9964 посетителя онлайн

США выводят своих военных из ключевого хаба помощи Украине в Польше

Во время учений в Литве пропали четверо солдат армии США во время учений

США осуществляют передислокацию своих военных сил и техники из польского аэропорта Ясенка, который с 2022 года служит основным логистическим узлом для военной помощи Украине.

Об этом говорится в заявлении Командования Сухопутных войск США в Европе и Африке (USAREUR-AF), информирует Цензор.НЕТ.

В командовании отметили, что это решение является частью долгосрочной стратегии по оптимизации военного присутствия, улучшения поддержки союзников и повышения эффективности операций. Переброска происходит в координации с польской стороной и партнерами по НАТО.

Как отмечается, несмотря на передислокацию, Ясенка в дальнейшем будет оставаться важной локацией для оказания военной помощи Украине под руководством Польши и стран НАТО. Президент Польши Анджей Дуда подчеркнул, что речь идет не о выводе американских войск, а о перегруппировке техники и личного состава.

Американские силы базируются на Ясенке с начала полномасштабного вторжения России в Украину. Все это время хаб был защищен в том числе и системами ПВО Patriot. После саммита НАТО в Вашингтоне ответственность за координацию помощи Украине в рамках формата "Рамштайн" перешла к Альянсу. Для уменьшения нагрузки на США в регион были переброшены дополнительные зенитные системы из Германии и Норвегии.

Топ комментарии
+29
Служу Расії! *****!
показать весь комментарий
08.04.2025 15:17 Ответить
+21
Пі'дори гнійні. Гарно прокинули "союзників". В рамках довготермінової стратегії...
показать весь комментарий
08.04.2025 14:20 Ответить
+17
..зато наша краща частина вже згодна ще раз вибрати членограя! Хочуть ..щоб він ще раз зіграв на роялі... Не наслухались ще... не вмилися кров*ю ... (((
показать весь комментарий
08.04.2025 14:59 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Тлумачний словник:
Хабалка - працівниця хабу.
)
показать весь комментарий
08.04.2025 14:17 Ответить
як одружитися на хабалкє?
показать весь комментарий
08.04.2025 14:19 Ответить
Передеслоковують своїх військових і військовиць.
показать весь комментарий
08.04.2025 14:20 Ответить
за Байдена був хаб, а за тромба - хабад

відчуємо різницю !

.
показать весь комментарий
08.04.2025 14:24 Ответить
Служу Расії! *****!
показать весь комментарий
08.04.2025 15:17 Ответить
Пі'дори гнійні. Гарно прокинули "союзників". В рамках довготермінової стратегії...
показать весь комментарий
08.04.2025 14:20 Ответить
ну, чого ти?
хай тепер поляки розвантажують.
чи, як?
показать весь комментарий
08.04.2025 14:23 Ответить
Розвантажують що?
Рідкоземи?
показать весь комментарий
08.04.2025 14:27 Ответить
Уся показуха навколо копалин - це навіть не насмішка, а плювок дурненькому народові, який так сильно побивається за надрами, які вже давно роздані олігархам, своїм і чужим. Про що й свідчить розслідування YouControl.

• Право на користування надрами мають 2268 компаній і 78 фізичних осіб.

• Кількість чинних спецдозволів на надра - 3 482.

• Видобуток уже здійснюють 502 компанії, які входять до 255 корпоративних груп.

• 15% усіх компаній (351) - іноземні.

• Половина (45%) іноземних компаній - це ОФШОРИ (137 з Кіпру, 13 зі Сейшельських островів, 10 із Белізу).

• Власниками спецдозволів є громадяни з 51 країни світу.

• 34 компанії - з Нідерландів,
24 зі Швейцарії,
23 з Великобританії,
21 з Німеччини,
16 із Чехії,
14 зі США,
13 із Туреччини,
12 з Австрії.

• 16 із 50 найбільш критичних копалин перебувають в руках 39 компаній.

• З них 10 - державні (це чверть), решта - приватні.

• Германій видобувають 7 державних компаній, найбільша з яких (Демурінський ГЗК) до 2023 року належала підсанкційному росіянину Шелкову (№59 найбагатших росіян).

• Видобуток титану контролює азербайджанець Насіб Хасанов (власник Водафону).

• Графіт, цинк, берилій та цирконій належать групі АТБ Геннадія Буткевича (починав як права рука Лазаренка).

• Нікель, хром і тантал оформлені на батька Якименка - нардепа зі слуг народу, очільника Підкомітету з охорони та оптимального використання надр.

• Титан, ванадій, скандій і цирконій видобуває Фірташ (під санкціями США і РНБО).

