3727 відвідувачів онлайн

РФ не пропонує компромісів, а США тиснуть на Україну, - експосол США Гербст

Джон Гербст: Росія не йшла на компроміси у переговорах з Україною та США

Колишній посол США в Україні Джон Гербст заявив, що тристоронні перемовини між Україною, США та Росією мають дві сталі особливості: відсутність реальних поступок з боку Москви та зростаючий тиск на Київ.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він заявив в  інтерв’ю NV, наголосивши, що така тенденція зберігається протягом усього переговорного процесу.

Гербст підкреслив, що позиція Кремля залишається незмінною.

"Ми ще не бачили, щоб Росія запропонувала хоч один реальний компроміс", - зазначив дипломат.

Він додав, що навіть можливі неформальні сигнали з боку РФ не змінюють загальної картини публічної жорсткої позиції Москви.

Тиск на Україну з боку США

За словами Гербста, у переговорах простежується спроба змусити Україну до поступок.

Адміністрація намагатиметься змусити Україну піти на більші компроміси… які, на думку адміністрації, змусять Росію погодитися на мир", - сказав він.

Водночас дипломат вважає такий підхід помилковим. Зокрема,  Гербст застеріг, що поступки Москві можуть призвести до нових вимог з її боку.

"Якщо Україна погодиться віддати Донбас, у Росії з’являться додаткові умови", - пояснив він.

Росія нічого не запропонувала

Колишній посол також заявив, що переговорний процес є асиметричним.

"Росія нічого не запропонувала, а адміністрація [США] вела переговори так, ніби Росія щось запропонувала. І це є проблемою", — підсумував Гербст.

Таким чином, за оцінкою дипломата, ключовою проблемою переговорів залишається відсутність взаємних компромісів та різна інтерпретація позиції сторін у Вашингтоні та Москві.

Топ коментарі
+10
Та тут все було ясно ще як обирали Трампа - чувак блокував нам все що міг ще не будучи президентом.

Та й взагалі США Україні ні разу ні капельки не друг - це люди які закликали нас лишитись в СССР, ігнорували Голодомор, взяли ЯЗ за гарантії і ними підтерлись
показати весь коментар
03.04.2026 07:54 Відповісти
+8
Завжди люблю слухати професійних колишніх - говорять толково і правдиво (головне щоб це не пересікалось з новою роботою).
показати весь коментар
03.04.2026 07:43 Відповісти
+4
Так вони тиснуть не самі, а на прохання друзяки трампанутого ху...ла, щоб ху...ло не заважало трампонутому почати ще одну війну
показати весь коментар
03.04.2026 07:45 Відповісти

Завантаження...