10076 відвідувачів онлайн

Нова угода про копалини передбачає, що Україна поверне США всю надану від 2022 року допомогу, - ЗМІ

Угода про копалини. Україна має повернути США гроші

Адміністрація Дональда Трампа повернула до угоди про копалини вимогу відшкодувати всю допомогу, яку США надали Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

Про це йдеться в матеріалі Європейської правди, інформує Цензор.НЕТ.

"Велика угода передбачає зобов’язання України компенсувати США вартість усієї допомоги – бюджетної, військової, гуманітарної тощо, наданої "після повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році". Документ зазначає, що сумарну вартість американської допомоги треба буде порахувати і прописати у додатку до договору станом на дату його підписання.

Ця сума отримує статус "Початкового внеску DFC" у Фонд", - зазначає видання.

Незалежний Інститут Кіля, що моніторить допомогу Україні з боку іноземних партнерів, оцінює допомогу США у 114 млрд євро або $123 млрд.

За даними ЄП, на уряд України накладений обов’язок конвертувати доходи Фонду у долари США і перераховувати їх на закордонні рахунки американської сторони за першим запитом, причому без жодних комісій (інакше ці комісії, податки та збори Україна має також компенсувати).

Джерелами доходу Фонду стануть:

  • 50% вартості всіх нових ліцензій і рентних платежів за розробку надр України;
  • 50% доходів від інфраструктурних об’єктів (деталі цього пункту в угоді не розкриті).

Водночас передбачено, що Фонд зможе реінвестувати частину доходів у проєкти в Україні, отримуючи 50% майбутніх прибутків держави від цих інвестицій.

Нагадаємо, раніше нардеп "Голосу" і заступник голови податкового комітету Верховної ради Ярослав Железняк повідомив, що США передали Україні новий проєкт угоди про корисні копалини, який має бути ратифіковано у Верховній Раді.

Цей варіант, на його погляд, є невигідним для України.

Топ коментарі
+44
Україні варто розпочинати судитися із США ЗА ВАРТІСТЬ ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ
показати весь коментар
28.03.2025 10:41 Відповісти
+41
Патлатий кондом плюнув на Будапешт...
показати весь коментар
28.03.2025 10:41 Відповісти
+28
Тоді треба вимагати від США відшкодування всіх збитків від 2014р по невиконанню безпекових зобов'язань по ядерному роззброєнню України!
показати весь коментар
28.03.2025 10:45 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 4 з 4
"Да, мы ох..ели! Потому что можем!"
показати весь коментар
28.03.2025 16:57 Відповісти
потешают недоумки.которые хотят Трампу стрелку забить.уже один ЗеБил в Вашингтоне забил.и условия стали намного хуже,чем могли быть.если бы Зе Бил просто закрыл вовремя свой рот.а придурковатый нарид что то еще тужиться в чате..Тьфу..привет 73% зебилов..
показати весь коментар
28.03.2025 16:58 Відповісти
чем дальше тем сильнее я ненавижу это патлатое рыжее ****** и желаю чтобы его пристрелили как бешенного пса! жалко Украину,жалко Украинцев,неужели же в такой стране как США славящеся своими идеалами демократии и свободы не найдётся группа сенаторов или конгрессменов чтобы сместить эту прорашистскую мразь?!
показати весь коментар
28.03.2025 17:26 Відповісти
Не стоит ждать "хорошего" от жулика и подсудимого лжеца.Человек без принципов и отъявленный негодяй.
показати весь коментар
28.03.2025 17:26 Відповісти
Шось пан Зеленский та його "потужні менеджери" мутять такі для себе...
Адже сам Байден вже не раз казав, що більшість наданої допомоги Україні від США є "безповоротною" ( читай - безоплатною)!
Дуже дивним виглядає бажання Зеленського віддати Трампу не існуючі "борги" за допомогу яку надавав Байден і це все при тому що Трамп навіть ніяких обіцянок не дає про можливість допомоги США Україні в майбутньому....
показати весь коментар
28.03.2025 17:30 Відповісти
пошеел нах..й этот рыжий га...н, Они нам за 2500 ядерных ракет триллион должны, пусть повертает, ****.
показати весь коментар
28.03.2025 17:38 Відповісти
напишите Трампу,может он вам и вернет Триллион.если чо-отсыпьте немного,буду благодарен
показати весь коментар
28.03.2025 17:42 Відповісти
барига
показати весь коментар
28.03.2025 17:38 Відповісти
Україна мусе внести нову вимогу щоб руда хвойда відсмоктала х*й моржовий. І щоб бігом погодилась на ці умови бо ліпшого йому ніхто не запропонує
показати весь коментар
28.03.2025 17:43 Відповісти
Документального підтвердження цьому, звісно, немає
показати весь коментар
28.03.2025 17:58 Відповісти
На данный момент времени никакого долга нет. Есть помощь. А вот если подпишем эту бумажку, то будет долг. При этом даже после подписания, как я понимаю, никаких гарантий хотя бы на поставки оружия не будет. Легче послать нахрен. Помощь скорее всего все равно закончиться. Это по моему уже всем стало очевидно. При том на столько, что даже тормознутые и вечно обеспокоенные европейцы решили заканчивать беспокоится и готовятся к войне.
показати весь коментар
28.03.2025 17:59 Відповісти
Трампич, нехвилюйтесь все віддамо і гуманітарку китайську, яку розікрали корупціонери теж відамо, і кров і печінку, але тільки після перемоги ти тільки допомогу не зупиняй, а ми тебе ще на Нобелевську премію висунемо .
показати весь коментар
28.03.2025 18:25 Відповісти
Подякуєм, лише після того, як США відшкодують вартість забраних ядерних боєголовок і коли стягнуть з рашки рентну плату за 11 років користування Кримом і заплатять сім'ям кожного ,хто загинув і постраждав, а ще кожному Українцю За втрати протягом трьох років. Обов'язково подякуєм, а поки не хай вони нам дякують , що стоїмо щитом
показати весь коментар
28.03.2025 18:51 Відповісти
Якщо коротко - пішов він за кораблем...
показати весь коментар
28.03.2025 19:24 Відповісти
як ***** так і трампон обидва тягнуть час((війна на виснаження((
показати весь коментар
28.03.2025 19:34 Відповісти
А ЯДЕРНОЕ ОРУЖИЕ?! СКОЛЬКО ОНО СТОИТ УКРАИНСКИХ ЖИЗНЕЙ?! ВО СКОЛЬКО барыга трамп ЕЁ ОЦЕНИВАЕТ?!ЛИЧНО Я-В МИЛЛИАРД €,£ !!!
показати весь коментар
28.03.2025 19:37 Відповісти
Що натомість отримає Україна від цієї угоди? Доні мародерить в прямому сенсі і знущається. Послати його куди подалі, на підтримку треба чекати від Великобританії і ЄС і з ними договори підписувати, поки барига при владі в США, нічого путнього не буде.
Це рабство, притому безстрокове.
Чи можна це взагалі назвати угодою?!