• Германій також видобувають 3 фірми Ахмєтова.

• Спецдозволи на германій також має Віталій Кропачов (викупив активи Януковича, а в 2023 хотів інвестувати в медія-холдинг Мураєва).

• Титанієві та цирконієві руди - в руках Андрія Бродського.

• Весь літій належить родині Табалових (батько був депутатом від «Батьківщини»).

• Дозвіл на графіт і ніобій мають турки («Онур»).

• Спецдозвіл на графіт має комбінат, зареєстрований на австралійську та словацьку фірму.

• Марганцеві руди добувають Коломойський та Пінчук.

©? Остап Дроздов

Зі сторінки Вікторія Самборська
показать весь комментарий
08.04.2025 21:38 Ответить
...ля. знову ця обіссяна методичка.
Трамп хоче накласти лапу не на виробників, а на їх відрахування у бюджет. Погугли що це означає.
показать весь комментарий
08.04.2025 22:07 Ответить
"Перекидання відбувається у координації з польською стороною та партнерами по НАТО."
показать весь комментарий
08.04.2025 14:24 Ответить
політика єрмакозела в дії, отака правильна причина
показать весь комментарий
08.04.2025 18:48 Ответить
Я колись переживав що їм прилетіло 9.1.1.
Співчував.
Щоб ви виздихали мразі, зі своїм трампом...
показать весь комментарий
08.04.2025 14:24 Ответить
Нащо ви так про не найгіршу майже половину США, яка того Трампа бачити не хотіла?
показать весь комментарий
08.04.2025 14:34 Ответить
Якось не видно щоб та "краща" частина була з оцим не згодна...
показать весь комментарий
08.04.2025 14:51 Ответить
Вона висловлювалась ще до виборів.
Зараз поки так: https://www.pravda.com.ua/news/2025/04/6/7506234/ У США - масові протести проти політики Трампа
Це ще ста днів не пройшло, і тарифна політика не почала діяти в повну силу.
показать весь комментарий
08.04.2025 14:55 Ответить
То не ті протести.
Зі зрадою України в них повний консенсунс. Протестують ті хто зрозумів що гамбургери подорожчають а не навпаки...
показать весь комментарий
08.04.2025 15:04 Ответить
79% виборців-республіканців у США виступають проти допомоги Україні, - опитування
Де є такі рядки:
У той же час, серед демократів 83% підтримують подальшу підтримку Києва.
Загалом серед усіх опитаних 49% виступили за продовження допомоги, а 44% - проти.
Немає ніякого консенсусу, навпаки, дуже сильна поляризація.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:11 Ответить
Цікаво, що до цих 79% республіканців належить Конгресвумен Спарц - етнічна українка.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:45 Ответить
Не бреши. Ніяких протестів проти Трампа в США немає.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:58 Ответить
..зато наша краща частина вже згодна ще раз вибрати членограя! Хочуть ..щоб він ще раз зіграв на роялі... Не наслухались ще... не вмилися кров*ю ... (((
показать весь комментарий
08.04.2025 14:59 Ответить
Секта свідків "скоро вибори" продовжує смалить.
Ви хоч розумієте що питання рейтингів зебіла зараз рівнозначне питанню "чи є життя на Марсі". Максимум що тут буде, опісля цього кидка, це вам привезуть з москви медведчука.
...вибори, ...ля...
показать весь комментарий
08.04.2025 15:12 Ответить
Секта свідків пришестя ЗЕ месії-рятівника продовжує смалить.
Якщо не Зеленський, то хто як не він?
А що, інших гідних кандидатів в Україні вже нема, окрім Медведчука чи іншого рига?
показать весь комментарий
08.04.2025 15:40 Ответить
Хлопче, які вибори? Які кандидати, нах? Звідки оцей рожевий оптимізм?
Тепер вам або привезуть медведчука, якого ви "виберете " як сябри бацьку. Або напряму посадять кадирова...
показать весь комментарий
08.04.2025 16:11 Ответить
Дякую дурню за Зеленського... Ще раз наголосуй, бо замало щастя
показать весь комментарий
09.04.2025 00:20 Ответить
... виборів не буде? Зелений навіки? Секта дурноголових ніяк не дотямить..що зеленого потрібно прибирати... І мова йде ..що це потрібно робити після закінчення БД, Чи може про це непотрібно говорити зараз? Ви сильно здивуєтеся..коли марсіанин набере значну частину голосів... ??? А це з дурноголовим населенням можливо стовідсотково.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:58 Ответить
Виборів не буде.
І про яке "закінчення БД" ти пишеш? Ці БД закінчаться знищенням України з вірогідністю десь 95%. Чи ви справді думаєте що ху-йло затіявши оцей пи'здець, зупиниться по якійсь умовній лінії і все буде "как раньше"? А с ху'ялі...
показать весь комментарий
08.04.2025 16:07 Ответить
... мені навіть не хочеться з Вами спілкуватися і щось Вам пояснювати! Ваша розумова відсталість у військовій справі і ситуації на фронті дуже яскраво тут демонструється. Достатньо Ваших 95 вісотків... Я б погодився з Вами на ці висловлювання ще у березні...квітні..2014... коли нічого..нікого..і взяти не було звідки... От тоді Ваші навіть 100 відсотків були б реальними. ***** не зупиниться... Його зупинять. Коли ..і яким способом..це вже друга справа. І якщо бути об*єктивними...то війна не по плану ***** пішла ранком 24.02.2022 року на аеродромі у Гостомелі. Щось Вам далі розповідати..марна справа.
показать весь комментарий
08.04.2025 16:26 Ответить
Хто зупинить? Трампуша сдєлкою, зебіл аідосіком чи ти з під ВПНа? Ви мені нагадуєте п'яних матросів які б'ються на палубі Титаніка за фуражку капітана...
показать весь комментарий
08.04.2025 16:31 Ответить
..бійка за фуражку капітана на Титаніку... достатньо хворобливий приклад. Може на Потьомкині..))) І повторю ще раз. Така реакція на іноземний прапор ..стовітсотковий приклад дурноголовості. І не тикай... Я з баранами не в стаді... Я пасу баранів... Хоч це і не дуже почесна робота...))) Зебіл ніякої ролі не грає. Це навіть барани вже починають розуміти..але баранами і залишаються. А от Трамп... цілком вирогідно... Але Вам цього не зрозуміти.... Не Ваше це...)))
показать весь комментарий
08.04.2025 17:30 Ответить
Його зупинять. Коли ..і яким способом..це вже друга справа

