15049 посетителей онлайн

После увольнения Залужного изменилась модель управления ВСУ. Сырский строит авторитарную систему, - Герой Украины, полковник Кащенко

Управление после увольнения Залужного изменилось: заявление Героя Украины

Модель управления армией после отставки Валерия Залужного с поста главнокомандующего кардинально изменилась.

Об этом в интервью Цензор.НЕТ рассказал полковник ВСУ и Герой Украины Дмитрий Кащенко.

Смена главнокомандующего ВСУ

"В Вооруженных Силах Украины сменилась модель управления. Она из адекватной и человечной - я назову ее системой Залужного - перешла в неадекватную авторитарную систему Сирского. Что это означает. Валерий Федорович в свое время, как главнокомандующий и в меру своих человеческих качеств, здравого смысла, человечности, понимания семейных проблем, которые возникают в каждой семье, порядка выполнения задач, всегда находил время интересоваться работой командира бригады.

Занимая должность комбрига, всегда можно было обратиться к нему напрямую и поговорить, посоветоваться: у меня есть проблемы, не вижу пути решения. Он подсказывал, помогал. Нынешняя власть Сырского - это типичный совок, где главное - бояться начальника и издеваться над подчиненными. У Залужного такого не было. Он адекватно относился к людям", - отметил Кащенко.

По словам полковника, "любые адекватные идеи, которые рождаются в головах командиров подразделений, Сирскому не нужны, он уверен, что знает лучше".

"Это самая главная причина. Когда меняется нормальный командир бригады и приходит ненормальный, от него сразу начинается отток людей. Они уходят либо за командиром, если его отправляют в другое подразделение, либо к тому, о ком знают, что он нормальный. А все офицеры бегут от такого главнокомандующего. Это главная причина. Все остальное - следствия этого.

Тебя не слышат. Даже не хотят слышать. Если ты достучиваешься до кого-то, доносишь свою мысль, из тебя делают изгоя. Опытные офицеры знают: если ты не можешь адекватно влиять на войну, лучше уйти туда, где ты можешь влиять хоть как-то, приносить государству какую-то пользу. Все очень просто", - пояснил Герой Украины.

Кащенко также рассказал, как его снимали с должности командира бригады.

"За то, что у меня есть собственная точка зрения, и снимали на уровне командира сектора. Но после того, как меня сняли с должности, у меня была встреча с Залужным, я объяснил ему свою позицию, как и что происходило. И если меня сначала отправляли на должность начальника управления подготовки, то после разговора с Валерием Федоровичем я был повышен до заместителя командующего специальными операциями Сил специальных операций", - подытожил он.

Полный текст интервью с Дмитрием Кащенко для Цензор.НЕТ читайте по ссылке.

