9394 відвідувача онлайн

У проєкті нової ресурсної угоди зі США немає навіть натяку на гарантії безпеки, - Железняк

Угода про копалини. Що США вимагають від України

США передали Україні новий проєкт угоди про корисні копалини, який має бути ратифіковано у Верховній Раді.

Про це у фейсбуці повідомив нардеп Ярослав Железняк, передає Цензор.НЕТ.

"Ну що, тримайте інсайд про угоду по копалинах. Я вчора отримав цей документ від наших урядовців. За моєю інформацією, саме ці 58 сторінок, які я читав весь вечір, датований 23 березня і начебто був надісланий нам американською стороною. Як новий проєкт угоди по копалинах. Далі його доля невідома", - зазначив парламентар.

Железняк зауважив, що це не фінальний документ.

"Я сподіваюсь, українська сторона буде вимагати і добʼється значних змін до нього. Але текст який я бачив це прям ЖАХ. Всі 18 розділів… Це вже не рамковий меморандум про наміри (який був до скандальної зустрічі в Овальному кабінеті). Це прям велика і дуже чітка угода. І вона не в нашу сторону", - наголосив він.

В чому суть угоди

"Управління п’ятеро людей, троє з них від США з повним правом вето. Мова вже йде про всі копалини. Тобто там і нафта, і газ, і нові, і існуючи. По всій території України. Мова про видобуток і державними, і приватними компаніями. Гроші конвертуються одразу у валюту. Гроші фонду виводяться за кордон. Якщо раптом по причині з нашої сторони щось не дійшло — доплачуємо. Внесок США — вже надана нам допомога з 2022. І вони можуть за своїм рішення отримувати прибуток. А отримують вони "роялті" з Фонду перші (а потім Україна) +4%", - розповів нардеп.

За словам Железняка, угода діє безстроково.

"Зміни тільки з дозволу американців, можуть бути зміни чи припинення. Права "першої ночі" на всі нові інфраструктурні проєкти і право вето на продаж ресурсів іншим країнам. Нічого про гарантії безпеки. Навіть натяку", - додав він.

Железняк також зазначив, що у документі дуже багато юридичного тексту.

"І він може і має бути змінений. Інакше я не уявляю як це може бути ратифіковано Парламентом", - підсумував Железняк.

Угода про копалини. Що США вимагають від України

Топ коментарі
+54
Рекетири в 90-х хоча б гарантували безпеку, а це чистої води пограбування під час пожежі.
показати весь коментар
27.03.2025 11:58 Відповісти
+34
Я сподіваюсь у Зеленського вистачить розуму не підписувати ці угоди. Треба затягувати час, як кацапи, домовлятися заради домовлятися. Але ні в якому разі не підписувати. Бо ця угода чисте мародерство та грабіж
показати весь коментар
27.03.2025 12:00 Відповісти
+33
а навіщо тоді ця угода існує ? Яка її ціль ?

гарантій - 0 , нової зброї - 0 . Але сплачуйте репарації

p.s. Як і в принципі, яка ціль від "чорноморської угоди", "повітряної угоди", яка ціль була у припиненні допомоги і розвідданих ?