це не 2га справа, а перша і найголовніша. Тому що за 3 роки цього ніхто не зміг зробити (чи не схотів)
показать весь комментарий
08.04.2025 22:31 Ответить
..Ваше останне.. (чи не схотів) і є відповідью. Воно не хотіло готуватися...воно робило все... розвалюючі армію... і воно ЧЕКАЛО!!! І тільки дурноголовий нарід не може і сьогодні це зрозуміти.
показать весь комментарий
09.04.2025 09:32 Ответить
Правильно ***** сам не зупиниться. Але його зупинить падіж вартості нафти, як і розвал СРСР.
показать весь комментарий
08.04.2025 18:01 Ответить
А за чий рахунок знизиться ціна на нафту? Хто сплатить збитки нафтовикам США, Норвегії ОАЕ, СА? У США переважно сланцева нафта. її собівартість 50 $.
показать весь комментарий
08.04.2025 22:59 Ответить
Andrew Moon , погано дивилися, тому Вам й не видно.
показать весь комментарий
08.04.2025 19:14 Ответить
довготермінова стратегія відступу США з усіх фронтів де треба щось робити

ганяти двох талібів гвинтокрилами за підтримки супутника в пустелі - достатній подвиг для Голівуду та пожиттєвого пияцтва та птср американських рейнжерів в американській гулубінці
показать весь комментарий
08.04.2025 14:24 Ответить
Це сценарій В"єтнаму чи Афгану?
показать весь комментарий
08.04.2025 14:28 Ответить
Цена сценарий передислокации с Ясенка в Жешув. Но баранам с одной извилиной це сильно сложно понять.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:09 Ответить
А хаб в Ясенке был? Или есть? Ну усё, черножопых америкоотсосов нет, весна пришла, орешник расцветает .. целились по Львову, но апшибачка вышла. Ну как пшеки, война взбодрит немножко? А что же будет, хРютте инфаркт хватит? Есть друг крысы ************ мадьяр ******** - не хотим 5 статьи. И крапка срАТО
показать весь комментарий
08.04.2025 17:43 Ответить
Проспись пойди, козломордый.
показать весь комментарий
08.04.2025 23:22 Ответить
ясьонка в жешуві
показать весь комментарий
08.04.2025 22:32 Ответить
То і йдуть вони нах.й, такі ж вояки як і кацапи. Можуть воювати тільки з набагато слабшими, та й з такими не завжди перемагають...
показать весь комментарий
08.04.2025 14:36 Ответить
Еко ти пафосно усіх нах посилаєш.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:23 Ответить
Досі рудий по методичці краснова діє
показать весь комментарий
08.04.2025 14:36 Ответить
"оптимізації військової присутності" = "жест доброй воли"

