7385 відвідувачів онлайн

Нова угода про копалини передбачає, що Україна поверне США всю надану від 2022 року допомогу, - ЗМІ

Угода про копалини. Україна має повернути США гроші

Адміністрація Дональда Трампа повернула до угоди про копалини вимогу відшкодувати всю допомогу, яку США надали Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

Про це йдеться в матеріалі Європейської правди, інформує Цензор.НЕТ.

"Велика угода передбачає зобов’язання України компенсувати США вартість усієї допомоги – бюджетної, військової, гуманітарної тощо, наданої "після повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році". Документ зазначає, що сумарну вартість американської допомоги треба буде порахувати і прописати у додатку до договору станом на дату його підписання.

Ця сума отримує статус "Початкового внеску DFC" у Фонд", - зазначає видання.

Незалежний Інститут Кіля, що моніторить допомогу Україні з боку іноземних партнерів, оцінює допомогу США у 114 млрд євро або $123 млрд.

За даними ЄП, на уряд України накладений обов’язок конвертувати доходи Фонду у долари США і перераховувати їх на закордонні рахунки американської сторони за першим запитом, причому без жодних комісій (інакше ці комісії, податки та збори Україна має також компенсувати).

Джерелами доходу Фонду стануть:

  • 50% вартості всіх нових ліцензій і рентних платежів за розробку надр України;
  • 50% доходів від інфраструктурних об’єктів (деталі цього пункту в угоді не розкриті).

Водночас передбачено, що Фонд зможе реінвестувати частину доходів у проєкти в Україні, отримуючи 50% майбутніх прибутків держави від цих інвестицій.

Нагадаємо, раніше нардеп "Голосу" і заступник голови податкового комітету Верховної ради Ярослав Железняк повідомив, що США передали Україні новий проєкт угоди про корисні копалини, який має бути ратифіковано у Верховній Раді.

Цей варіант, на його погляд, є невигідним для України.

Топ коментарі
+44
Україні варто розпочинати судитися із США ЗА ВАРТІСТЬ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ
показати весь коментар
28.03.2025 10:41 Відповісти
+41
Патлатий кондом плюнув на Будапешт...
показати весь коментар
28.03.2025 10:41 Відповісти
+28
Тоді треба вимагати від США відшкодування всіх збитків від 2014р по невиконанню безпекових зобов'язань по ядерному роззброєнню України!
показати весь коментар
28.03.2025 10:45 Відповісти

Завантаження...