024 11:43 Ответить
Автори допису на Цензорі. Передайте довбням-екологам і довбням-прокурорам , що виконали роль прислуги ЗЄлемскаго по нападкам на Кличка, що на острові, якому від роду всього близько 50-60 років ВІКОВИХ (сторічних і старше) дерев не могло бути апріорі.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:22 Ответить
То кличківці можуть красти, а як їх ловлять то будемо волати про політичні переслідування? Ти мабуть в нього на донатах...
показать весь комментарий
30.07.2024 20:28 Ответить
головне що ви представляете "умний нарід"
показать весь комментарий
30.07.2024 21:31 Ответить
Ну так, той острів насипали у 60-70 роках...бо там було тупо болото..
показать весь комментарий
30.07.2024 20:32 Ответить
***, яке болото, тяморошне?
Це затока Собаче Гирло, якій тисячі років!
показать весь комментарий
30.07.2024 20:47 Ответить
10 тисяч років!!
показать весь комментарий
30.07.2024 21:15 Ответить
собаче гирло північніше, утирок! а, ще вище, верблюд, або огурец. а, лівіше, міністерка, культове озеро, до сих пір.
оболонь, як і всі острови насипані.
я готовий вийти на кулачний бій за історію оболоні, бо виріс на ній і бачив все своїми очима!
а, на тому острові, взагалі не було ніколи ніяких дерев. суцільні піски і кущі!
показать весь комментарий
30.07.2024 21:18 Ответить
ніколи на тому острові не було вікових дерев, а були кущі верби де ставили палатки дикі відпочивальники. бо на острів можна було перейти лише вбрід і то влітку., бо весною та в червні було глибоко і біля проходу було болото
показать весь комментарий
30.07.2024 21:26 Ответить
чому дикі?
ми були урбанізовані.
стояли табором наметами все літо.
дуже круто було.
навчився пити спирт.

і, хочу відзначити, ніхто не поваляв та не вкрав жодної речі. не кажу вже про намети.
прохід був, не там де міст, з протилежної сторони.

а весною, ми каталися там на крижинах.

еееххх....
був я молодий та глупий! золоті часи!
і ніхто не хворів!
показать весь комментарий
30.07.2024 21:39 Ответить
а взимку всі діти ходили на острів по кризі і були натоптані по кризі цілі дороги через залів ))
показать весь комментарий
30.07.2024 21:44 Ответить
Придурок, якщо тобі міністерка поруч, то ти виріс в Шепетівці, а не в Києві!
показать весь комментарий
30.07.2024 21:27 Ответить
ти хоч раз ходив на той острів? там біля броду завжди було болото. особливо в травні та червні
показать весь комментарий
30.07.2024 21:35 Ответить
Про кажанов - брехня. Все киевские кажаны вымерли с началом взрывов ночью - у них ориентация отказала...
показать весь комментарий
30.07.2024 20:25 Ответить
Зауважте, викорчували 200 дерев та 1000 кущів, це робота на не один день,
отож поліція просто закривала очі
показать весь комментарий
30.07.2024 20:33 Ответить
Кущі теж столітні?
показать весь комментарий
30.07.2024 21:16 Ответить
...і трава столітня 😂
показать весь комментарий
31.07.2024 11:06 Ответить
Цікаво: справу порушила "Прокуратура України" чи "прокуратура єрмака"?
Острів був намитий після побудови Київської ГЕС - звідки там "вікові дерева"?
показать весь комментарий
30.07.2024 20:48 Ответить
А ГЕС тут яким боком?
До неї хз скільки кілометрів.
показать весь комментарий
30.07.2024 20:52 Ответить
До побудови ГЕС там були заливні луги, "вікові" дерева у таких умовах не ростуть, лише верба
показать весь комментарий
30.07.2024 21:07 Ответить
Що за хрень ти несеш?
Які заливні луга?
Ти зі Жмеринки, кличкобот?
Заливні луга були на місці масиву Оболонь. Їх засипали піском висотою 10 метрів, потім збудували будинки.
показать весь комментарий
30.07.2024 21:16 Ответить
Так і Подол (принаймні частина його) з Оболонью теж з'явилися ПІСЛЯ побудови греблі у Вишгороді. До речі, Оболонь ще й намивалася піском! Про лівобережжя я взагалі промовчу. А до побудови греблі частина земель теперешнього Подолу, як і Труханів острів затоплювалия при весняному водопіллі...
показать весь комментарий
30.07.2024 21:24 Ответить
Хрен від пальця не відрізняєш.
Затоплювало до побудови канівської ГЕС, з якої тепер спускають воду ранньою весною і
Канівське водосховище приймає ту воду.
А київська ГЕС тут не при ділах.
Розвелося тупоголових.
показать весь комментарий
30.07.2024 21:34 Ответить
Тобто у вас, коли ви прикручуєте кран на кухні, раковина наповнюється з тією ж швидкістю, що й при повністю відкритому крані?
Ну ви, пане, чаклун!
До речі: відстань від Київської ГЕС до Києва і відстань до тієї ж Канівської ГЕС...
Але так, згоден, що якби Канівська не спускала воду хоча б з тією ж швидкістю, що й Київська, то були б підтоплення, але вони починались не так, як при паводку (з півночі на південь), а навпаки - з Конча-Заспи і уверх за течією
показать весь комментарий
30.07.2024 21:41 Ответить
Тобто, коли поділ і вулицю електриків в 70-і роки регулярно підтоплювало, а під жд мостом було більше метра води, київська ГЕС давно стояла.
І хрен чим це допомогло.
Автобуси з оболоні ходили на поділ через Петрівку
показать весь комментарий
30.07.2024 21:46 Ответить
Тобто упереджений скид води Канівською ГЕС, що була побудована значно пізніше, ти не враховуєш?
Ну то таке...
показать весь комментарий
30.07.2024 22:17 Ответить
Це в іншому місці
показать весь комментарий
30.07.2024 21:30 Ответить
Так при побудові ГЕС затоплює землі перед греблею, а не після
показать весь комментарий
30.07.2024 21:04 Ответить
Завдяки побудові ГЄС Дніпро навесні не затоплює оболонь, троєщину
показать весь комментарий
30.07.2024 21:10 Ответить
Дядя, ви тяморошний?
показать весь комментарий
30.07.2024 21:17 Ответить
от, в моє врємя...
так от, були часи, коли оболонь затоплювало по дамбу.
і отой острів ледь виглядав.
так шо, про дерева, дуже прикрашено!
показать весь комментарий
30.07.2024 21:22 Ответить
До виборів готуються, а то вийде Кличко з мостом, за гроші Тайваню, і вже буде який не який піар в медіа, а чим піариться піанінному яйцеграю та верещук, розмінуваннями в Чонгарі? То там і кущики знайшли, і комашок, і личинки якісь. А от коли велике будівництво то все ок
показать весь комментарий
30.07.2024 21:17 Ответить
Кістка в горлі дєрьмаківських узеленських не дає спокою Банковій: не вийшло верещучку посадити в крісло мера, то тепер всі свої "проє@алі" в столиці будуть вішати на Кличка.
На острові, що до побудови греблі у Вишгороді, був затоплюваний щороку, знайшли вікові дерева, а відсутність мільярду дерев, що обіцяло найвеличніше, не помічають. Переймаються загибеллю кажанів (яких там, може, й не було), але засовують язики в дупу при згадуванні про винних в розмінуванні півдня, відведенні військ з півночі та, як наслідок, у сотнях тисяч загиблих Громадян України! Кажани важливіші?