p.p.s. Таке відчуття, що трамп спеціально ставить такі вимоги, щоб зе психанув, і тоді можна буде спихнути все на Україну (не зе ж нести наслідки). І тоді єдина прийнятна тактика - це затягувати і спамити всі побажання трампа, поки не закінчиться поточна допомога (а нової і не обіцяли).
показати весь коментар
27.03.2025 12:01 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Голова переговорної групи завгосп єрмак, якого американці сталевими кліщами тримають за його фаберже, бо ж накрав стільки, що ого-го... От і результат...
показати весь коментар
27.03.2025 13:04 Відповісти
Для того щоб розуміти сьогодняшню політику США щодо України потрібно згадати цілі американської сторони в їхніх переговорах з Північним В'єтнамом в 73 році. Зараз це вже розсекречені та опубліковані матеріали. Коротко- здати Сайгон комуністам Півночі(бо фізично вже не могли стримувати) але не зразу після припинення воєнних дій американцями у південній частині країни, а після 2-3 років. Щоб можна було звинуватити уряд Південного В'єтнаму у некомпетентості та бездарному керівництву обороною та економікою. Бо якщо південь впаде набагато раніше, через місяці, то на США впаде тінь зрадника і великої але безпорадної країни яка попри обіцянки так і не змогла захистити союзника. Тобто ціллю Америки було заховати свій про і об та зберегти ,,літцо,, потужного захисника демократії. Інакше світ перестав би довіряти Вашингтону. А довіра в кошти конвертується. Все так і сталося. Ім вдалося порозумітись з комуністами протягом багатомісячних перемовин. Вони пішли. Згодом зайшли комуняки і перебили всіх хто колись молився на американського орла. Нас чекає абсолютно подібний сценарій. Тому потрібно його перебивати. Не дати ублюдку Трампу просто так нас задавити.
показати весь коментар
27.03.2025 12:38 Відповісти
А які призвища ведуть перемовини на цю тему? Треба оприлюднити авторів
показати весь коментар
27.03.2025 12:41 Відповісти
Там немає перемовин. Є виключно папери від США які ми маємо підписувати. В ультимативному порядку.
показати весь коментар
27.03.2025 12:46 Відповісти
Найвеличніший завгосп всіх часів Єрмак і його компанія. От і результат...
показати весь коментар
27.03.2025 13:01 Відповісти
Я сумніваюся що за допомогу з 2022 року , ми офіційно повинні щось віддавати. Зрозуміло що при трампаксах ми нічого не отримаємо. То за що Україна повинна віддавати всі свої надри, за вигаданий борг? Того хто підпише і проголосує за угоду на розграбування за неіснуючі борги - потрібно відразу кидати за грати , а краще ліквідовувати.
показати весь коментар
27.03.2025 12:50 Відповісти
Мене просто смішать розмови про "гарнтії безпеки". Ви що з дуба впали? Вам Будепештських гарантій мало? Гарантією безпеки може бути лише ЗСУ, розвинуті ******* ракетні комплекси на 2-3 тис кілометрів та відновлення ядерної зброї. Всі інші "гарантії" можна згорнути в трубочку і засунути гарантодателям в одне місцке
показати весь коментар
27.03.2025 12:52 Відповісти
Не має нічого стосовно безпеки?! Тоді навіщо потрібна ця угода Україні, який сенс в ній для нас?! Тож досить вже взагалі згадувати про якісь забаганки Трампа отримати користь для США не пропонуючи щось потрібне України у відповідь! Це все одно як прийти до магазину, набрати собі товару, а на касі замість грошей запропонувати дулю.
показати весь коментар
27.03.2025 12:59 Відповісти
Это нас ПОДАРИЛИ??? Даже не продали, а просто подарили? Даже папуасам взамен стеклянные бусики давали. А мы, что не достойны даже бусиков? Я не согласна. Это принуждение. Это не справедливо
показати весь коментар
27.03.2025 13:27 Відповісти
Бариги-мародери, нічого святого, ні честі, ні совісті, ні страху Божого -одна нажива!!!?
показати весь коментар
27.03.2025 17:56 Відповісти
Які гарантії? Хто буде гарантувати безпеку? Пересрана країна з трьох букв? Як вони гарантують безпеку - бачили у Афганістані. У 70-х роках США гарантували безпеку у Камбоджі, втекли і країна занурилась у жах середньовіччя "червоних кхмерів". І як не парадоксально цей жах припинив комуністичний В'єтнам.
показати весь коментар
27.03.2025 13:42 Відповісти
Блін-хоч би буси дали
показати весь коментар
27.03.2025 13:44 Відповісти
Хочу нагадати всім , що трамп не висував вимог до копалин , поки особисто Зе з єрмаком самі це запропонували , згадуємо їх 4 таємний пункт на переговори . Не рудого потрібно лаяти , а саме зелень вішати !
показати весь коментар
27.03.2025 13:48 Відповісти
План перемоги, **********. Їздило, сплітало, брехало... думало, що то сцена квартало, а воно он як...
Хоча, йому то все до сраки. Безбідне життя воно собі вже забезпечило, і зовсім не в Україні. І собі, і свому кагалу.
показати весь коментар
27.03.2025 14:38 Відповісти
Так ви праві , і додам , зелена погань , зараз нас бомжами робить . Жодної країни немає в світі , де нічого корінному народу не належить , ми будемо перші ((
показати весь коментар
27.03.2025 16:04 Відповісти
Тільки після закінчення війни.
показати весь коментар
27.03.2025 13:55 Відповісти
Треба терміново висилати в минуле Термінатора, щоб грохнути рудого баригу ще в зародку.
показати весь коментар
27.03.2025 14:41 Відповісти
Рудого чи зеленого?
показати весь коментар
27.03.2025 23:23 Відповісти
Ай, красунчик. А хто обіцяв шо з його обранням презедентом, жодна слізінкат не впаде з очей матерів, дружин, дітей, батьків... -Шож ви су...и, котрі обрали цю гнидву мовчите - скіки вам ще сліз та крові потрібно. Та ви зараз за межами України, вас всіх, своїх, нарколига випустив, за гроші звичайно. Хто зараз гине у голих полях, без бетоних укріпрайонів, без зброї, з бракованими мінами, без аптечок, без підтримки арти - бо снаряди не замовило мо умерова і вже три місяці. Тварюки кончені - це саме ви, ота більшість 73% породили кровавого дракона, зеленского, котрий зараз пожирає тисячі душ кровавої жатви, для свого збагачення. Шож ви курви зробили - https://www.youtube.com/watch?v=VG6Q6skknbA
показати весь коментар
27.03.2025 15:19 Відповісти
https://t.me/BerezaJuice/53672 Борислав Береза цитує https://www.facebook.com/share/1Dw8NWK1yE/ Валерія Чалого:

Угода про критичні мінерали України зі США може укладатися, але лише за дотриманням кількох умов:
1. Розглядаються насамперед ресурси, що можуть бути видобуті на тимчасово окупованих територіях. Відповідно, мірою деокупації українських земель видобуток і надходження збільшуватиметься.
2. США зобов'язуються і надалі визнавати РФ агресором і жодним чином не співпрацювати з фізичними та юридичними особами, які грабують українську власність, зокрема критичні мінерали, на українській незаконно анексованій та тимчасово окупованій території в межах міжнародно визнаних кордонів України. Натомість - застосовувати до них санкції.
3. Жодні фінансові ресурси, що надійшли із США до України до набуття Угодою чинності не можуть розглядатися в якості боргів України.
4. Підготовка та укладання Угоди відбувається на всіх стадіях відповідно до Конституції та законів України, зокрема, Закону "Про міжнародні договори України".
5. Відповідно до Закону "Про міжнародні договори України" цей міжнародний договір укладається Президентом України (Стаття 3 п.1) від імені України (Стаття 3, пункт ґ) та вноситься до Верховної Ради України на ратифікацію. Розгляд питання Парламентом України відбувається відповідно до законів й нормативних актів України з дотриманням всіх необхідних процедур та з максимальною прозорістю для суспільства.

