10025 відвідувачів онлайн

США виводять своїх військових з ключового хабу допомоги Україні у Польщі

Під час навчань у Литві зникли четверо солдатів армії США

США здійснюють передислокацію своїх військових сил та техніки з польського аеропорту Ясьонка, який із 2022 року слугує основним логістичним вузлом для військової допомоги Україні.

Про це йдеться у заяві Командування Сухопутних військ США в Європі та Африці (USAREUR-AF), інформує Цензор.НЕТ.

У командуванні наголосили, що це рішення є частиною довгострокової стратегії щодо оптимізації військової присутності, покращення підтримки союзників та підвищення ефективності операцій. Перекидання відбувається у координації з польською стороною та партнерами по НАТО.

Як зазначається, попри передислокацію, Ясьонка надалі залишатиметься важливою локацією для надання військової допомоги Україні під керівництвом Польщі та країн НАТО. Президент Польщі Анджей Дуда підкреслив, що йдеться не про виведення американських військ, а про перегрупування техніки та особового складу.

Американські сили базуються на Ясьонці від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Весь цей час хаб був захищений зокрема й системами ППО Patriot. Після саміту НАТО у Вашингтоні відповідальність за координацію допомоги Україні в межах формату "Рамштайн" перейшла до Альянсу. Для зменшення навантаження на США до регіону були перекинуті додаткові зенітні системи з Німеччини та Норвегії.

Топ коментарі
+29
Служу Расії! *****!
показати весь коментар
08.04.2025 15:17 Відповісти
+21
Пі'дори гнійні. Гарно прокинули "союзників". В рамках довготермінової стратегії...
показати весь коментар
08.04.2025 14:20 Відповісти
+17
..зато наша краща частина вже згодна ще раз вибрати членограя! Хочуть ..щоб він ще раз зіграв на роялі... Не наслухались ще... не вмилися кров*ю ... (((
показати весь коментар
08.04.2025 14:59 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Тлумачний словник:
Хабалка - працівниця хабу.
)
показати весь коментар
08.04.2025 14:17 Відповісти
як одружитися на хабалкє?
показати весь коментар
08.04.2025 14:19 Відповісти
Передеслоковують своїх військових і військовиць.
показати весь коментар
08.04.2025 14:20 Відповісти
за Байдена був хаб, а за тромба - хабад

відчуємо різницю !

.
показати весь коментар
08.04.2025 14:24 Відповісти
Служу Расії! *****!
показати весь коментар
08.04.2025 15:17 Відповісти
Пі'дори гнійні. Гарно прокинули "союзників". В рамках довготермінової стратегії...
показати весь коментар
08.04.2025 14:20 Відповісти
ну, чого ти?
хай тепер поляки розвантажують.
чи, як?
показати весь коментар
08.04.2025 14:23 Відповісти
Розвантажують що?
Рідкоземи?
показати весь коментар
08.04.2025 14:27 Відповісти
Уся показуха навколо копалин - це навіть не насмішка, а плювок дурненькому народові, який так сильно побивається за надрами, які вже давно роздані олігархам, своїм і чужим. Про що й свідчить розслідування YouControl.

• Право на користування надрами мають 2268 компаній і 78 фізичних осіб.

• Кількість чинних спецдозволів на надра - 3 482.

• Видобуток уже здійснюють 502 компанії, які входять до 255 корпоративних груп.

• 15% усіх компаній (351) - іноземні.

• Половина (45%) іноземних компаній - це ОФШОРИ (137 з Кіпру, 13 зі Сейшельських островів, 10 із Белізу).

• Власниками спецдозволів є громадяни з 51 країни світу.

• 34 компанії - з Нідерландів,
24 зі Швейцарії,
23 з Великобританії,
21 з Німеччини,
16 із Чехії,
14 зі США,
13 із Туреччини,
12 з Австрії.

• 16 із 50 найбільш критичних копалин перебувають в руках 39 компаній.