Просто проплачені брехливі повії, ІМХО
показать весь комментарий
30.07.2024 21:33 Ответить
Здається має місце бути корупція, поліція кілька тижнів не помічала як знищували зелену зону
показать весь комментарий
30.07.2024 21:33 Ответить
Зі смітника зробили крутий острів. Вся Оболонь ввечері там гуляє. Раніше по набережній ходив натовп, а зараз всі на острові, бо там затишно і безпечно
показать весь комментарий
30.07.2024 21:40 Ответить
Навпаки - побудували зелену зону, європейський парк - із збереженням природньої рослинності.
Але є вороги України - що узурпують владу й "відкривають провадження" проти справжніх українців.
показать весь комментарий
30.07.2024 21:45 Ответить
Це що жарт, чи їм робити нічого? Дякую, що зробили благоустрій захаращеної території, а пляжна зона, взагалі, шикарна.
показать весь комментарий
30.07.2024 22:20 Ответить
Згадується давня історія. На початку 90 екологи тільки почали організовуватись. Два давніх недруга в бувшому обкомі стали керувати один сільськими будівельниками другий облрадою. Облрада через екологів вчинила позов до будівельників про збитки природі за функціонування каналізаційного колектора в одному з райцентрів. Забір проб води, експертиза і все таке. Сума захмарна. Тоді ще не було екопрокурорів, господарських судів тощо. Теперішнього пресингу ще не було. Головуючий по справі додивився, що вміст ,твердих шкідливих речовин вище по течії значно більший ніж в місці стоку та нижче. І з гумором питає в експертів- ви напевно йшли проти течії , може повторно відберете проби за течією. Екологи гордо відповіли - ні, якщо так, то нас розпустять по домівках. Справа довго вилежувалась а потім закрили за безпідставністю. Ніхто не протестував. А експерти дійсно заміряли по ГОСТУ, але річка десятиліттями забруднювалась стічними водами облцентру і вони мимоволі відкрили фактичний стан очисних в облцентрі.
А теперішні прокурорські працюють без політики-кінець півріччя, позовів немає, статистика не пляше, от і народили качку.
показать весь комментарий
31.07.2024 00:54 Ответить
Вікові дерева на намитому в 70-х роках острові з піску?
показать весь комментарий
31.07.2024 03:59 Ответить