показать весь комментарий
08.04.2025 14:42 Ответить
руде ***** всіма способами показує, що більше Україні допомагати не буде... союзнички, млять
показать весь комментарий
08.04.2025 14:50 Ответить
показать весь комментарий
08.04.2025 14:51 Ответить
Але!!! Всепропальщики!!! "После саммита НАТО в Вашингтоне ответственность за координацию помощи Украине в рамках формата "Рамштайн" перешла к Альянсу. Для уменьшения нагрузки на США в регион были переброшены дополнительные зенитные системы из Германии и Норвегии."

Читать хоть немного умеете? Вы, всепропальщики, спросите у своего любимиого зеледента: где конец войны, которую он обещал?
показать весь комментарий
08.04.2025 14:51 Ответить
А який тобі потрібен "кінець війни"?
показать весь комментарий
08.04.2025 15:24 Ответить
Освобождение всей международно признананной суверенной территории Украины и минимум столетноие репарации с рабссиян. А тебе?
показать весь комментарий
08.04.2025 16:00 Ответить
Хороший кінець війни.Не сперечаюся.А як зе може припіднести отакий "кінець війні"?Тільки бовдур останній міг повірити що зе просто припіднесе "кінець" війні.І ті бовдури що повірили непорозумнішали.Вони далі чекають дива.
показать весь комментарий
08.04.2025 16:41 Ответить
Вот поэтому и обидно что 73 процента украинцев повелись на этот дешевый квартальный развод... Война это кровь, боль и грязь. Остановить ее как в анекдоте "паровоз стой!! Раз-два!!" не получится.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:18 Ответить
Для того, чтобы остановить войну, нужен Черчиль. А наш "наполеон" до 24.02.2022 был чемберленом. Потом начал что-то понимать и делать, но упущено слишком много.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:56 Ответить
А наш "наполеон" до 24.02.2022 был чемберленом... Наш клован был продажной тварью, которая давала гастроли в мацкве когда уже рекой лилась кровь украинцев.
показать весь комментарий
08.04.2025 18:01 Ответить
ЧЛЕНберленом он біл, а не Чемберленом
показать весь комментарий
08.04.2025 20:14 Ответить
Я не хочу быть ввсепропальщиком, но эта новость меня не радует. Да, Европа будет компенсировать американские системы европейскими, но законы сохранения никто не отменял: если в одном месте что-то прибавится, то в другом месте убавится. Я к тому, что эти немецкие и норвежские системы поедут в Польшу вместо американских, а могли бы к нам.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:53 Ответить
Дивлячись на цю націю мерзенних ссикунів, до сих пір дивуюсь що вони до кінця воювали проти Гітлера і не перейшли на його бік...
показать весь комментарий
08.04.2025 14:57 Ответить
Не вся нація = діюча адміністрація.
Нація США - довготривале, а діюча адміністрація лише тимчасове явище в історії США.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:08 Ответить
Вони Гітлеру і допомогли створити рейх, надаючи нацистам кредити.... Фактично американські банки прокредитували закупівлю обладнання для військових заводів...

Ну і совок пізніше приклався постачаючи сировину із скидками, останні ешелони йшли в травні 41 року, коли вже вся шарашка знала про початоку війни... також варто згадати...
показать весь комментарий
08.04.2025 15:25 Ответить
РОА тебе в помощь.
показать весь комментарий
08.04.2025 16:04 Ответить
США і 3,14дерація не НАЦІЇ,а світов мішанина
показать весь комментарий
08.04.2025 16:07 Ответить
"Ссикунів"?А кого американці бояться то?
показать весь комментарий
08.04.2025 16:42 Ответить
кацапів. Дивне питання
показать весь комментарий
08.04.2025 22:34 Ответить
Це ти про себе і подібних мабуть таке кажеш.
показать весь комментарий
08.04.2025 21:15 Ответить
Американці навідріз відмовляються вводити війська в воюючу Україну. Форум: "Все правильно, вони нам нічого не винні, дякуємо і за цю допомогу"
Американці виводять війська з мирної Польщі, якій нічого не загрожує. Форум: "Фуу, сцикуни, не допомагають союзникам"
показать весь комментарий
08.04.2025 15:14 Ответить
та тут на форумі не завжди зрозуміло: чи коментатори взагалі за Україну, чи вони більше піклуються за вестернів, яким псує апетит існування українців ( вмирали б тихесенько, чого це білих людей бентежити )
показать весь комментарий
08.04.2025 15:24 Ответить
Все тут зрозумiло - половина здесь с Лахты пишет и еще сорок процентов мамкины стратеги с дивана.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:12 Ответить
А ведь говорил известный русзкий палкаводец Р. Кадыров: -
"При виде нашего спецназа, морская пехота сша начинает дристать позавчерашними бюргерами!"

