9265 відвідувачів онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Щодо санкцій проти Росії

путін,санкції

Останніми місяцями значно зростає кількість розслідувань провідних західних ЗМІ щодо різних схем обходу санкцій. Також анонсується в очікуваних днями нових пакетах від США та ЄС якісь заходи. У новий список санкцій Євросоюз вперше включив компанії з Китаю та Індії. Їх звинувачують у підтримці ВПК Росії. Санкції також вводяться проти компаній у Шрі-Ланці, Туреччині, Таїланді, Сербії та Казахстані.

Відомо вже навіть про кримінальні справи щодо "схемщиків" і в США, і в країнах ЄС. Це добре. Але...

"Схемщики" завжди будуть випереджати державні структури, які намагаються і намагатимуться їм завадити.

На одну санкціоновану "фірму-прокладку" - ми впевнені - вже лежить десяток пакетів документів на нові подібні фірми в тих самих або в інших країнах. А в країнах Заходу завжди знайдуться цілком порядні компанії, що закриють очі на кілька сумнівних операцій. Бо це бізнес... А "гроші не пахнуть".

Що робити? Це драфт пропозицій Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та BlackSeaNews. Долучайтесь!

1. Має бути артикульовано головну мету санкційної політики - і це має бути максимальна ізоляція економіки РФ. Тільки так. І не інакше. Тому що інакше в глобальній світовій економіці завжди (повторимо - завжди!) знайдуться нові схеми та шляхи обходу, формально законні.

2. Звичайно, це добре, коли розслідувачі знаходять такі "схеми" в Туреччині, Казахстані, Арменії, Грузії. Але... що ви зробите з Китаєм та китайським Гонконгом, звідки (за приблизними оцінками) РФ отримує 80%, якщо не більше, підсанкційних товарів... - Зробити можна. Але це такі кроки, про які важко навіть думати сучасним економістам.

Які саме?

3. Треба рішуче відрізати від світової економіки всі (повторимо - всі!) банки РФ. Нещодавно Посол України в США абсолютно правильно сказала, що з більше, ніж 300 банків РФ під санкціями лише кілька десятків.... І це мають бути санкції саме США, Британії і ЄС. Тобто країн зі світовими банківськими валютами.

4. США, Британія та ЄС мають попередити всі (ще раз - всі!) банки світу (саме світу...), що у випадках фінансування ними контрактів/операцій по поставках товарів до РФ ці банки третіх країн, включно з тими, що не вводили санкцій до РФ, втратять можливості роботи з долларом США, Євро і фунтом.

5. Треба негайно синхронізувати санкційні списки щодо юридичних осіб - на діаграмі станом на 01.09.2023 наочно можна побачити, що там величезний фронт роботи. Особливо в ЄС.

Для цього потрібно дуже просте рішення - про автоматичне додання до санкційних списків США, ЄС, Великої Британії, Канади, України тощо юридичних осіб, що є в списках хоча б одної з цих країн. Інакше перевірки санкційних досьє можуть тривати (і тривають) роками, бо жодного збільшеного штату санкційних фахівців не вистачить на такий космічний обсяг роботи...

6. США та ЄС мають вимагати від тисяч (ще раз - тисяч...) американських та європейських компаній, що продовжують працювати в РФ, негайно припинення їхньої роботи та сплати податків до бюджету РФ. Як правило, частка прибутків цих компанії від продажів РФ не перевищує 2-5%. Переживуть...

санкції проти Росії

7. Торговельним суднам, що належать судновласникам з країн, що ввели санкції до РФ, має бути заборонено заходити до будь-яких російських портів та перевозити будь-які російські вантажі.

8. Портам та компаніям країн, що ввели санкції, має бути заборонено приймати та/або обслуговувати будь-які судна, що йдуть з портів РФ.

Тобто, якщо є головна мета - глобальна економічна ізоляція, тоді й заходи задля досягнення цієї мети будуть зрозумілі. І банки того ж Китаю, Гонконгу, Індії тощо - вони насправді вже дуже-дуже побоюються "вторинних санкцій".

Так, це економічна війна. Це вона. А що ж ви хочете? - Інакше буде 3-я гаряча. не економічна... Іноді кажуть, що вона вже йде. Але буде поширюватись...