Топ комментарии
+47
Кацап же.
Зате покірний.
зєлє такий і треба.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:02 Ответить
+27
Що можу точно сказати, то це що після того як Залужного турнули з ЗСУ зі всіх щилин повилазили штабні щури з папірцями і перевірками.
Ми повернулись після виходу а на другий день прибігло уйобіще з трьома зірками і ********* чому над столами де сидять оперативні і інші штабні немає бііііііірочек з посадою і ПІП військового. Кажуть був послан.......
показать весь комментарий
01.04.2026 16:08 Ответить
+23
Це було видно навіть сліпому три роки тому.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:08 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Мдеее
Папаша на московії навчив
показать весь комментарий
01.04.2026 16:02 Ответить
Кацап же.
Зате покірний.
зєлє такий і треба.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:02 Ответить
100%
показать весь комментарий
01.04.2026 16:27 Ответить
ми за ценой не постаим.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:28 Ответить
Тотальна корупція, кумівство, покривання злочинів командирів всіх рівнів і багато ще чого. Ось підсумок головування сирського. Ха ха ха.
показать весь комментарий
01.04.2026 17:03 Ответить
Ой, то що, тепер і русню матюкати не можна?
Тоді доведеться добру половину дописувачів Цензора пересаджати.
А злу - розстріляти.
показать весь комментарий
01.04.2026 17:05 Ответить
Так точно товарищ президент!
Разрешите исполнять!
Совок є-баний!
показать весь комментарий
01.04.2026 17:32 Ответить
Авторитарну систему-ще м'яко кажучи.
Модель козиря- якщо називати своїми словами.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:04 Ответить
Ну так творожніков- типовий кацап. Що з нього взяти.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:07 Ответить
Ну, хай чабан за отамана буде! Може, писати навчиться в отарі!😁
показать весь комментарий
01.04.2026 16:45 Ответить
В ті часи, про які писав Тичина знали, що не кожна кухарка може бути керівником. Висуванець не був чабаном. Його фамілія була Чабан.
показать весь комментарий
01.04.2026 17:17 Ответить
Цікава думка. Курінний отаман на прізвище Чабан?
показать весь комментарий
01.04.2026 17:51 Ответить
Що можу точно сказати, то це що після того як Залужного турнули з ЗСУ зі всіх щилин повилазили штабні щури з папірцями і перевірками.
Ми повернулись після виходу а на другий день прибігло уйобіще з трьома зірками і ********* чому над столами де сидять оперативні і інші штабні немає бііііііірочек з посадою і ПІП військового. Кажуть був послан.......
показать весь комментарий
01.04.2026 16:08 Ответить
Ну казали ж, коли не було сирка всі підрозділи діяли децентралізовано і самі вибирали цілі в 22 році (по силі по якості і та, якщо вважали що не подолають то не бралися) всі совки сиділи по норам тихо, потім через пів року, рік почали вилазити і планувати свої "суперефективні" операції на яких втрачено купа людей і техніки
показать весь комментарий
01.04.2026 16:11 Ответить
Так як Ви пишете не було. Ти не можеш сам обирати ціль/задачу, в тебе є БР і ти дієш згідно нього. Якщо ти будеш діяти "самостійно", тебе свої ж забаранять, бо хз хто ти....
показать весь комментарий
02.04.2026 07:54 Ответить
Це було видно навіть сліпому три роки тому.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:08 Ответить
Не заздрю тому, кому доведеться ламати те, що накрутив цап Творожок... Вт рачений час і чиїсь життя
показать весь комментарий
01.04.2026 16:16 Ответить
Так «СРАТЬєх», це завдання і отримав від кураторів після Оману!!
показать весь комментарий
01.04.2026 16:21 Ответить
українці таку модель керівництва вибрали в 19р , настальгія по совку !!! І все буде совдепія ...кожному своє...але пройти фільтраційні лагеря цім 73% прийдеть , на лояльність до зеленського режиму ...
показать весь комментарий
01.04.2026 16:30 Ответить
Чомусь це не дивує. Який президент такі і головнокомандуючий.
показать весь комментарий
01.04.2026 16:48 Ответить
А скільки було злодіїв полковників хабарників у одного і іншого. Якщо для вас важливі території, то це ваші особисті уподобання. Для мене важлива якість людей, яким дані повноваження вирішувати долі солдат. Які втрати особового складу у одного і іншого? Ха ха ха.
показать весь комментарий
01.04.2026 17:08 Ответить
Ок.
Розкажи нам любитель фактів!

Скільки з цих територій кацапами окуповано за перші тижні війни Льоня?
Скільки ЗСУ відвоювали захоплених територій при Залужному?
Північ, Харківщина, Херсонщина.

Що ЗСУ відвоювали при Сирському Льоня?
Напевно Сирський втримав Фортецю Бахмут і відвоював частину території Луганської області?
Що там з захопленими територіями в Курській області?
На що її обміняли Зеленський та Сирський?

