Україна має представити Європарламенту свою позицію в "газовій війні", - євродепутат Брок

Депутат Європарламенту Елмар Брок запропонував, щоб Україна під час сесії ЄП наступного тижня донесла свою позицію в черговій "газової війні".
Про це він сказав під час зустрічі з керівником місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України, президентом Європарламенту (2002-2004 рр.) Петом Коксом і віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Ми знаємо, що Росія намагається посіяти сумніви щодо надійності України як транзитера газу до Європи. Але всім нам потрібно почути і позицію України, отримати реальні докази та аргументи про порушення Росією домовленостей для того, щоб ухвалити рішення щодо подальшої співпраці з нею", - зазначив євродепутат.
У свою чергу Климпуш-Цинцадзе заявила, що Росія вкотре показала, що використовує газ як інструмент політичного тиску, як зброю у своїй гібридної війні, і це загроза не лише для України, але й для всієї Європи. "Це має підштовхнути країни ЄС до того, аби тверезо оцінити загрози та остаточно відмовитися від "Північного потоку-2"", - зазначила вона.
Крім того, під час зустрічі наголошувалося, що євроінтеграція в Україні має бути винесена за межі політичної боротьби. "Суспільство має сформувати такий потужний запит на євроінтеграцію, який жоден з українських політиків чи урядовців не зможе проігнорувати. Тоді уряд і парламент не матимуть іншого виходу, як разом працювати над ухваленням євроінтеграційних законопроектів", - зазначив Пет Кокс.
Климпуш-Цинцадзе докладніше поінформувала політика про ситуацію з урядово-парламентською "дорожньою картою" з імплементації положень Угоди про асоціацію та щодо політичної ситуації навколо основних законопроектів.
Нагадаємо, "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.
Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.
Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 млрд за рішенням арбітражу в Стокгольмі.
Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.
"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.
Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.
Какая еще может быть позиция у тех кто торговал на винницких базарах?