показать весь комментарий
08.04.2025 15:17 Ответить
Таке враження, що американців попередили про кацапський ракетний удар по Ясьонці.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:17 Ответить
Норм оп налагодив співпрацю
показать весь комментарий
08.04.2025 15:21 Ответить
И одновременно люди Трампа бкгают по ЕС и упрашивают не отказываться от их вооружения.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:28 Ответить
Позор, Америка. Ты уже не отмоешься от предательства... Говоришь лаптеунтия - подразумеваешь омерига.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:31 Ответить
Угу, кацапы волают то же самое - 'Украина предала нас!'. Но ты и так знаешь, твой напарник за соседним столом такое пишет, верно ж?
показать весь комментарий
08.04.2025 17:14 Ответить
Вже кілька місяців не чую оди трампу, ніхто не пише - а от ваш Бідон...
показать весь комментарий
08.04.2025 15:35 Ответить
ну, еще три месяца даже не прошло. "наши" "избранные" к слову за такой срок только с Буковелей и Монаков от пьянки просыхали скорее всего (после недельных попилов активов и покупок получения хатынок и тачек, куда ж без них). а тут нефть вон немного упала, госбабло начал считать, чего-то хочет развивать (правда только в США, но что обещал то делает). как там что получится - увидим. но Санта Клаус не придет - это было очевидно давно.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:56 Ответить
Все заради "оптимізації військової присутності, покращення підтримки союзників та підвищення ефективності операцій"!
показать весь комментарий
08.04.2025 15:44 Ответить
Як завжди сша в підсумку всіх союзників кидає
показать весь комментарий
08.04.2025 15:47 Ответить
І як в 40 поки по сраних штатах не стукнуть гарненько вони будуть грати. А далі велкам ін зе вар. Тоді япошкі, зараз кітайці, чисто одна рожа - вузькоглаза. Нічого не міняється.
показать весь комментарий
08.04.2025 17:53 Ответить
Обісратись легко, але смердіти буде довго.
показать весь комментарий
08.04.2025 15:48 Ответить
Не зовсім розумію для чого тут стільки висерів проти президента найсильнішої держави від якої залежить подальша доля України. Сьогодні допомога від американців надходить, але чомусь обсирання продовжуються. В обсираторів всі винні тільки не вони самі.
показать весь комментарий
08.04.2025 18:09 Ответить
З одного боку, американці облаштовують військові бази в Афганістані, з іншого переводять війська в арабський світ
показать весь комментарий
08.04.2025 18:49 Ответить
та який афган вони ж втекли звідти, насправді буде цікаво спостерігати як буде діяти КНР кручений м'яч від трампа зараз на їх полі..
показать весь комментарий
08.04.2025 20:33 Ответить
Рішення про передачу керівництва хабом НАТО було ухвалене ще в липні 2024 року на саміті Альянсу у Вашингтоні.

Відтоді триває поступовий перехід. У грудні в Ясьонці встановлювали системи ППО Patriot німецькі військові, а в квітні - норвезькі солдати посилили захист неба. Тепер хабом допомоги для України керує Командування НАТО з підготовки та надання допомоги в галузі безпеки Україні (NATO Security Assistance and Training for Ukraine, NSATU). Керівник місії - американець. Його заступником став польський генерал.

Водночас американські солдати не залишають Польщу - вони будуть дислоковані в інших частинах країни.
показать весь комментарий
08.04.2025 20:54 Ответить
тримайся корова від штату айова!
пацани, а там оркі - а ну мерщій до бою!
показать весь комментарий
09.04.2025 06:51 Ответить
можеш пісяти і срати в куда хочеш - снаряди подавай!
показать весь комментарий
09.04.2025 06:55 Ответить
Цікаве явище - купа баранів сидять на форумі і говорять дурниці про те, про що вони не мають поняття. Тим часом, що стосується основних фактів: війська та військова техніка з Ясьонки (поблизу Жешува) підуть до Любліна та на базу бронетанкової дивізії в Жагані (там вже готові казарми для американців). Американців на авіабазі замінять інші війська НАТО: норвежці, німці, британці та поляки. Загалом кількість військ НАТО в Польщі збільшиться, а не зменшиться.
показать весь комментарий
09.04.2025 09:42 Ответить