• З них 10 - державні (це чверть), решта - приватні.

• Германій видобувають 7 державних компаній, найбільша з яких (Демурінський ГЗК) до 2023 року належала підсанкційному росіянину Шелкову (№59 найбагатших росіян).

• Видобуток титану контролює азербайджанець Насіб Хасанов (власник Водафону).

• Графіт, цинк, берилій та цирконій належать групі АТБ Геннадія Буткевича (починав як права рука Лазаренка).

• Нікель, хром і тантал оформлені на батька Якименка - нардепа зі слуг народу, очільника Підкомітету з охорони та оптимального використання надр.

• Титан, ванадій, скандій і цирконій видобуває Фірташ (під санкціями США і РНБО).

• Германій також видобувають 3 фірми Ахмєтова.

• Спецдозволи на германій також має Віталій Кропачов (викупив активи Януковича, а в 2023 хотів інвестувати в медія-холдинг Мураєва).

• Титанієві та цирконієві руди - в руках Андрія Бродського.

• Весь літій належить родині Табалових (батько був депутатом від «Батьківщини»).

• Дозвіл на графіт і ніобій мають турки («Онур»).

• Спецдозвіл на графіт має комбінат, зареєстрований на австралійську та словацьку фірму.

• Марганцеві руди добувають Коломойський та Пінчук.

