11405 посетителей онлайн

"Закон Савченко" нужно изменить, - Луценко

Как передает Цензор.НЕТ со ссылкой на ТСН, об этом Луценко сказал в эфире ток-шоу "Право на владу" на канале "1+1"

"Но хочу вам сказать, как человек, который знает эту проблемы изнутри: пребывание в наших СИЗО действительно пытка. Более того, как человек, который много читает, что эта норма была отменена в СССР "год за два" в камере в 1937 году, когда был организован ГУЛАГ и были отправлены инструктивные документы МВД: "Отныне отменяется год за два в камере и отменяется условно-добровольное освобождение после двух третей, как правило, условного срока. И стимулировать рабов ГУЛАГа исключительно пайкой". С тех времен эта норма и потерялась. Сейчас она вновь введена", - сказал он.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Результаты работы Луценко буду видны к сентябрю-октябрю, - Геращенко

Вместе с тем Луценко считает, что "закон Савченко" нужно изменить.

"Я лично как человек выступаю за то, чтобы эта норма "год за два" не распространялась на тех, кто повторно совершил преступление-рецидив и тех, кто совершает особо тяжкое преступление против личности, то есть изнасилование, преднамеренное убийство", - сказал генпрокурор.

Как сообщал Цензор.НЕТ, закон "О совершенствовании порядка зачисления судом срока предварительного заключения в срок наказания", экспертной среде получившего название "закон Савченко", вступил в действие еще 24 декабря 2015 года. Он предусматривает зачисление срока предварительного заключения в срок отбывания наказания по схеме, согласно которой один день в следственном изоляторе приравнивается к двум дням в тюрьме.

Однако эксперты и правоохранители забили тревогу лишь в середине февраля, когда закон реально начал действовать. Сотрудники Пенитенциарной службы подсчитали, что, в соответствии с ним, на свободу досрочно выйдут около 50 тысяч осужденных, 4,6 тыс. из которых были осуждены за тяжкие и особо тяжкие преступления - грабежи, разбои, избиения, изнасилования и убийства.

Напомним, ранее глава Минюста Павел Петренко выступил за изменение "закона Савченко", отметив, что он не должен применяться к лицам, совершившим насильственные преступления (убийства, изнасилования, нанесение тяжких телесных повреждений). По его словам, соответствующую законодательную инициативу можно внести в Верховную Раду от имени Президента Петра Порошенко либо от Кабинета Министров.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Закон Савченко" уже выпустил на улицы более 10 тысяч преступников, - первый замглавы Нацполиции Троян

Топ комментарии
+16
"Закон Савченко" нужно изменить, - Луценко - Цензор.НЕТ 2967
показать весь комментарий
03.06.2016 00:33 Ответить
+16
*"Ландік: Єфремов домовлявся про захоплення області російськими військами."

"В лютому 2014 року в Луганську був сходняк. Приїхали брат (Наталії) Королевської (Костянтин Королевський, - колишній заступник міністра регіонального розвитку Росії - ред.) і Сергій Глазьєв, радник Путіна, який часто до нас їздив. Вони зустрілися з Єфремовим і домовся, як ділити активи після повалення української влади в Луганську", - сказав він.

Ландік додав, що ця зустріч пройшла в особняку Єфремова.

За його словами, росіяни нібито пообіцяли Єфремову контроль над Луганськом після вторгнення.

"І розподілили: кому з місцевих бізнесменів дістануться шахти, кому сєверодонецький "Азот". В Луганську - кому універмаги, кому - ринки. І Єфремов під гарантії Путіна пообіцяв цей "перерозподіл" своєму оточенню", - заявив він.

Ландік запевнив, що йому цю інформацію повідомили "найближчі Єфремову люди" і що він передав її в СБУ, але там його попросили не поширювати її. Також екс-депутат заявив, що в Службі є запис розмов цієї зустрічі.

За його словами, після захоплення Луганська росіяни обманули Єфремова.

"І ось як вийшло: коли в Луганськ зайшов Путін, він кинув Єфремова. Зайшла російська блатота і наша злидота, будь ласка: "Грабуйте! Вбивайте!" І у тих, хто повірив Єфремову, все відібрали, все порізали на металобрухт. А у Путіна просте виправдання: "Українська армія не пустила нас на Київ, от я і не виконав обіцянку - форс-мажор!" - додав він.

Також Ландік розповів, що безпосередньо сепаратистські рухи в Луганській області фінансувало керівництво ПР і Комуністичної партії, зокрема - лідер луганських комуністів Спиридон Кілінкаров, який, за словами Ландіка, отримував гроші в сумках у київському офісі лідера КПУ Петра Симоненка.

Зокрема, за словами екс-депутата, Кілінкаров у його присутності давав пачки грошей першому секретареві Рубіжанського міськкому КПУ Неллі Задираці, яка потім проголосила себе "міністром закордонних справ ЛНР".

Ландік також запевнив, що Кілінкаров, який "зараз їздить спокійно в Москву і ллє лайно на Україну", продовжує жити у своїй квартирі в Києві. Він також запевняє, що цю квартиру Кілінкаров отримав за сприяння Єфремова.

Екс-депутат заявив, що кілька разів був у секретаря РНБО Олександра Турчинова і глави МВС Арсена Авакова і розповідав про ці дії Єфремова, однак їм це не цікаво".

Як відомо, у березні Генпрокуратура закрила кримінальне провадження стосовно Єфремова про розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 гривень.
показать весь комментарий
03.06.2016 00:34 Ответить
+16
То я вам так скажу. Цьо всьо фигня.

Закон Савченко - не про вбивць, насяльників і подібних. Це закон про нас. Це закон про те що ми не сприймаємо за норму існування в нашій країні СІЗО у тому вигляді як воно є. Це закон про гуманізм, про те що людина має ставитися людяно навіть до того лайна що через СІЗО проходить.

Єдиний нормальний спосіб відмінити цей закон - зробити нормальні СІЗО, в яких нормальна людина може виспатись, помитись, книжку почитати. Не супер-люкс, але й не клітку для звірів.
показать весь комментарий
03.06.2016 01:25 Ответить

Загрузка...