1 БЕЗВІДМІННОЇ РАБСЬКА КАБА - НАЙВАГІШИЙ ДОКАЗ ПОНЯВОЛЕННЯ ТА ВТРАТИ СУВЕРЕНІТЕТУ УКРАЇНИ.

***
ЯКЩО ВЕСЬ ЦЕЙ ТЕКСТ НЕ ВИКИДАТИ ПОВНІСТЮ, ЯК Є, ТО ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ЗРАДНИК І УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД ПРОДАНО В РАБСТВО!

2 НЕОБМЕЖЕНИЙ ПЕРІОД - ВАГИЙ ДОКАЗ ПОГРАБУВАННЯ, ОСКІЛЬКИ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД ВТРАЧАЄ ПРАВО ВИХОДИТИ З РАБСТВА

3 З П'ЯТИ ВИРІШУЮЧИХ ТРОЄ - АМЕРИКАНСЬКІ - ТОЖ ФАКТИЧНО УКРАЇНЦІ ВТРАЧАЮТЬ БУДЬ-ЯКИЙ КОНТРОЛЬ НАД ВЛАСНОЮ ЗЕМЛЕЮ
показати весь коментар
28.03.2025 19:48 Відповісти
Якщо шукати компроміси, то є дві проблеми:

1) Погодження України з таким пунктом договору абсолютно точно викличе ланцюгову реакцію, повернути допомогу будуть вимагати Угорщина, Словаччина, і ми не можемо виключати навіть Італію, Австрію, якщо там зміниться керівництво. Тому ми не можемо визнати такий пункт. Якщо вони хочуть отримати певну компенсацію, нехай ховають її в іншому формулюванні, не в такому.

2) Питання об'єму вкладень. Якщо вони готові вкластись на 900 мільярдів чи більше, а наш "борг" 130, то це не є проблемою, якщо сховати цю вимогу під інше формулювання, скажімо як "витрати необхідні для розвитку інфраструктури". Об'єм має перекривати компенсації раз в 15 умовно.

