10742 відвідувача онлайн
6 755 19
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Мовні принципи

Мої мовні принципи, з якими усі погодяться

Щодо української.

Принцип трьох "П":

практичне уміння, повага, пріоритет.

Усі українці мають знати мову, причому окрім аудіювання (сприйня на слух, що є найскладнішим) треба вміти писати і розмовляти. Практичне застосування є обов’язковим не більше, ніж написано в законі.

Поважати українську мову означає, що її не можна соромитися, надавати статус меншовартості, наприклад що на ній розмовляє менше людей, видано менше книжок або наукових робіт, відсутня деяка спеціальна термінологія, чи то є мова селян або якихось чужих "западенців", тощо. Крім того, повага до мови означає, що до незнайомця, який розмовляє українською, треба ставитися як до свого співвітчизника і товариша, якщо він своєю поведінкою не демонструє зворотнє. Мова є чудовим маркером своїх ("Скажи "паляниця""), навіть для українців, які її не вживають постійно.

Пріоритет означає, що в колі спілкування, де хоча б один україномовний, усі мають спілкуватися українською, якщо не узгоджене інше.

Щодо іноземних мов цивілізованих націй.

Одне "П" - просвіта.

Гідні громадяни мають їх вивчати і досконало знати хоча б одну, але чим більше тим краще.

Цензор.НЕТ Изображение

Щодо російської мови.

Три "О":

Однаковість, обмеження, обережність.

Російська є іноземною мовою, українці, які спілкуються між собою іноземною мовою нічим не гірше і не краще інших.

Оскільки російська в багатьох регіонах і галузях конкурує з українською як ефективний замінник, це може заважати практичному вивченню української, особливо в освітньому процесі, бо не сприяє створенню мовного середовища.

Не усі, хто вживає російську як основну, є загарбниками або зрадниками, але майже усі загарбники і зрадники України російськомовні. Тож російська заважає вам себе ідентиифікувати, особливо за кордоном. Крім того, нападниками декларується як мета війни захист російськомовного населення, тож з ідеологічної точки зору недоречно себе зараховувати до лав "пригноблених", заради яких розпочалася війна. І, наостанок, треба погодитись що російська мова, на відміну від інших, тепер тривалий час буде дратувати багатьох, як німецька після 2 Світової, чи не так? Варто ж поважати спокій інших, вживаючи мову агресора пошепки, як матюки, особливо при дітях.

Топ коментарі
+9
Пане Леонід, українізуйте власний логін на Цензорі!
показати весь коментар
14.01.2023 00:12 Відповісти
+7
Мене російська мова дратувати. Якщо хтось щось буде просити російською, я швидше за все пройду повз і не намагатимусь чимось допомогти і не буду прояснювати, хто потребує допомоги : росіянин чи українець? Раз говорить російською,то то не моя людина.
показати весь коментар
13.01.2023 23:59 Відповісти
+4
Рашисти убивають нас за те, що ми, начебто, утискуємо російську мову. Коли уже українці стануть поважати самих себе?
показати весь коментар
14.01.2023 09:58 Відповісти

Завантаження...