©? Остап Дроздов

Зі сторінки Вікторія Самборська
показати весь коментар
08.04.2025 21:38 Відповісти
...ля. знову ця обіссяна методичка.
Трамп хоче накласти лапу не на виробників, а на їх відрахування у бюджет. Погугли що це означає.
показати весь коментар
08.04.2025 22:07 Відповісти
"Перекидання відбувається у координації з польською стороною та партнерами по НАТО."
показати весь коментар
08.04.2025 14:24 Відповісти
політика єрмакозела в дії, отака правильна причина
показати весь коментар
08.04.2025 18:48 Відповісти
Я колись переживав що їм прилетіло 9.1.1.
Співчував.
Щоб ви виздихали мразі, зі своїм трампом...
показати весь коментар
08.04.2025 14:24 Відповісти
Нащо ви так про не найгіршу майже половину США, яка того Трампа бачити не хотіла?
показати весь коментар
08.04.2025 14:34 Відповісти
Якось не видно щоб та "краща" частина була з оцим не згодна...
показати весь коментар
08.04.2025 14:51 Відповісти
Вона висловлювалась ще до виборів.
Зараз поки так: https://www.pravda.com.ua/news/2025/04/6/7506234/ У США - масові протести проти політики Трампа
Це ще ста днів не пройшло, і тарифна політика не почала діяти в повну силу.
показати весь коментар
08.04.2025 14:55 Відповісти
То не ті протести.
Зі зрадою України в них повний консенсунс. Протестують ті хто зрозумів що гамбургери подорожчають а не навпаки...
показати весь коментар
08.04.2025 15:04 Відповісти
79% виборців-республіканців у США виступають проти допомоги Україні, - опитування
Де є такі рядки:
У той же час, серед демократів 83% підтримують подальшу підтримку Києва.
Загалом серед усіх опитаних 49% виступили за продовження допомоги, а 44% - проти.
Немає ніякого консенсусу, навпаки, дуже сильна поляризація.
показати весь коментар
08.04.2025 15:11 Відповісти
Цікаво, що до цих 79% республіканців належить Конгресвумен Спарц - етнічна українка.
показати весь коментар
08.04.2025 17:45 Відповісти
Не бреши. Ніяких протестів проти Трампа в США немає.
показати весь коментар
08.04.2025 17:58 Відповісти
..зато наша краща частина вже згодна ще раз вибрати членограя! Хочуть ..щоб він ще раз зіграв на роялі... Не наслухались ще... не вмилися кров*ю ... (((
показати весь коментар
08.04.2025 14:59 Відповісти
Секта свідків "скоро вибори" продовжує смалить.
Ви хоч розумієте що питання рейтингів зебіла зараз рівнозначне питанню "чи є життя на Марсі". Максимум що тут буде, опісля цього кидка, це вам привезуть з москви медведчука.
...вибори, ...ля...
показати весь коментар
08.04.2025 15:12 Відповісти
Секта свідків пришестя ЗЕ месії-рятівника продовжує смалить.
Якщо не Зеленський, то хто як не він?
А що, інших гідних кандидатів в Україні вже нема, окрім Медведчука чи іншого рига?
показати весь коментар
08.04.2025 15:40 Відповісти
Хлопче, які вибори? Які кандидати, нах? Звідки оцей рожевий оптимізм?
Тепер вам або привезуть медведчука, якого ви "виберете " як сябри бацьку. Або напряму посадять кадирова...
показати весь коментар
08.04.2025 16:11 Відповісти
Дякую дурню за Зеленського... Ще раз наголосуй, бо замало щастя
показати весь коментар
09.04.2025 00:20 Відповісти
... виборів не буде? Зелений навіки? Секта дурноголових ніяк не дотямить..що зеленого потрібно прибирати... І мова йде ..що це потрібно робити після закінчення БД, Чи може про це непотрібно говорити зараз? Ви сильно здивуєтеся..коли марсіанин набере значну частину голосів... ??? А це з дурноголовим населенням можливо стовідсотково.
показати весь коментар
08.04.2025 15:58 Відповісти
Виборів не буде.
І про яке "закінчення БД" ти пишеш? Ці БД закінчаться знищенням України з вірогідністю десь 95%. Чи ви справді думаєте що ху-йло затіявши оцей пи'здець, зупиниться по якійсь умовній лінії і все буде "как раньше"? А с ху'ялі...
показати весь коментар
08.04.2025 16:07 Відповісти
... мені навіть не хочеться з Вами спілкуватися і щось Вам пояснювати! Ваша розумова відсталість у військовій справі і ситуації на фронті дуже яскраво тут демонструється. Достатньо Ваших 95 вісотків... Я б погодився з Вами на ці висловлювання ще у березні...квітні..2014... коли нічого..нікого..і взяти не було звідки... От тоді Ваші навіть 100 відсотків були б реальними. ***** не зупиниться... Його зупинять. Коли ..і яким способом..це вже друга справа. І якщо бути об*єктивними...то війна не по плану ***** пішла ранком 24.02.2022 року на аеродромі у Гостомелі. Щось Вам далі розповідати..марна справа.
показати весь коментар
08.04.2025 16:26 Відповісти
Хто зупинить? Трампуша сдєлкою, зебіл аідосіком чи ти з під ВПНа? Ви мені нагадуєте п'яних матросів які б'ються на палубі Титаніка за фуражку капітана...
показати весь коментар
08.04.2025 16:31 Відповісти
..бійка за фуражку капітана на Титаніку... достатньо хворобливий приклад. Може на Потьомкині..))) І повторю ще раз. Така реакція на іноземний прапор ..стовітсотковий приклад дурноголовості. І не тикай... Я з баранами не в стаді... Я пасу баранів... Хоч це і не дуже почесна робота...))) Зебіл ніякої ролі не грає. Це навіть барани вже починають розуміти..але баранами і залишаються. А от Трамп... цілком вирогідно... Але Вам цього не зрозуміти.... Не Ваше це...)))
показати весь коментар
08.04.2025 17:30 Відповісти
Його зупинять. Коли ..і яким способом..це вже друга справа

