9638 відвідувачів онлайн
4 385 33

На саміті НАТО 23 держави та ЄС підписали безпековий компакт з Україною

23 країни та ЄС підписали Український компакт

На саміті НАТО у Вашингтоні відбулася зустріч лідерів держав, що підписали з Україною безпекові угоди.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду".

Зазначається, що лідери України, США, ще 21 держави НАТО, а також ЄС та Японії за підсумками зустрічі підписали "Український компакт" (Ukraine Compact) – багатосторонній документ, що містить зобов’язання щодо підтримки України.

Мета документу - прискорення колективних зусиль із задоволення всеосяжних потреб України у сфері безпеки.

У ньому держави-підписанти зобов'язуються виконувати свої зобов'язання за двосторонніми безпековими договорами, а саме:

  1. Підтримувати нагальні потреби України у сфері оборони та безпеки, у тому числі шляхом продовження надання допомоги у сфері безпеки та навчання, сучасної військової техніки, а також оборонної промисловості
  2. Прискорити зусилля з розбудови майбутніх Збройних Сил України
  3. У разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну після завершення нинішніх бойових дій, швидко і колективно зібратися на найвищому рівні для визначення відповідних наступних кроків на підтримку України, включаючи надання швидкої і сталої допомоги у сфері безпеки та накладення на Росію економічних та інших штрафів.

В майбутньому до договору можуть приєднатись інші держави. Він буде діяти паралельно з просуванням України до вступу в ЄС і НАТО.

Топ коментарі
+5
Ну компактів ще тільки не було, всі інші гарантії просто чудово діють
показати весь коментар
12.07.2024 05:51 Відповісти
+4
а чого ж не підписати коли ніяких таких конкретних забовьязань нема?
та тільки підсовуй на підпис - всі все підмахнуть....
це така зелена гра в лідора світу!
показати весь коментар
12.07.2024 03:15 Відповісти
+3
Зрозуміло що цей документ перж за все політичний, а вже потім військовий.

Що його підписання вдарило по активній позиції кацапськоі пропаганди проти України.
Що кремль лютує.

Що Україна показала ху&лу що світ дивиться в першу чергу на Україну. Це позітив.

А чи е негатив? Звістно е.
Не дуже конкретні забовяьязання країн «гарантів», та багато що чого…

Але требо бути реалістами.
» Нам свое робить» Т Шевченко.
» За Україну не треба вмирати. За Україну треба вбивати.» Г Сковорода.

Слава ЗСУ ! Слава Україні!
показати весь коментар
12.07.2024 05:57 Відповісти

Завантаження...