9204 відвідувача онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

153-тя механізована бригада - проблеми боєздатності ті самі що і у 155-й

Є плани для недопущення оточення Великої Новосілки

Значна кількість звернень від військовослужбовців 153-і бригади. Причому не від тих, хто пішов у СЗЧ, а від тих, хто сумлінно продовжує виконувати бойові завдання.

Частина військовослужбовців знаходилась на навчанні у Німеччині. Під час навчання за кордоном дезертирували лише одиниці, весь особовий склад повернувся в Україну та виїхав на фронт. Але в результаті організаційних та управлінських прорахунків почались проблеми і масове СЗЧ. Бригада, якій дали тисячі мобілізованих людей, цілий батальйон Бредлі та іншу цінну бойову техніку, не отримала необхідної кількості досвідчених компетентних командирів, не отримала дронів, не отримала забезпечення, не отримала справних машин для логістики, і замість потужного резерву стала джерелом проблем передусім для героїчних людей, які воюють попри все у її лавах.

Воїни скаржаться на:

1. Некомпетентне планування завдань та командування, нестача досвідчених командирів.

2. Підготовлених бійців кілька разів забирали у процесі формування на поповнення інших військових частин.

3. Відсутність ситуаційної обізнаності та супроводу дронами дій піхоти, відсутність антидронових систем.

4. Нестача запчастин та ремонту БМП М2 Бредлі, якими озброєний один з батальйонів, у ротах повністю справні 2-3 БМП, інші ремонтуються.

5. Недостатній час підготовки та злагодженості, фактично крім Німеччини повноцінного циклу підготовки в Україні не було. А підготовка в ФРН була фрагментованою та не системною. Бригада потребувала значно більш інтенсивної та системної підготовки піхоти, артилерії, операторів дронів та бойових машин.

Дуже хочеться допомогти тим вмотивованим та стійким воїнам, які попри все виконують завдання та ведуть бої, тримають оборону. Але якщо піхота не отримає хоча б короткої якісної підготовки, якщо не будуть висунуті та підготовлені лідери малих груп, дива не станеться. Бригада сточиться як і усі ці 140ві, 150-ті, яким не виділили ні готових командних кадрів ні часу на їх підготовку.

Зараз ОК "Північ" та ОТУ "Донецьк" ухвалили рішення про посилення бригади підрозділом дронів, інструкторами. Але минуло дуже багато часу, і значні втрати за цей час

Усі ці проблеми не складно було передбачити, але організація, підготовка, застосування знов сформованих бригад в цілому знаходиться на незадовільному рівні. Відповідальності ніякої , хоча швидка витрата безцінних резервів мобілізованих - це сильний удар по фронту. І старі бригади не поповнили, і замінити їх тепер не можна. А люди та ресурси витрачені.

Такі знов сформовані бригади мають включатись до складу досвідчених боєздатних військ, а не вводитись у бій самостійно всього після кількох місяців хаотичної підготовки. У складі досвідчених військ нові мобілізовані за кілька місяців змогли б навчитись війні на усіх рівнях.

Топ коментарі
+22
А як по іншому винищити вмотивованих бійців та демотивувати інших ? Тільки дурними діями! Помилки? Ні! Саботаж і зрада!
показати весь коментар
27.01.2025 13:01 Відповісти
+6
Яка країна - такий і "верховний говнокомандувач" - такий і весь "вищий військово-політичний" клоунський балаган. Першокурсникам з теорій управління відомо - ментальність перших осіб розповсюджуеться на усю систему. Україна перетворюється на воровський балаган. А так у війнах не перемагають. Зеленський з Єрмачком призначили Сирського, Сирський призначив нижчих офіцерів - і маємо, те що маємо. А на "задньому фоні" з цього стирчать кремлівські вуха (або кремлівська дупа - кому що)
показати весь коментар
27.01.2025 14:59 Відповісти
+5
Cкоріше всього це ціленаправлена політика влади, яка вже давно змирилася з поразкою. Навіть більше, вона теж скоріше всього погодилась з вимогами росії. Проблема лише в ьому, що суспільство та ЗСУ з тим не погоджуюься. А тому такими недолуго-злочинними діями влада старається підвести всіх до думки, що фронт ми втримати не можемо і що потрібно капітулювати щоб не втратить все. Постійно наводяться факти опитувань, які свідчать про зростаючу кількісь тих, хто фактично готовий до капітуляції. Питання лише в тому хто і де ті опитування проводить. Жодного мого знайомого ніколи не опитували. Думаю, що влада сама і клепає ті цифри.
показати весь коментар
27.01.2025 15:18 Відповісти

Завантаження...