це не 2га справа, а перша і найголовніша. Тому що за 3 роки цього ніхто не зміг зробити (чи не схотів)
показати весь коментар
08.04.2025 22:31 Відповісти
..Ваше останне.. (чи не схотів) і є відповідью. Воно не хотіло готуватися...воно робило все... розвалюючі армію... і воно ЧЕКАЛО!!! І тільки дурноголовий нарід не може і сьогодні це зрозуміти.
показати весь коментар
09.04.2025 09:32 Відповісти
Правильно ***** сам не зупиниться. Але його зупинить падіж вартості нафти, як і розвал СРСР.
показати весь коментар
08.04.2025 18:01 Відповісти
А за чий рахунок знизиться ціна на нафту? Хто сплатить збитки нафтовикам США, Норвегії ОАЕ, СА? У США переважно сланцева нафта. її собівартість 50 $.
показати весь коментар
08.04.2025 22:59 Відповісти
Andrew Moon , погано дивилися, тому Вам й не видно.
показати весь коментар
08.04.2025 19:14 Відповісти
довготермінова стратегія відступу США з усіх фронтів де треба щось робити

ганяти двох талібів гвинтокрилами за підтримки супутника в пустелі - достатній подвиг для Голівуду та пожиттєвого пияцтва та птср американських рейнжерів в американській гулубінці
показати весь коментар
08.04.2025 14:24 Відповісти
Це сценарій В"єтнаму чи Афгану?
показати весь коментар
08.04.2025 14:28 Відповісти
Цена сценарий передислокации с Ясенка в Жешув. Но баранам с одной извилиной це сильно сложно понять.
показати весь коментар
08.04.2025 17:09 Відповісти
А хаб в Ясенке был? Или есть? Ну усё, черножопых америкоотсосов нет, весна пришла, орешник расцветает .. целились по Львову, но апшибачка вышла. Ну как пшеки, война взбодрит немножко? А что же будет, хРютте инфаркт хватит? Есть друг крысы ************ мадьяр ******** - не хотим 5 статьи. И крапка срАТО
показати весь коментар
08.04.2025 17:43 Відповісти
Проспись пойди, козломордый.
показати весь коментар
08.04.2025 23:22 Відповісти
ясьонка в жешуві
показати весь коментар
08.04.2025 22:32 Відповісти
То і йдуть вони нах.й, такі ж вояки як і кацапи. Можуть воювати тільки з набагато слабшими, та й з такими не завжди перемагають...
показати весь коментар
08.04.2025 14:36 Відповісти
Еко ти пафосно усіх нах посилаєш.
показати весь коментар
08.04.2025 15:23 Відповісти
Досі рудий по методичці краснова діє
показати весь коментар
08.04.2025 14:36 Відповісти
"оптимізації військової присутності" = "жест доброй воли"

показати весь коментар
08.04.2025 14:42 Відповісти
руде ***** всіма способами показує, що більше Україні допомагати не буде... союзнички, млять
показати весь коментар
08.04.2025 14:50 Відповісти
показати весь коментар
08.04.2025 14:51 Відповісти
Але!!! Всепропальщики!!! "После саммита НАТО в Вашингтоне ответственность за координацию помощи Украине в рамках формата "Рамштайн" перешла к Альянсу. Для уменьшения нагрузки на США в регион были переброшены дополнительные зенитные системы из Германии и Норвегии."

