5983 посетителя онлайн

В Украине создали дрон-носитель: переносит FPV, чтобы уничтожать цели в тылу врага

Федоров рассказал, как работает дрон, способный нести на себе другие БПЛА

Силы обороны начали использовать дроны-носители, с которых можно запускать FPV-дроны. Система также работает как ретранслятор.

Об этом сообщил вице-премьер по инновациям, развитию образования, науки и технологий - министр цифровой трансформации Украины Михаил Федоров, информирует Цензор.НЕТ.

Министр отметил, что система переносит FPV-беспилотники, чтобы те уничтожали цели в тылу врага.

"Носители переносят на себе до шести FPV-дронов и работают как ретрансляторы для связи между оператором и FPV. После сброса с носителя FPV поражают вражеские РЭБ, ПВО, штабы и живую силу на расстоянии, до которого бы не долетели самостоятельно", - рассказал Федоров.

По его словам, такие БпЛА стали незаменимыми для бойцов: они выполняют задачи с максимальной точностью, пока оператор находится на безопасном расстоянии.

"Дрон-носитель от украинской компании - участника Brave1 Autonomous Engineering R&D Ukraine - уже используют на фронте, и он получает положительный фидбек от военных. На видео - работа этого дрона. Технологии от участников Brave1 усиливают фронт и сохраняют самое ценное - жизнь бойцов", - добавил министр.