3) Якщо в США відбулась революція і зміна устрою, то це одне питання, і треба переробляти всі договори, перезаснувати США для початку. Якщо ж ні, то є правонаступничество. Як наступна за Зеленським влада відповідає за всі отримані кредити, так і ******* влада США відповідає за всю допомогу і визнає легітимність рішень попередників. Тому вони не можуть просто порухом руки перетворити допомогу в борг, а гривню в доллари. Так що допомога отримана нами з США визнана американськими законами допомогою, а не боргом. Давайте вирішувати питання в суді Пенсильванії.
показати весь коментар
28.03.2025 20:09 Відповісти
Бідоносець майстер угод
показати весь коментар
28.03.2025 20:12 Відповісти
Ограблєнiє по-амерiканськi

показати весь коментар
28.03.2025 20:28 Відповісти
Фак оф трампон
показати весь коментар
28.03.2025 20:41 Відповісти
Якщо кожен українець одночасно крикне "пішов ти нахустарийпідор",в овальному кабіекті буде чути?
показати весь коментар
28.03.2025 21:07 Відповісти
повісять його американці...бідний дурненький тямп...
показати весь коментар
28.03.2025 21:13 Відповісти
Поступово підходимо до теми повернення з офшорів $167 млрд народних грошей, які патріоти за роки незалежності вивели з України. А то про них якось технічно не прийнято вспоминать.
показати весь коментар
28.03.2025 21:16 Відповісти
Nedopysuvach Мабуть забудовники писали разом зі своїми хитрожопими юриздами.
Мені один такий колись казав:
"Якщо контракт складаю я, то мені пофуй, яку цифру ти напишеш у графі "ціна"
показати весь коментар
28.03.2025 23:05 Відповісти
показати весь коментар
29.03.2025 00:33 Відповісти
Трамп поводив ***** по губам. Воно хотіло загребти силою Україну а ми її без боротьби здамо США. Хай зразу нас прописують 51 штатом)
показати весь коментар
29.03.2025 00:43 Відповісти
Глупо оплачувати трамплу подарунки Байдена. І взагалі шось підписувати з сша, які зараз на стороні маскви.
показати весь коментар
29.03.2025 01:34 Відповісти
Это все списывается, зачем на себя омут надевать если сша все равно не будет помогать оружием для победы , договориться тоже не может с россией. Надеемся Украина после войны скажет какие соглашения ни чего не будем делать что против нашей выгоды
показати весь коментар
29.03.2025 02:20 Відповісти
Рыжый дед с придуманным долгом идёт на йух!
показати весь коментар
29.03.2025 07:51 Відповісти
А по пиці, старе риже стерво, ти не хочиш?!
Нічого, нікому Україна не винна!
показати весь коментар
29.03.2025 09:00 Відповісти
Нужбо скажить мені, коли за останні, наприклад, 100 років сша не робилі так само? Не грабувала?
А заа останні 50 років сша ЗРАДИЛИ свої союзників:
- В'етнам,
- Корея,
- Ірак,
- Афганістан,
- курдів,
- Україну згідно Будапештського меморандуму.
Зараз зраджеє ЄС та блок НАТО.
показати весь коментар
29.03.2025 11:06 Відповісти
А наших керманичей весь час щось тягне підписувати? Мають відповідати ті хто розбазарив засоби стримування.Через розброєння України було втрачено баланс, а можливо свідомо таким чином на Заході вирішили кинути Україну у сферу впливу москви заради свого спокою.
показати весь коментар
29.03.2025 20:06 Відповісти
Наших ЗЕлених керманичей тягне підписати кабалу матеріали фінрозвідки сша ЦРУ та ФБР, скільки бабла він спіонерил з менеджерами з фінансовій, гуманітарной та військовой допомоги Заходу.
показати весь коментар
29.03.2025 20:17 Відповісти
ви просто не вкурсі скільки тієї допомоги осіло в самих штатах, тому ніхто той фінмоніторинг не оприлюднить..
показати весь коментар
29.03.2025 20:20 Відповісти
То ОФІЦІЙНІ данні шо осіло у сша. А ось скільки міліардів зелен рубанула тільки на афері з тарифами за електроенергію яку за копейчини генерують АЕС і оплачує по майже 5 гр.населення, оце цікаво. Вальоді це там популярно пояснили, тому він вже не бикує а сидить у Києві тихесенько шоб не опублікувалилі цю інфу.
показати весь коментар
29.03.2025 20:30 Відповісти
але згоден з тим,що заперечувати крадіжки та марнотрацтво з нашого боку немає сенсу..