Читать хоть немного умеете? Вы, всепропальщики, спросите у своего любимиого зеледента: где конец войны, которую он обещал?
показати весь коментар
08.04.2025 14:51 Відповісти
А який тобі потрібен "кінець війни"?
показати весь коментар
08.04.2025 15:24 Відповісти
Освобождение всей международно признананной суверенной территории Украины и минимум столетноие репарации с рабссиян. А тебе?
показати весь коментар
08.04.2025 16:00 Відповісти
Хороший кінець війни.Не сперечаюся.А як зе може припіднести отакий "кінець війні"?Тільки бовдур останній міг повірити що зе просто припіднесе "кінець" війні.І ті бовдури що повірили непорозумнішали.Вони далі чекають дива.
показати весь коментар
08.04.2025 16:41 Відповісти
Вот поэтому и обидно что 73 процента украинцев повелись на этот дешевый квартальный развод... Война это кровь, боль и грязь. Остановить ее как в анекдоте "паровоз стой!! Раз-два!!" не получится.
показати весь коментар
08.04.2025 17:18 Відповісти
Для того, чтобы остановить войну, нужен Черчиль. А наш "наполеон" до 24.02.2022 был чемберленом. Потом начал что-то понимать и делать, но упущено слишком много.
показати весь коментар
08.04.2025 17:56 Відповісти
А наш "наполеон" до 24.02.2022 был чемберленом... Наш клован был продажной тварью, которая давала гастроли в мацкве когда уже рекой лилась кровь украинцев.
показати весь коментар
08.04.2025 18:01 Відповісти
ЧЛЕНберленом он біл, а не Чемберленом
показати весь коментар
08.04.2025 20:14 Відповісти
Я не хочу быть ввсепропальщиком, но эта новость меня не радует. Да, Европа будет компенсировать американские системы европейскими, но законы сохранения никто не отменял: если в одном месте что-то прибавится, то в другом месте убавится. Я к тому, что эти немецкие и норвежские системы поедут в Польшу вместо американских, а могли бы к нам.
показати весь коментар
08.04.2025 17:53 Відповісти
Дивлячись на цю націю мерзенних ссикунів, до сих пір дивуюсь що вони до кінця воювали проти Гітлера і не перейшли на його бік...
показати весь коментар
08.04.2025 14:57 Відповісти
Не вся нація = діюча адміністрація.
Нація США - довготривале, а діюча адміністрація лише тимчасове явище в історії США.
показати весь коментар
08.04.2025 15:08 Відповісти
Вони Гітлеру і допомогли створити рейх, надаючи нацистам кредити.... Фактично американські банки прокредитували закупівлю обладнання для військових заводів...

Ну і совок пізніше приклався постачаючи сировину із скидками, останні ешелони йшли в травні 41 року, коли вже вся шарашка знала про початоку війни... також варто згадати...
показати весь коментар
08.04.2025 15:25 Відповісти
РОА тебе в помощь.
показати весь коментар
08.04.2025 16:04 Відповісти
США і 3,14дерація не НАЦІЇ,а світов мішанина
показати весь коментар
08.04.2025 16:07 Відповісти
"Ссикунів"?А кого американці бояться то?
показати весь коментар
08.04.2025 16:42 Відповісти
кацапів. Дивне питання
показати весь коментар
08.04.2025 22:34 Відповісти
Це ти про себе і подібних мабуть таке кажеш.
показати весь коментар
08.04.2025 21:15 Відповісти
Американці навідріз відмовляються вводити війська в воюючу Україну. Форум: "Все правильно, вони нам нічого не винні, дякуємо і за цю допомогу"
Американці виводять війська з мирної Польщі, якій нічого не загрожує. Форум: "Фуу, сцикуни, не допомагають союзникам"
показати весь коментар
08.04.2025 15:14 Відповісти
та тут на форумі не завжди зрозуміло: чи коментатори взагалі за Україну, чи вони більше піклуються за вестернів, яким псує апетит існування українців ( вмирали б тихесенько, чого це білих людей бентежити )
показати весь коментар
08.04.2025 15:24 Відповісти
Все тут зрозумiло - половина здесь с Лахты пишет и еще сорок процентов мамкины стратеги с дивана.
показати весь коментар
08.04.2025 17:12 Відповісти
А ведь говорил известный русзкий палкаводец Р. Кадыров: -
"При виде нашего спецназа, морская пехота сша начинает дристать позавчерашними бюргерами!"