Топ коментарі
+2
"Бо це сумна правда. Не кацапи важливі для світу, а ресурси тієї території. При чому деякі ресурси, що має рашка, для світу є, нажаль, критичними - зокрема, рідкоземельні метали. "

Мав ще надію, що не розумієте, що тупите. Значить маніпулюєте з якоюсь ціллю.

Явно ж видно, що навіть в ресурсах, якими Кацапія багата, їх доля на ринку не перевищує 5-10%, з вказаними металами нехай доходить до 20%. Це означає, що світова економіка перебудується в на протязі 1-3 років (може, деякі галузі потребуватимуть до 5 років, щоб повернутися на той самий рівень, хоч сумніваюся).
Причому, багато з країн скористає з перебудови виробничих ланцюжків.
А от кацапія повернеться до технологій 1970-х років.

А ви стоїте на позиції кацапської винятковості, і підшукуєте дуже сумнівні аргументи.
Тому закінчую безпредметну розмову.
показати весь коментар
23.02.2024 08:53 Відповісти
+1
Ви неуважно читали.
Автор стверджує ( і має на то підстави), що навіть китайські та індійські банки не бажатимуть потрапити в санкційний список.
На 100% все одно не подіє, бо залишаються різного роду бартерні угоди а-ля середньовіччя ( але вони гарантовано будуть помітно, може й кратно, невигідніші для кацапів).
Теж є сумнів, що європейці наважаться на такий крок (надто багато кацапської агентури), але до ізоляції банків закликати треба - це справді може допомогти, навіть якщо шанси на реалізацію зараз є малі.
показати весь коментар
23.02.2024 04:59 Відповісти
+1
Шановний, це Ви неуважно читали. Головний посил полягає у тому, що світова економіка об'єктивно не здатна обійтися без матеріальних природних ресурсів рашки. Вірніше, могла би обійтися, але ціною колосальних збитків. Для прикладу можна привести світовий ринок урану або алюмінію. Американцям, аби отримувати алюміній з рашки, довелося навіть для Дерипаски послабити санкційний режим. І таких прикладів - сотні. Рашка, нажаль, сидить на величезних і вкрай необхідних ресурсах для світової економіки. Китай, наприклад, ніколи не відмовиться від фізичної торгівлі із рашкою. А як може відбуватися фізична торгівля без фінансового обігу? Тобто, так чи інакше, але мрії пана Андрія нездійсненні, бо "захід" завжди залишить шпаринку для розрахунків, не може не залишити. Була вже така історія із зерном і газом - і "захід" вимушений був залишити СВІФТ для деяких рашкінких банків. Для того, щоб економічно поставити рашку на коліна - треба вводити ембарго на все - а це "захід" ніколи не дозволить зробити. Таким чином, без варіантів, рашка буде торгувати і, відповідно, буде мати фнанси. До речі - відмінність рашки від СРСР полягає у тому, що рашка самодостатня по продовольству, на відміну від СРСР. Це важливо, бо Китай, наприклад, вимушений вести себе в рамках, бо не самодостатній по продовольству. А Північну Корею вдається поки що стримувати виключно через продовольство. Маніпуляція в тексті пана Андрія криється у пункті "6". Це просто неправда, що прибутковіть бізнесу з рашкою не перевищує 2-5%. А заборонити тисячам компаній працювати з рашкою неможливо навіть теоретично. Наприклад, на рівні ООН ніколи не відмовляться від зерна і мінеральних добрив з рашки - бо це означатиме голод на великій території. А спекулюючи на цьому, рашка неодмінно виторгує і усі інші преференції. Повторюю - відгородитися від однієї восьмої земного суходолу з такими природними ресурсами світ просто фізично не може, особливо, наприклад, Китай. Та й не захоче. Ніхто не рахував, але не думаю, що сильно не помилюсь, якщо скажу, що це означатиме втрату 10 - 20% світової економіки з відповідними наслідками. Сподівання на економічне подавлення рашки - дитяча наївність. 140 млн. дегенератів із дуже невисокими потребами на таких ресурсах будуть жити вічно. А сформувати при цьому армію у 4-5 мільйонів не проблема. Буде велика війна, якщо це все не попередити силовими методами.
показати весь коментар
23.02.2024 07:47 Відповісти

Завантаження...