11405 відвідувачів онлайн

"Закон Савченко" потрібно змінити, - Луценко

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН, про це Луценко сказав в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі "1+1"

"Але хочу вам сказати, як людина, яка знає цю проблеми зсередини: перебування в наших СІЗО є дійсно катуванням. Ба більше, як людина, яка багато читає, що ця норма була скасована в СРСР "рік за два" в камері в 1937 році, коли було зорганізовано ГУЛАГ і було надіслано інструктивні документи МВС: "Віднині скасовується рік за два в камері і скасовується умовно-добровільне звільнення після двох третин, як правило, умовного строку. І стимулювати рабів ГУЛАГу було виключно пайкою". З тих часів ця норма і загубилась. Зараз вона знову введена", - сказав він.

Читайте також: Результати роботи Луценка буде видно у вересні-жовтні, - Геращенко

Разом із тим Луценко вважає, що "закон Савченко" потрібно змінити.

"Я особисто як людина виступаю за те, щоб ця норма "рік за два" не поширювалась на тих, хто повторно вчинив злочин-рецидив і тих, хто вчиняє особливо тяжкий злочин проти особи, тобто згвалтування, навмисне вбивство тощо", - сказав генпрокурор.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, закон "Про удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання", який в експертному середовищі отримав назву "закон Савченко", набрав чинності ще 24 грудня 2015 року. Він передбачає зарахування строку попереднього ув'язнення в строк відбування покарання за схемою, згідно з якою один день у слідчому ізоляторі прирівнюється до двох днів у тюрмі.

Однак експерти та правоохоронці почали бити на сполох лише в середині лютого, коли закон реально почав діяти. Співробітники Пенітенціарної служби підрахували, що, відповідно до нього, на свободу достроково вийдуть близько 50 тисяч засуджених, 4,6 тис. з яких були засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини - пограбування, розбої, побиття, зґвалтування і вбивства

Нагадаємо, раніше глава Мін'юсту Павло Петренко виступив за зміну "закону Савченко", зазначивши, що він не повинен застосовуватися до осіб, які вчинили насильницькі злочини (вбивства, зґвалтування, завдання тяжких тілесних ушкоджень). За його словами, відповідну законодавчу ініціативу можна внести до Верховної Ради від імені Президента Петра Порошенка або від Кабінету Міністрів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Закон Савченко" вже випустив на вулиці понад 10 тисяч злочинців, - перший заступник голови Нацполіції Троян
Топ коментарі
+16
"Закон Савченко" нужно изменить, - Луценко - Цензор.НЕТ 2967
показати весь коментар
03.06.2016 00:33 Відповісти
+16
*"Ландік: Єфремов домовлявся про захоплення області російськими військами."

"В лютому 2014 року в Луганську був сходняк. Приїхали брат (Наталії) Королевської (Костянтин Королевський, - колишній заступник міністра регіонального розвитку Росії - ред.) і Сергій Глазьєв, радник Путіна, який часто до нас їздив. Вони зустрілися з Єфремовим і домовся, як ділити активи після повалення української влади в Луганську", - сказав він.

Ландік додав, що ця зустріч пройшла в особняку Єфремова.

За його словами, росіяни нібито пообіцяли Єфремову контроль над Луганськом після вторгнення.

"І розподілили: кому з місцевих бізнесменів дістануться шахти, кому сєверодонецький "Азот". В Луганську - кому універмаги, кому - ринки. І Єфремов під гарантії Путіна пообіцяв цей "перерозподіл" своєму оточенню", - заявив він.

Ландік запевнив, що йому цю інформацію повідомили "найближчі Єфремову люди" і що він передав її в СБУ, але там його попросили не поширювати її. Також екс-депутат заявив, що в Службі є запис розмов цієї зустрічі.

За його словами, після захоплення Луганська росіяни обманули Єфремова.

"І ось як вийшло: коли в Луганськ зайшов Путін, він кинув Єфремова. Зайшла російська блатота і наша злидота, будь ласка: "Грабуйте! Вбивайте!" І у тих, хто повірив Єфремову, все відібрали, все порізали на металобрухт. А у Путіна просте виправдання: "Українська армія не пустила нас на Київ, от я і не виконав обіцянку - форс-мажор!" - додав він.

Також Ландік розповів, що безпосередньо сепаратистські рухи в Луганській області фінансувало керівництво ПР і Комуністичної партії, зокрема - лідер луганських комуністів Спиридон Кілінкаров, який, за словами Ландіка, отримував гроші в сумках у київському офісі лідера КПУ Петра Симоненка.

Зокрема, за словами екс-депутата, Кілінкаров у його присутності давав пачки грошей першому секретареві Рубіжанського міськкому КПУ Неллі Задираці, яка потім проголосила себе "міністром закордонних справ ЛНР".

Ландік також запевнив, що Кілінкаров, який "зараз їздить спокійно в Москву і ллє лайно на Україну", продовжує жити у своїй квартирі в Києві. Він також запевняє, що цю квартиру Кілінкаров отримав за сприяння Єфремова.

Екс-депутат заявив, що кілька разів був у секретаря РНБО Олександра Турчинова і глави МВС Арсена Авакова і розповідав про ці дії Єфремова, однак їм це не цікаво".

Як відомо, у березні Генпрокуратура закрила кримінальне провадження стосовно Єфремова про розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 гривень.
показати весь коментар
03.06.2016 00:34 Відповісти
+16
То я вам так скажу. Цьо всьо фигня.

Закон Савченко - не про вбивць, насяльників і подібних. Це закон про нас. Це закон про те що ми не сприймаємо за норму існування в нашій країні СІЗО у тому вигляді як воно є. Це закон про гуманізм, про те що людина має ставитися людяно навіть до того лайна що через СІЗО проходить.

Єдиний нормальний спосіб відмінити цей закон - зробити нормальні СІЗО, в яких нормальна людина може виспатись, помитись, книжку почитати. Не супер-люкс, але й не клітку для звірів.
показати весь коментар
03.06.2016 01:25 Відповісти

Завантаження...