показати весь коментар
08.04.2025 15:17 Відповісти
Таке враження, що американців попередили про кацапський ракетний удар по Ясьонці.
показати весь коментар
08.04.2025 15:17 Відповісти
Норм оп налагодив співпрацю
показати весь коментар
08.04.2025 15:21 Відповісти
И одновременно люди Трампа бкгают по ЕС и упрашивают не отказываться от их вооружения.
показати весь коментар
08.04.2025 15:28 Відповісти
Позор, Америка. Ты уже не отмоешься от предательства... Говоришь лаптеунтия - подразумеваешь омерига.
показати весь коментар
08.04.2025 15:31 Відповісти
Угу, кацапы волают то же самое - 'Украина предала нас!'. Но ты и так знаешь, твой напарник за соседним столом такое пишет, верно ж?
показати весь коментар
08.04.2025 17:14 Відповісти
Вже кілька місяців не чую оди трампу, ніхто не пише - а от ваш Бідон...
показати весь коментар
08.04.2025 15:35 Відповісти
ну, еще три месяца даже не прошло. "наши" "избранные" к слову за такой срок только с Буковелей и Монаков от пьянки просыхали скорее всего (после недельных попилов активов и покупок получения хатынок и тачек, куда ж без них). а тут нефть вон немного упала, госбабло начал считать, чего-то хочет развивать (правда только в США, но что обещал то делает). как там что получится - увидим. но Санта Клаус не придет - это было очевидно давно.
показати весь коментар
08.04.2025 15:56 Відповісти
Все заради "оптимізації військової присутності, покращення підтримки союзників та підвищення ефективності операцій"!
показати весь коментар
08.04.2025 15:44 Відповісти
Як завжди сша в підсумку всіх союзників кидає
показати весь коментар
08.04.2025 15:47 Відповісти
І як в 40 поки по сраних штатах не стукнуть гарненько вони будуть грати. А далі велкам ін зе вар. Тоді япошкі, зараз кітайці, чисто одна рожа - вузькоглаза. Нічого не міняється.
показати весь коментар
08.04.2025 17:53 Відповісти
Обісратись легко, але смердіти буде довго.
показати весь коментар
08.04.2025 15:48 Відповісти
Не зовсім розумію для чого тут стільки висерів проти президента найсильнішої держави від якої залежить подальша доля України. Сьогодні допомога від американців надходить, але чомусь обсирання продовжуються. В обсираторів всі винні тільки не вони самі.
показати весь коментар
08.04.2025 18:09 Відповісти
З одного боку, американці облаштовують військові бази в Афганістані, з іншого переводять війська в арабський світ
показати весь коментар
08.04.2025 18:49 Відповісти
та який афган вони ж втекли звідти, насправді буде цікаво спостерігати як буде діяти КНР кручений м'яч від трампа зараз на їх полі..
показати весь коментар
08.04.2025 20:33 Відповісти
Рішення про передачу керівництва хабом НАТО було ухвалене ще в липні 2024 року на саміті Альянсу у Вашингтоні.

Відтоді триває поступовий перехід. У грудні в Ясьонці встановлювали системи ППО Patriot німецькі військові, а в квітні - норвезькі солдати посилили захист неба. Тепер хабом допомоги для України керує Командування НАТО з підготовки та надання допомоги в галузі безпеки Україні (NATO Security Assistance and Training for Ukraine, NSATU). Керівник місії - американець. Його заступником став польський генерал.

Водночас американські солдати не залишають Польщу - вони будуть дислоковані в інших частинах країни.
показати весь коментар
08.04.2025 20:54 Відповісти
тримайся корова від штату айова!
пацани, а там оркі - а ну мерщій до бою!
показати весь коментар
09.04.2025 06:51 Відповісти
можеш пісяти і срати в куда хочеш - снаряди подавай!
показати весь коментар
09.04.2025 06:55 Відповісти
Цікаве явище - купа баранів сидять на форумі і говорять дурниці про те, про що вони не мають поняття. Тим часом, що стосується основних фактів: війська та військова техніка з Ясьонки (поблизу Жешува) підуть до Любліна та на базу бронетанкової дивізії в Жагані (там вже готові казарми для американців). Американців на авіабазі замінять інші війська НАТО: норвежці, німці, британці та поляки. Загалом кількість військ НАТО в Польщі збільшиться, а не зменшиться.
показати весь коментар
09.04.2025 09:42 Відповісти