Якби кацапам не відключили старлінк і телеграм, то гарних новин взагалі б не було з фронту!
показать весь комментарий
01.04.2026 17:46 Ответить
Я не захищаю Сирського , я просто намагаюся бути об'єктивним .При Залужному Мадяра за незгоду з командуванням -дегенератами зняли з фронту і відправили в тил , а при Сирському Мадяр отримав можливість створити Сили Безпілотних Систем .Скільки б життів наших Героїв вдалося б зберегти якщо б Залужний був більш далекоглядний в питанні дронів ?
показать весь комментарий
01.04.2026 18:14 Ответить
А може у сирського не було іншого кращого варіанту ніж створювати такі сили? Все до того і йшло, що такі сили мають бути. Справа в тому, що з сирським багато кому служити не комфортно. І замість того щоб консолідувати всі наявні сили, сирський культивує лише свої особисті хатєлки, які повністю збігаються з хатєлками зеленого картелю. Бізнес і іще раз бізнес. Тобто монетизація даних йому можливостей. Ха ха ха.
показать весь комментарий
01.04.2026 18:32 Ответить
Льоня, ти такий смішний ********* як я бачу.
А розкажи нам скільки % українскьої території ДЕ-окупували при Залужному а скільки при Сирку.
Ану, пошерсти методичку, портянка.
показать весь комментарий
01.04.2026 20:08 Ответить
коли тупа зе-бидлота немає аргументів, то переходить на образи Типова кацапська дегенератна модель
показать весь комментарий
01.04.2026 22:47 Ответить
Тобі і справді не буде цікаво дискутувати зі мною, на відміну від таких любителів гри в наперстки як ти - я пам'ятаю що рашка готувалась до безпосереднього вторгнення з 2021 року, а Залужний отримав карт-бланш тільки з початком ВП. Тому перші місяці а особливо перші дні втрат територій були точно не на його совісті.
Хочеш обговорити предметно - аргументуй. А ні - то пішов за кораблем зі своїми нахрюками - я на відміну від тебе служив при обох головкомах і різницю відчув.
показать весь комментарий
02.04.2026 00:12 Ответить
Вся страна переходит на такую систему. Все логично. Самое интересное начнется когда эту систему перестанут подпитывать извне. А это случиться уже очень скоро.
показать весь комментарий
01.04.2026 17:26 Ответить
Можливо це на краще.
В армії має бути один начальник.
Це не верховна рада, де плутанина і розбрід
показать весь комментарий
01.04.2026 17:53 Ответить
В армії має бути якість і професіоналізм. Який нахєр сирський професіонал. Почитайте його біографію. Ха ха ха.
показать весь комментарий
01.04.2026 18:15 Ответить
Хіба я говорив про Сирського?
показать весь комментарий
02.04.2026 08:32 Ответить
Зняття Залужного та призначення Сирського ні що інше як насаджування армії радянщини та непрофесіоналізму.
показать весь комментарий
01.04.2026 18:30 Ответить
А якщо може бути армійська система крім авторитарної? Солдатських комітетів захотілося?
показать весь комментарий
01.04.2026 19:17 Ответить
Ти перш ніш вумні дописи карябати - удосужся вивчити досвід армії країни власного перебування. Особливо про ініціативність командирів починаючи від сержанта. І порівняй з Сирком або спитай - і тобі розкажуть.
показать весь комментарий
01.04.2026 20:11 Ответить
Це черговий зловтішач стріляч, що наплював на присягу і втік і хоче, щоб нас всіх повбивали заради його подальшої соціалки і зловтішання. І наша влада таким ще й закон про множинне громадянство, в них тепер багато батьківщин, вибирай яку хош, тільки ми отут маємо вмерти. А їх навіть звань не позбавляють. Отака "справедливість" добиває мотвацію.
показать весь комментарий
02.04.2026 00:08 Ответить
Що таке армія - я знаю не з розповідей.
показать весь комментарий
02.04.2026 05:27 Ответить
Хто б сумнівався
показать весь комментарий
01.04.2026 19:26 Ответить
Боти вже розповідають на правді, що нам непотрібні європейські цінності. То за що ж ми на Майдані стояли?
А нічого, що у нього ще й всі родичі в кацапії?
показать весь комментарий
01.04.2026 22:35 Ответить
Сирський м'ясник по факту він знищує ресурс армії.Ми вже фактично на межі знищення основного бойового чоловічого населення.вже 55 + йде набір в армію повним ходом.Це катастрофа і нестача людей.І хто буде тримати фронт далі інваліди діди?
показать весь комментарий
01.04.2026 22:49 Ответить
Знищують зараз беззахисних, обмежено придатних, хворих і т.д. Добовольців вже майже знищили. А мільйони найбільш боєздатних силовики молоді відставники охоронці офіцери бики з тилових частин не воюють і не збираються. От і виходить.
показать весь комментарий
02.04.2026 00:05 Ответить
родичі на кацапії, і воно мерзота , робить все , щоб сюди теж прийшла підарасія
показать весь комментарий
01.04.2026 22:51 Ответить
мала совкова армія ніколи не переможе велику совкову... А всякі мясирські , дєрьмаки, татарови, мразєнський це відрижка совка
показать весь комментарий
02.04.2026 01:49 Ответить
ЩОБ ШВИДКО ЩОСЬ ЗРОБИТИ НА ГЛОБАЛЬНОМУ РІВНІ !!! ПИТАННЯ ЩО !!!???
показать весь комментарий
02.04.2026 03:20 Ответить
Це елемент в цілому геноцидної тактики Зе влади, споачатку вони не готувалися до війни і займалися корупцією, потім все здали що можна було здати і продовжують здавати і займатися корупцією, а зараз потрібно все це відвоювати, тільки на це піде в 5 разів більше людей і відповідно втрат захисників України- так вони і знищують країну і народ .
показать весь комментарий
02.04.2026 04:28 Ответить
ДА!!! ППКС!!!
Він підказував, допомагав. Нинішня влада Сирського - це характерний совок, де головне - боятися начальника і знущатися з підлеглих. У Залужного такого не було. Він адекватно ставився до людей", - зазначив Кащенко.
Найгірше що це стосується не лише головкома. Він попризначав таких же комбригів, комбриги собі таких же підлеглих. В підсумку практично всі командири заміняються на таких от неадекватних совків і мясників. За 2 роки вистроїлась система.

Вони ідуть або за командиром, якщо його відправляють у інший підрозділ, або до того, про якого знають, що він нормальний.

СЕРЙОЗНО??? Для того щоб прейти треба дозвіл командира. Нового неадекватного командира! У нас рабовласництво! Хєр ти куди підеш. А я кщо підеш, то тільки не туди куди ти хочеш (де тебе хочуть бачити і де ти зможеш зробити щосьт на користь Україні). Ти або ішачиш на неадеквата абот відпраляєшся на ліквідацію в піхоту.
показать весь комментарий
02.04.2026 07:50 Ответить