Топ комментарии
+5
Браво розробникам!
показать весь комментарий
11.03.2025 21:39
+5
Федорову точно треба про це триндіти!!!...
Колись був вираз: " Військова таємниця! Таємна зброя!"...
показать весь комментарий
11.03.2025 21:43
+4
про аеродроми тут не йдеться. Носій залітає на 40, максимум 50 км, ну і плюс fpv летять ще на 15-20 км, тобто виходить 60-70 км. На такій дальності від ЛБЗ авіація давно не базується.
показать весь комментарий
11.03.2025 21:58
Комментировать
Сортировать:
Браво розробникам!
показать весь комментарий
11.03.2025 21:39 Ответить
Я писав в МО на електронку про дрони матки, за допомогою яких побудувати мережу ретронсляторів та про групи дронів які будуть доставляти в кінці ланцюгу пару дронів до самої Москви, шоб потім ******* по ***** на девята мая. Можливо мене почують
показать весь комментарий
11.03.2025 21:57 Ответить
Копію листа можна десь побачити, або патент?
показать весь комментарий
11.03.2025 22:30 Ответить
чувак, не хочу тебе розстроїти, але таких проєктів на рівні "а давайте" в МО і структурах при ГШ хоч сраку підтерай. Ціниться тільки те що пройде всі стадії до прототипа і буде схвалене низкою профільних підрозділів.
показать весь комментарий
12.03.2025 00:35 Ответить
А смарагдових тако можна десь-далеко перенести?
показать весь комментарий
11.03.2025 21:41 Ответить
Федорову точно треба про це триндіти!!!...
Колись був вираз: " Військова таємниця! Таємна зброя!"...
показать весь комментарий
11.03.2025 21:43 Ответить
Це реклама , - коли відкриють ринок уся мирова спільнота буде купувати , а на виручені кошти , - Зроблять ще потужніше.
показать весь комментарий
11.03.2025 21:48 Ответить
Якщо правда то це було б чудово. Нарешті ми змогли б знищувати рашистські бомбери на дальніх аеродромах. Великий дрон несе маленькі дрони і випускає їх біля рашистських аеродромів. А ті вже за допомогою своєї програми самостійно вишуковують ворожі літаки і їх знищують. Також це можна булоб робити за допомогою аших агентів на рашці. Які знаходячись в безпеці за десятки кілометрів від аеродрому, FPVшками знищували б важкі бомбардувальники. А без літаків Сосія ніхто
показать весь комментарий
11.03.2025 21:49 Ответить
про аеродроми тут не йдеться. Носій залітає на 40, максимум 50 км, ну і плюс fpv летять ще на 15-20 км, тобто виходить 60-70 км. На такій дальності від ЛБЗ авіація давно не базується.
показать весь комментарий
11.03.2025 21:58 Ответить
Значить потрібно на 1000км зробити. А на 60км це херня. Рашисти ще пів року назад показували відео як їхні дрони працюють по такій же схемі з дроном-маткою. Так що вони попереду а не ми виходить
показать весь комментарий
11.03.2025 22:01 Ответить
на тисячу кілометрів дрони вже давно винайдені. Називаються КР.
А що там виходить, чи входить, то про це хіба що Бескрестнов знає, але він тут на форумі не пише.
показать весь комментарий
11.03.2025 22:06 Ответить
Ну якщо на 1000км дрони є то що стоїть в них погрузити дрони з ИИ які самі знаходять ціль. Чи ми почекаємо поки рашисти перші це зроблять? А у нас як завжди поки жарений півень в жопу не клюне... і це буде повною несподіванкою
показать весь комментарий
11.03.2025 22:17 Ответить
Пояснюю: у нас є конкретна ціль - два цехи загальною площею 7,5 гектара на відстані 1200 км. Щоб "розвалити" це виробництво, і завдати критичних ушкоджень виробничому устаткуванню, то треба десяток, а краще півтора КР з б\ч 300+ кг вибухівки. Якщо у КР завантажити припустимо, п'ять дронів, то на кожний з них прийдеться по 30 кг вибухівки, тобто сумарно вже на 150 кг менше. А це вкрай замало щоб цього вистачило на пробиття навіть звичайної кровлі цеху, і одночасно завдання великої непоправної шкоди обладнанню тихохідним (у порівнянні з КР) дроном у великому об'ємі приміщення, бо через низьку кінетику дрон не буде мати великої проникаючої здатності. Тому поки що старі надійні КР рулять.
І да, на одну КР треба один комплект системи наведення DSMAC, яка коштує третину, а то і більше від загальної вартості КР, А у вашому варіанті треба буде добавити ще п'ять ОС наведення з п'ятьма меншими системами DSMAC, і таким чином така зброя буде коштувати астрономічних грошей, "томагавк" відпочиває.
Сподіваюсь, розжував вам докладно і зрозуміло.
показать весь комментарий
11.03.2025 23:53 Ответить
Про цехи і заводи мова не йшла. Я про літаки на аеродромах. Особливо про бомбардувальники, спалити які хватить і одного дрона. Без бомберів рашисти вже не зможуть так тироризувати Україну. А бомбери рашисти не виробляють.
показать весь комментарий
12.03.2025 00:17 Ответить
А якщо Україна ще й візьметься за цивільні аеропорти і літаки то рашисти завиють і попросять самі миру. Тому що для рашистів це буде транспортний колапс.
показать весь комментарий
12.03.2025 00:23 Ответить
за цивільні аеропорти братись ніхто не буде, бо це цивільні аеропорти, які і так під час повітряних загроз тримають борти на землі, і не приймають ніякі борти взагалі.
показать весь комментарий
12.03.2025 00:37 Ответить
літаки на аеродромах під час атак піднімаються у првітря. Тому знищити іх у повітрі на відстані 500+ км від ЛБЗ практично не можливо. Для того, щоб вони зїбались за Урал, то треба знов таки КР. По три-чотири КР на одну ЗПС, і літакам вже буде нікуди повертатись. Хай летять у Єлізово або в інші *****. Все дуже просто. Вйськові про це знають.
показать весь комментарий
12.03.2025 00:32 Ответить
А якщо трохи пофантазувати? Дрони накопичують у таємних місцях- базах зарядні контейнери, з яких інші наші дрони отримують свіжі батареї, щоб продовжувати польоти до віддалених цілей. Або замінюють/ підзаряджають батареї під час польоту з дрона- зарядної станції...
показать весь комментарий
11.03.2025 22:37 Ответить
гарна ідея - непомітно і таємно завезти контейнери з дронами у Чухлму і Малмиж, і звідти місцеві чухломські партизани будуть запускати дрони по військовим об1єктам. Цей логлайн ви зможете років через дадцять вигідно продати якомусь російському сценаристу. Через тридцять років невиїхавші з кацапії росіяни із задоволенням будуть дивитись таку <*******блокбастер.
показать весь комментарий
12.03.2025 00:02 Ответить
Ви майже миттєво побачили не лише військову, але і комерційну перспективу цієї гарної ідеї.
Фьючерсний контракт не маєте намір укласти? Для вас можлива знижка, а ще 2% бонус за моїм промокодом: 314159265358979...
Покваптесь, бо Голівуд вже призначив зустріч...
показать весь комментарий
12.03.2025 00:52 Ответить
Дякую. Кіноіндустрія - це не моє.
показать весь комментарий
12.03.2025 01:02 Ответить
Прошу. А як, щодо математики?
Ви не звернули увагу, що вказаний "промокод" це число "пи" помножене на 10 ?
показать весь комментарий
12.03.2025 03:17 Ответить
) пропозиція мені була не цікава, тому вашу відповідь читав по діагоналі. До того ж я приблизно такий математик, як ви хімік-органік.
показать весь комментарий
12.03.2025 03:53 Ответить
Якщо читаєте "по діагоналі", тоді діагональ мабуть знайоме вам слово з математики ).
IMHO, у вашому коментарі про належність до поважних професій хіміка-органіка та математика ключовим відношенням математики мабуть є застосоване вами слово "приблизно" )
Один таксист якось розповідав про органічну хімію, що це наука про перетворення огидних речовин на цілком стерпні для сприйняття наукові публікації )
показать весь комментарий
12.03.2025 12:22 Ответить
четвірку по математиці в атестат мені поставили з жалю, бо це була тільки друга четвірка в атестаті)) А уявленням невігласівтаксистів про оточуючий світ не вірте, тому що тасист не має уяви про те, що за огидний запах людських фекалій і за аромат квітучої черемшини відповідає одна і та ж сама речовина без жодних перетворень. Він намагався вас ввести в оману і опустити ваше уявлення про світ до свого рівня розуміння. Так що на майбутнє стережіться таксистів, вони нас оточують скрізь, і на форумі іх теж достатньо.
показать весь комментарий
12.03.2025 19:09 Ответить
Це реклама для москалів.
Вони через кілька місяців повторюють всі наші розробки.
показать весь комментарий
11.03.2025 21:51 Ответить
Есть кому хранить тайну)))
показать весь комментарий
11.03.2025 21:56 Ответить
така собі «баба яга» як замість скида противотанкової має можливість бути розповсюджувачем більшої кількості менших дронів….
показать весь комментарий
11.03.2025 22:06 Ответить
повітряна куля/носій була б дешевшою. Єдиний мінус залежність від напрямку вітру
показать весь комментарий
11.03.2025 22:47 Ответить
Дрононосій - звучить !
показать весь комментарий
11.03.2025 22:53 Ответить