9268 відвідувачів онлайн
3 414 16
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

"Зелена проблема"

энергетика,зеленая

Креативна пропозиція НКРЕКП по зеленим: пропонується в цілому на третину знизити зелені тарифи. Ті інвестори, яких задовільнить тариф зможуть працювати. А ті, яких тариф не задовільнить, можуть "здати" свою генерацію державі на умові компенсації всіх витрат з економічно обґрунтованою рентабельністю (наприклад – 15%), з вирахуванням вже отриманих грошей по тарифу.

Цікаво подивитись, яку рентабельність інвестори у зелену генерацію заклали насправді.

Всім раджу уважно прочитати лист НКРЕКП з приводу "зеленої проблеми" країни. Будь-яка людина, яка не дотична до збагачення на "зеленому тарифі", зрозуміє, що:

1. Розвиток відновлювальних джерел енергії має йти в ногу з розвитком економіки. Якщо в нас не росте виробництво, падає експорт, зріст ВВП нижче 3%, додатковий фінансовий тягар на вартість електрики буде перекладений на й так не багате населення. Рано чи пізно.

2. В нинішній моделі ВДЕ не сприяє захисту екології. Чому? Тому що немає відповідальності за небаланси. Держава в особі ДП "Гарантований покупець" має викуповувати всю непрогнозовану зелену е/е. Коли її стане більше, доведеться обмежувати АЕС – найдешевшу для українського споживача енергію. Маневрувати ВДЕ будуть ТЕС – тобто викидів СО2 не стане менше. Дякуємо хитрому Ахметову, у якого 80% виробітку ТЕС та 30% виробітку ВДЕ.

3. Всі захисники зелених кричать про захист інвестицій. Інвестицій у що? Приходять іноземці, вкладають мільйон доларів і протягом 10 років забирають три мільйони доларів. Ні виробництва, ні великої кількості робочих місць, ні додаткової вартості, ні експорту, ні здешевлення сировини вони не несуть. Навпаки. Це не ті інвестиції, яких треба хотіти.

4. Розвиток ВДЕ потрібен. Але такий, який не призведе до енергетичного дефолту. Який не розлютить населення. А з прогнозу НКРЕКП видно, що без змін вже в наступному році ВДЕ будуть забирати 20% грошей ринку при 6% генерації. І тоді стане вибір: дефолт, або збільшення тарифів для населення. І будь-яка влада, яка підвищить тарифи населенню для компенсації зростаючих в обсягах ВДЕ, програє вибори. І це природньо.

Топ коментарі
+5
Все правильно! Тільки українську владу, незалежно від часу і місця, менше всього цікавить Україна і її населення.
Драли три шкури, деруть і будуть дерти і доти, доки українці не навчаться чинити справжній спротив хапугам, а не періодично міняти шило на мило, хай і ЗЕлене...
показати весь коментар
14.12.2019 14:12 Відповісти
+4
Захисникам зеленого тарифу, чи не найвищого у цивілізованих країнах: а давайте ринкові ціни і можливість споживачу обирати. От наші атомники спокійно получать скажімо +30% до ціни і витіснять все зелене з ринку. І чому це зелена енергетика може створювати проблеми мережі і не платити за це?
показати весь коментар
14.12.2019 19:14 Відповісти
+3
Владу дотримуватись пристойної поведінки і законів можна тільки реальною загрозою її благополучному існуванні. В усьому цивілізованому світі, що в Європі, що в Америці, владу, приймати рішення в інтересах народу, збільшувати зарплати примушують масовими страйками.
Тож можна або відстоювати свої права в "борьбе", або хлебтати "бояру" і кричати як божевільна бабка "Путін презедент міра"...
показати весь коментар
14.12.2019 21:13 Відповісти

Завантаження...