12052 відвідувача онлайн
5 996 54
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Українці-2025

демографія,населення,популяція

В мене є традиція. Щороку я пишу портрет українця. Та тепер українці на повномасштабній війні. І портрет у нас відповідний. Портрет воєнних часів.

Отже.

Українці-2025:

79% відкидають вимоги, які висуває Росія для припинення війни.

82% готові битись, навіть якщо США повністю припинять підтримку України.

57% українців готові нести тягар війни стільки, скільки потрібно для перемоги.

58% вважають себе щасливими, не дивлячись на обставини.

70% вважають найбільшим святом року Різдво Христове, на другому місці - Пасха (68%).

Але на третьому тепер - День Незалежності (64%).

В 2013 році незалежність святкували 12% українців. В 2021 році лише 37%. А тепер це свято - цей особливий день! - в трійці найважливіших. Вибухове зростання.

Зазначу: майже ніхто в Україні не святкує ні дєнь пабєди, ні дєнь труда - кількість святкувальників в межах похибки.

90-95% підтримують незалежність України. Тут без коментарів.

67% вважають Революцію гідності народним протестом на підтримку європейського шляху України.

62% українців вважають, що їх життя зараз сповнене сенсом. Я, наприклад, теж так вважаю про себе. Раніше було не так.

87% з розумінням / прийняттям ставляться до біженців. Я теж.

93% з розумінням / прийняттям ставляться до переселенців. Я теж.

85% з розумінням / прийняттям ставляться до українців, які поки що в окупації. Я теж.

90% хочуть бачити Україну в складі Європейського Союзу.

84% хочуть бачити Україну в складі НАТО.

92% - ну звісно - довіряють Силам оборони України.

81% довіряють волонтерам.

Лише 12% довіряють судам, лише 9% довіряють прокурорам. Тут теж без коментарів. Суди і прокуратура - біда України. Потребують повного перезапуску.

57% українців оптимістично дивляться на майбутнє України, 28% - песимісти. Розумію і тих, і інших. Працюємо.

Більше половини українців (53%) вважають, що потроху нація долає внутрішні суперечності. Для 33% - щоб вони не вкладали в це визначення - це не так очевидно. Маємо будувати мости, друзі.

73% хочуть відновити ядерний статус України. Наприклад - ось хороша тема!

58% готові навіть втратити підтримки з боку Заходу, якщо ми зможемо повернути ядерну зброю.

80% ідентифікують себе з українською нацією - вважають себе громадянами України, належними до української нації. Ось наш корінь єдності.

Мешканці заходу України вважають мешканців сходу України - українцями.

Мешканці сходу України вважають мешканців заходу України - українцями.

І всі разом - абсолютно всі області, всі райони, всі міста, містечка і села - погано ставляться до Росії та росіян (93%). Навіть Схід (75%). Навіть Південь (77%). Повне відторгнення. І на цій темі - повне єднання всієї країни.

До повномасштабного вторгнення "добре" до росіян ставились 53% українців, між іншим.

Лише 32% українців прагнуть "сильної руки", абсолютна більшість (59%) - за демократію. Це нас відрізняє самі знаєте від кого.

70% українців вважають себе православними (серед них 56% зараховують себе до ПЦУ). Тобто 81% всіх православних в Україні - це ПЦУ. 6% відносять себе до УПЦ МП.

61% українців хочуть, щоб в Україні була і діяла лише одна православна церква. Таким чином 66% хотіли б, щоб не заплямовані зв'язками з РФ священники УПЦ МП приєднались до ПЦУ.

76% підтримують голову ПЦУ Епіфанія. А лідера УПЦ МП Онуфрія - лише 9%.

На цьому фоні 80% підтримують закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Тобто - підтримують заборону Московського патріархату.

69% українців підтримують Ізраїль у ізраїльсько-палестинському конфлікті. Раптом що, 60+% росіян не підтримують в цьому конфлікті жодну сторону. Різниця.

79% українців (включно з чоловіками, які підпадають під мобілізацію) не покинуть Україну, навіть якщо їм без умов нададуть громадянство США або країни Євросоюзу. Тобто Українці не хочуть нікуди тікати, хочуть жити на своїй землі і готові битись за свій дім.

Трохи історичних питань.

Лише 4% українців позитивно ставляться до Сталіна.

А серед 72%, хто чув про УПА, 90% за визнання УПА борцями за незалежність України. На думку 70%, УПА заклали традицію боротьби з агресором і окупантом.

Ще у нас в порядку з кукухою. Ми не віримо в астрологію (63%), в екстрасенсів (73%) та в тарологів (82% не вірять). Втім, якщо вам це подобається, не ображайтесь - це питання про довіру, а не оцінка ваших вподобань.

81% українців бажають усунути російську мову з офіційного спілкування на всій території України, або проти використання росмови у своїй області. Тут все зрозуміло.

Ну і на сам кінець.

Більше 80% українців вірять, що за належної підтримки Заходу Україна здатна перемогти Росію. В це вірю і я. І, впевнений, кожний з вас.

Такий портрет українця в 2025 році.

(Використані дані з різноманітних опитувань КМІС).

Топ коментарі
+19
В мене таке враження - що ці всі блохеро ,журналісти ,волонтери - живуть в якомусь іншому вимірі . Бо їхній світ перемох та потужностей - ну ніяк не стикується з тієюреальністю ,що бачу навкруги
показати весь коментар
16.04.2025 13:30 Відповісти
+14
79% відкидають вимоги, які висуває Росія для припинення війни.

82% готові битись, навіть якщо США повністю припинять підтримку України.

57% українців готові нести тягар війни стільки, скільки потрібно для перемоги. Джерело: https://censor.net/ua/b3547109

От тіко не бачу я цих черг добровольців в ТЦК в 2025.

В мене теж склався портрет українця 2025 року

- 72 % ********* десь по дорозі від патріотичних гасел до власного прикладу .

Ще у нас в порядку з кукухою. Ми не віримо в астрологію (63%), в екстрасенсів (73%) та в тарологів (82% не вірять). Джерело: https://censor.net/ua/b3547109

В нас все погано з кукухою

Бо частина літають в ілюзіях зелених перемог і ніяк не можуть зустрітися з реальністю . Вірять як не у Потужного Екстрасенса , так в Астролога -кавомана в Криму чи на край в таролога ,любітєля спутників
показати весь коментар
16.04.2025 13:28 Відповісти
+14
Аж сльозки навернулися. Хочеться розцілувати кожного уявного українця. Тільки прокурори-інваліди, мсеки-мародери, правоохоронці-перевертні, судді-хабарники, депутати-зелені слизняки, міністри-ермаківці, крадії на фортифікаціях, ворюги з МО, беззубе НАБУ чего ізволітє, рекетири з БЕБ, пройдисвіти з ДБР, сліпе і глухе СБУ яке водить за ручку "ухилянтів" і ворюг через кордон, крутії з ОП... (дописуйте самі) - трііішечки заважає просльозитися.
показати весь коментар
16.04.2025 13:29 Відповісти

Завантаження...