І взагалі, хочеться почути від влади чітку позицію стосовно червоних ліній в цьому питанні і як ці українські ресурсні "подарунки", права на які належать Українському народу, будуть компенсовані безпековими гарантіями.
показати весь коментар
27.03.2025 15:45 Відповісти
Чи можна це взагалі назвати угодою?
Це мародерство, рабство, притому безстрокове.
Україна має за якісь неіснуючи борги віддати все, що є і усі майбутні покоління мають барщину відробляти і навіть пручатися пограбуванню права не матимуть.
Ох, уж, подаруночек - ото і є амеріканська допомога.
Здається мені, що задумка проста, як двері: здати по максимуму территорію України пу при цьому мати на руках заздалегідь підписану "угоду", що все цінне на укр.землі і в землі належить дядькі сему.
Природно, що пу з цими умовами згоден: він получає в якості жирного приза Україну, а в якості подяки і компенсації за таку підмогу, віддає ресурси України сему.
Доля, а ні українців, а ні кримських татар сема не хвилює.
Навіщо це?
невжеж боролися і кров проливали, щоб попасти в рабство не тільки московії но і "союзнику", якій запевняв...
...не слишно комментов від Джонсонюка, якій мав зовсім інши очикування від 47-го(
Я йому, навіть, повірила( а зря
показати весь коментар
27.03.2025 17:03 Відповісти
Все там є,і про недоторканість зеленського,єрмака про їх безпеку,ви просто читати поміж строк не вмієте.
показати весь коментар
27.03.2025 15:56 Відповісти
Здається, вони взагалі оху*їли
показати весь коментар
27.03.2025 16:01 Відповісти
бенин, Оманский Нарик это проект кремля Буратино и смертный приговор для Украины!!!
показати весь коментар
27.03.2025 16:28 Відповісти
Взагалі в мене враження, що США знають та готуються до повного гаплику росії і намагаються шантажувати Україну поки мають якийсь важелі. Треба пропетляти та дочекатись.
показати весь коментар
27.03.2025 16:46 Відповісти
Готуються вони Украхну по бистрому здати і великий зиск з цього навічно отримати, тобто - безстрокове рабство для українців(
показати весь коментар
27.03.2025 17:05 Відповісти
😂
показати весь коментар
27.03.2025 19:25 Відповісти
Зе це все підпише бо фінансова розвідка США показала цим Шаріковим дуже цікаві документи про рахунки за кордоном.Шантаж про розголошення корупційних оборудок-це улюблений метод спецслужб тиснути на на аморальних тіпів, які є владою в різних бананових республіках.І руками Єрмака розставлено на посади спеціально таких людей, які ласі до наживи не чесним шляхом-це Кірюша Тимошенко,Мецгер і тд.А потім тобі на стіл на переговорах ставлять папочку з цікавими прізвищами і цифрами в валюті і в Біткоінах.І ти завдяки своєму оточеню зливаєш інтереси держави.
показати весь коментар
27.03.2025 18:56 Відповісти
І кого це може налякати? Не смішить, вони вам нічого не винні і точка. Ніякі папочки, рахунки з біткоїнами наше населення не може змусити думати та контролювати злодіїв від влади. Совок у головах так просто не вивітриться
показати весь коментар
27.03.2025 23:29 Відповісти
Виявилася на українських просторах "нова Ванга" під прикриттям "Залізняк".
показати весь коментар
27.03.2025 18:58 Відповісти
Безвиходних ситуацій не буває. Піндоси мають йти за руським кораблем!!!!
показати весь коментар
27.03.2025 19:00 Відповісти
америкоси-кацапоси-трапмакси
показати весь коментар
27.03.2025 20:34 Відповісти
Соросята намагаються зірвати миротворчий процес усіма можливими способами. Вже й вкид про угоду придумали...
показати весь коментар
27.03.2025 19:24 Відповісти
Хіба не можна з якоюсь заможною країною з ЄС , на кшталт Франції чи Німеччини домовитись за ці копалини .. якого біса було перетинатися з Трампом .?
показати весь коментар
27.03.2025 19:30 Відповісти
це не УГОДА, трампакса нах*уй
показати весь коментар
27.03.2025 20:35 Відповісти
І тут як чорт з табакерки вискочив железняк. і довів народу украіни що іх виявляеться грабують. бо тепер контроль над ресурсами буде не в славних украінських злодіів а буде проходити контроль уряду сша , тепер небуде можливості красти , ба юільше війна зупиниться .в нвхто більше не загине ,а украінський народ так хоче голову зложити і не хоче жити .прямо таки железняк озаботився долею народу украіни. Украінці не вірте цим злодіям .іх піклуе тільки іх кишеня
показати весь коментар
27.03.2025 20:25 Відповісти
Агент кремля трампакс розкрився, йде нах*уй. По наглій рюЖЖ(ZZ)ій морді треба бити 3 рази,, щоб привести до тями. Без лоха жизнь плоха - їх гасло.
показати весь коментар
27.03.2025 20:31 Відповісти
Навіть Зеленський таку "угоду" не підпише. Це знущення над народом України і здоровим глуздом! Смерть трампаксу, маскавіту і їхнім посіпакам!
показати весь коментар
27.03.2025 20:39 Відповісти
трампаксу треба імпічмент, який виправить освальд. Це НОВА політика проти нових кончених фюрерів-*******
показати весь коментар
27.03.2025 20:42 Відповісти
Ужас!!! Нельзя на это соглашаться! Это полностью колониальная зависимость навсегда.
показати весь коментар
27.03.2025 20:45 Відповісти
Щось це мені нагадало .. А так - Госдеп поставився до держави " Україна ", так само ,як держава "Україна " ставиться до простого громадянина...