4652 відвідувача онлайн
16 322 75

Завтра у Львові Шендерович презентує збірку афоризмів Леца трьома мовами

В суботу 21 квітня Віктор Шендерович презентує у Львові "Лец. ХХ століття". Наступного дня у неділю відбудеться відкриття меморіальної таблички на будинку, де польський поет, філософ і письменник-сатирик Станіслав Єжи Лец жив у юності.

Як Шендерович сказав в інтерв'ю  Цензор.НЕТприїдуть сини Леца Томаш і Ян, а також дисидент і журналіст Адам Міхнік.

Презентація розпочнеться в Дзеркальному Залі у Палаці Потоцьких о 18:00. Видання включає в себе майже 200 фотографій і стільки ж афоризмів Леца. Видання представлено українською, російською та польською мовами.

"Я хотів ще й німецьку мову - але там виявилися проблеми з правами, тому поки що мов три. І українська презентація пройде у Львові, місті, яке за минуле століття п'ять разів змінювало громадянство (воно було австро-угорське, польське, гітлерівське, радянське, тепер - українське). У цьому місті - батьківщина Леца, який народився в Австро-Угорщині. І з самого початку я подумав, що презентацію цього тому треба робити там. І, звичайно, всіма мовами", - сказав Шендерович.

Наявність видання російською мовою він пояснив тим, що Львів був і радянським: "І Лец був членом Спілки письменників СРСР! Адже він спочатку був соціалістом - і в 1939 році вітав прихід до Львова Сталіна. І шлях, який він відтоді пройшов до "незачесаних думок", є вражаючим і повчальним. Але це окрема тема. Ну і - альбом виданий російською хоча б тому, що цим займався я".

Завтра у Львові Шендерович презентує збірку афоризмів Леца трьома мовами 01

Шендерович зізнався, що цей проект задумав давно.

"Для мене щастя, що я беру в цьому участь. Мені страшенно приємно, що нове покоління чує Леца - і починає його читати. Знаєте, коли я придумав цей проект, мені здавалося, що я роблю царський подарунок Польщі. Але схоже, поляки просто переглянули свого генія: Леца в Польщі майже ніхто не знає! Та він і протипоказаний нинішній польській ідентичності. Для Качинського Лец, звичайно ж, - найжорстокіший опозиціонер! .. Лец - космополіт; єврей, який пережив нацистський концтабір, будь-яка апеляція до національного для нього тхне катастрофою. Слово "велич" викликає превентивну тривогу, і кожен натовп для Леца - це біда, і лише окрема людина - шанс на торжество розуму. Лец - ворог будь-яких маршируючих натовпів. Він чужий там, де "піднімаються з колін", згадуючи про колишню імперську велич".

Повний текст інтерв'ю з Віктором Шендеровичем читайте ТУТ.

Топ коментарі
+15
Он и про Вас писал:
Бывает, свиньи презрительно хрюкают, обращаясь к пастуху: "Подумаешь, свинопас!"
показати весь коментар
20.04.2018 17:52 Відповісти
+9
Завтра во Львове Шендерович презентует сборник афоризмом Леца на трех языках - Цензор.НЕТ 8671
показати весь коментар
20.04.2018 17:57 Відповісти
+7
Вы близко знакомы с творчеством и судьбой г-на Шендеровича ? Сомневаюсь...а вот на тупое ватное быдло очень смахиваете. И, да...с больницами поаккуратней... там из вас евреи опять человека могут сделать.
показати весь коментар
20.04.2018 18:05 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
"Боюсь незаряжённых ружей. Ими разбивают головы."
показати весь коментар
20.04.2018 17:42 Відповісти
Нах он во Львове нужен кому этот Лец, в Польше его не знают, а в Украине и подавно.
Разве что придут на обезьяну поглазеть, который матрац умеет трахать.
показати весь коментар
20.04.2018 17:44 Відповісти
Он и про Вас писал:
Бывает, свиньи презрительно хрюкают, обращаясь к пастуху: "Подумаешь, свинопас!"
показати весь коментар
20.04.2018 17:52 Відповісти
***, как на это больно смотреть! Живых противников путина в эрэфии нет. Есть только сторонники и соратники. По убеждению, за деньги, по принуждению. Какая нам разница? И вот одно из этих чмо приезжает и вносит свой вклад в сохранение "рускаго мира". И Цензор ему еще рекламу делает!
показати весь коментар
20.04.2018 17:45 Відповісти
Чепуха...Лец про таких как Вы и писал
показати весь коментар
20.04.2018 17:53 Відповісти
Вы близко знакомы с творчеством и судьбой г-на Шендеровича ? Сомневаюсь...а вот на тупое ватное быдло очень смахиваете. И, да...с больницами поаккуратней... там из вас евреи опять человека могут сделать.
показати весь коментар
20.04.2018 18:05 Відповісти
Хлопе! Маєшь розуміти, що дупа шендеровича це не ікона. Цілувати (особливо взасос) це місце не дуже добре. Можливо навіть це отруйно. Нех шастать!
показати весь коментар
20.04.2018 18:14 Відповісти
Хох...хорошее сравнение Целовать и икону не стал бы. Хотя ход ваших мыслей очевиден. "Жиды, жопа, целовать, икона" . АБЫРВАЛГ.
показати весь коментар
20.04.2018 18:17 Відповісти
Ти ба як русня знов за "жопу" топить! Інших слів воно не розуміє.
показати весь коментар
20.04.2018 18:19 Відповісти
"Дупа, цілувати" - класичний приклад цапомови Схаменіться, будь ласка.
показати весь коментар
20.04.2018 18:27 Відповісти
https://censor.net/user/359826, ты сначала ознакомься с творчеством Шендеровича, а потом, что либо о нём пиши!
Из Шендеровича такой же сторонник "русского мира", как из сбежавшего януковича, патриот Украины!
показати весь коментар
20.04.2018 21:52 Відповісти
Типичная руская ложь. В рф режим сейчас куда жестче чем при Леониде Ильиче. Тогда политические убийства не были массовым явлением. Противники режима сидели и умирали, то да. Но некоторые, как Сахаров, были просто под домашним арестом. Сейчас убиты все кто представлял (или мог представлять) опасность режиму личной диктатуры Путина. Подчистили и всех за границами. От Политковской до Лебедя с Немцовым. Если человек жив и живет в рф - он работает на Систему и в Системе находится. От Жириновского до Навального с шендеровичем. Так что не надо ля-ля про творчество (табакова еще прославляй)! ССаную тряпку на голову и пинком под зад!
показати весь коментар
21.04.2018 00:30 Відповісти
То что Навальный является агентом кремля, этот фуфел кремлёвские троли впихивают уже который год подряд. Чтоб в такое верить, нужно либо самому быть тролем, либо не иметь мозгов.

П.С. Что касается, Макаревича, Ахеджаковой, Шендеровича, Латыниной, если они приедут со своей программой в Харьков, (где я живу) то поверь, хер кто в нашем городе им помешает выступать! А разным провокаторам, которые косят под патриотов, мы рога быстро обломаем. Уверен, что и во Львове Шендерович выступит без проблем! Если захочешь помешать его выступлению, и погнать его ссаной тряпкой, то можешь попробовать, потом только не обижайся! )))
А писать на эту тему, уже излишне, я являюсь сторонником действий.
показати весь коментар
21.04.2018 01:58 Відповісти
В совке Лец был только в самиздате...с возможностью присесть после прочтения. Мой любимый афоризм :
"Некрасиво подозревать, когда вполне уверен"
показати весь коментар
20.04.2018 17:51 Відповісти
І що такого сказав Лєц, чого ми не знали?..
В Польщі його мали десь, то спробуємо впарити львів'янам?
показати весь коментар
20.04.2018 17:52 Відповісти
"Если ты - полудурок, но часть коллектива, не огорчайся: сыщется и второй такой."
показати весь коментар
20.04.2018 17:56 Відповісти
Завтра во Львове Шендерович презентует сборник афоризмом Леца на трех языках - Цензор.НЕТ 8671
показати весь коментар
20.04.2018 17:57 Відповісти
Анекдоты про ГУЛАГ сможете ?
показати весь коментар
20.04.2018 18:09 Відповісти
Шандерович? Шутите? Этот латентный пропогандон Русского Мира?
Недавно прослушивал Новодворскую(светлая память Ильинишне), вот это была Человечище!!! До чего же умная женщина? Как она тонко понимала украинцев, Майдан....
С удольствием бы ее послушал, если б была жива.... а не этого латентного ватника...
показати весь коментар
20.04.2018 18:03 Відповісти
Пруфы сможете указать? Насчет русского мира? Или Вы в режиме россиянина существуете?
показати весь коментар
20.04.2018 18:07 Відповісти
Прочитайте про те як він плакав за хором, що зараз дає підводні концерти. А хор, між иншим, летів піднімати бойовий дух кацапні в Сирії.
показати весь коментар
20.04.2018 21:26 Відповісти
Маячня...тільки за "доктором" Лізою.
показати весь коментар
20.04.2018 21:33 Відповісти
Справді, була його маячня і за доктором менґеле "лізою". Хору за цинізмом було далеко до цієї сучки. Хор хоч не прикривався "гуманною" ковдрою.
показати весь коментар
21.04.2018 19:02 Відповісти
никогда не смотрел на него под таким углом, но может
показати весь коментар
20.04.2018 19:05 Відповісти
Я її пам'ятаю ще з Демсоюзу. Наприкінці 80-их в СССР це була єдина партія, що називала речі своїми іменами ( чого варте "хайль_ґорбачов") та не ставила своїм завданням здобуття влади.
показати весь коментар
20.04.2018 21:22 Відповісти
Щодо п.Шендеровича, то Ви мабуть на 98% маєте рацію. Його плачі за оркестром_хором. що летів на концерт до Сирії, свідчать саме про це.
показати весь коментар
20.04.2018 21:24 Відповісти
Этот бородатый трахальщик матрацев по-моему убежденный крымнашист. Очень прошу, задайте этому хитрожопому еврею простой вопрос - Чей Крым?, а потом пинками гоните до поезда, как Райкина.
показати весь коментар
20.04.2018 18:05 Відповісти
Вранье...судя по кол-ву ботов в теме- Лец и Шиндер русне не люб
показати весь коментар
20.04.2018 18:08 Відповісти
Русня вообще-то всех евреев ненавидит, кроме Соловьева и Жириновского. Это не показатель.
показати весь коментар
20.04.2018 18:11 Відповісти
Я именно Вас имел ввиду, уважаемый...задумайтесь. И пруфы хотелось бы увидеть.
показати весь коментар
20.04.2018 18:13 Відповісти
Я иногда слушаю Эхо Мацквы и этот бородатый жид рассказывал, что не против захвата Крыма орками, т.к. они всегда там жили. Просто сейчас трудно найти эту передачу, т.к. прошло четыре года, но я это хорошо помню и написал тогда в ленте ему пару крепких матов. Больше мне он не интересен. В Эрэфии не осталось нормальных - одна вата и кладбище.
показати весь коментар
20.04.2018 18:18 Відповісти
Категорически согласен. А шендерович такой же поц на зарплате как и соловьев. Задачи просто у них разные.
показати весь коментар
20.04.2018 18:20 Відповісти
Вы что-то перепутали, я уверен...Про Крым там не могло ничего быть глупого в принципе, т.к. позиция Шиндера всегда была однозначна. А вот про Шухевича, например, или про факельные шествия- было. Давайте судить и награждать людей по их заслугам. И заметьте, сколько троллей северных сразу же вылезло на эти фамилии
показати весь коментар
20.04.2018 18:24 Відповісти
Уточніть, будь ласка, якою "однозначною завжди була позиція "Шиндера" по Криму"? На одному з рос. каналів він підтримав анексію Криму РФ...
показати весь коментар
20.04.2018 20:15 Відповісти
Якщо це так, надайте будь ласка пруф...мені не важко буде визнати себе неправим. Хоча маю дуже великі сумніви.
показати весь коментар
20.04.2018 20:34 Відповісти
Українці все вишукують гарних кацапів перелопачуючи тони гівна:
" "Перед тем как перевести свой Facebook в гигиенический режим, все-таки поинтересуюсь у большой группы украинцев, прилюдно радующихся гибели путинской прислужницы Лизы Глинки: знаете ли вы, что она организовала первый в Киеве хоспис? Если знаете (или даже только теперь узнали), то: как это отразилось на ваших чувствах, на восприятии ее гибели?" - поинтересовался он. " http://gordonua.com/news/localnews/shenderovich-o-reakcii-ukraincev-na-krushenie-tu-154-znaete-li-vy-chto-doktor-liza-organizovala-pervyy-v-kieve-hospis-166145.html tekst

Хто така "дохтар Ліза" не треба нагадувати?
показати весь коментар
20.04.2018 21:11 Відповісти
Все так...Ліза теж була. Але " Криму "не було у ніякому разі. На чому я і наголосив.
показати весь коментар
20.04.2018 21:29 Відповісти
З Кримом він хитрожопо викрутився, пряма цитата: "если отдать Крім Украине то начнется война".
показати весь коментар
20.04.2018 21:37 Відповісти
Це Ви знов плутаете З Наваленним або лошадкою. Я чому втрутився ? Тому що за ним слідкую.
показати весь коментар
20.04.2018 21:50 Відповісти
Це було точно одразу після силового захоплення півострова чи у процесі т.з. "реферундуму і визнання". Я запам"ятав, бо його слова боляче ударили по серцю, але точної дати не пригадаю. Тоді багато чого відбувалося... Саме тому і питаю, що істинної позиції з цього питання пана В.Шиндеровича не знаю, а Львів традиційно боляче реагує на такі речі. Дякую.
показати весь коментар
20.04.2018 21:36 Відповісти
Навзаєм Я вже більш ніж років за 15-ть його слухаю та за ним слідкую.
показати весь коментар
20.04.2018 21:47 Відповісти
https://censor.net/user/386625 - бот ты галимый! Не когда Шендерович не топил за *****! Шендерович с начала 2014 г. выходил на митинги за поддержку Украины! И Шендеровича можно смело поставить в один ряд, с такими же критиками *****, как Борис Немцов, Евгения Альбац, Юля Латынина, Валерия Новодворская.
Это говорит тебе, тот, кто защищал Украину с оружием в руках, а не сидя на диване.
Боец БСП "Донбас"
показати весь коментар
20.04.2018 22:07 Відповісти
Наивняк полный. Ну и что, что ты воевал, от этого ума прибавилось что-ли? Кто воевал, то не трезвонит об этом, как балабол. Это все гэбэшные методы отвлечения населения от холодильника и приемы по спуску пара и выявления нелояльных к власти. Эхо Мацквы между прочим Газпром содержит и туда на передачи кого-либо просто так не приглашают. Уверен, что Шендерович денежку в кремлевскую кассу бегает получать. И не надо сравнивать Немцова с этим клоуном. Немцова казнили, а этот паяц спокойно в метро ездит, подслушивает, а потом стучит в конторе. Как говорил Мюллер Броневой, не верь никому. Если бы этого онаниста притесняли или ему угрожали, то он бы давно смылся к евреям на родину.
показати весь коментар
21.04.2018 00:09 Відповісти
https://censor.net/user/386625 Ты полный тупой! Готов тебе это высказать глядя в глаза! А ты попробуешь мне повторить твои слова, кто там что трезвонит, и заодно про балабола, если духу у тебя хватит!
1. По какой причине ты тупой, потому что только тупой может позволить оскорблять человека, который является жёстким критиком твоего врага.
Подчёркиваю, ты либо тупой, либо осознанный провокатор.
2. Ответь теперь за свои слова, относительно - что Шендерович не против захвата Крыма орками, т.к. они всегда там жили. И не отмазывайся что эту передачу трудно найти. Этой передачи попросту нет, по той причине, что ты перепутал Шендеровича с владимиром соловьёвым, либо дмитрием киселёвым.
3. Ознакомься внимательно с творчеством Шендеровича, и его крайне критичными высказываниями в адрес ***** и всего политического режима рф.
4. Шендеровичу уже на протяжении многих лет, отказывают в предоставлении концертных залов в большинстве городов РФ, а в США и других цивилизованных странах, проблем с гастролями у Шендеровича нет. Посмотри на выбор, пару творческих вечеров Шендеровича.
5. Газпром - является контрольным держателем акций (эхо москвы), но вышеупомянутая радиостанция, не получает от газпрома финансирования, данная радиостанция является достаточно популярной, что позволяет ей быть финансово независимой.
Не закрывают эхо москвы, по причине того, что российской власти нужно иметь возможность делать вид, что у них существуют оппозиционные СМИ, по этой причине и позволяют существовать нескольким радиостанциям.
6. С тем успехом, с каким ты записал Шендеровича в агенты кремля, ты заодно можешь вместе с ним записать и Андрея Макаревича и Лилию Ахеджакову.

Мне интересно, ты реально существуешь и живёшь в Украине, или ты находишься где то на россии? Есть ли у тебя страница в ФБ?
Меня же найти не сложно, живу в г. Харькове, в ФБ указан под своим именем - Алексей Антипов, на аватарке стою в форме с Украинским флагом.
показати весь коментар
21.04.2018 01:15 Відповісти
Будьте объективны - Шендерович единственный сатирик, оставшийся в дикой стране, когда то богатой на писателей.
показати весь коментар
20.04.2018 18:07 Відповісти
И первый чью передачу запретили.
показати весь коментар
20.04.2018 18:23 Відповісти
"Куклы"
показати весь коментар
20.04.2018 18:28 Відповісти
Да.
показати весь коментар
20.04.2018 18:33 Відповісти
***** обиделся за "крошку Цахеса" ,но это уже стало мемом и вошло в историю.
показати весь коментар
20.04.2018 21:50 Відповісти
"Господа" в сра..у твоїх родичів ї...ли ще за царя Гороха. А тут треба звертатися "Пані та панове!" Зрозуміло?
показати весь коментар
20.04.2018 18:30 Відповісти
Срака, ибли...Який з хама пан ? Так, руснява рагулина неосвідчена
показати весь коментар
20.04.2018 18:34 Відповісти


https://twitter.com/InfoResist Завтра во Львове Шендерович презентует сборник афоризмом Леца на трех языках - Цензор.НЕТ 309 InfoResist‏Подлинная учетная запись @InfoResist https://twitter.com/InfoResist/status/987352848936693760 4 мин.4 минуты назад
Антін Мухарський: Какая разніца, на каком язикє гаваріть https://t.co/NMNAoneYeh https://inforesist.org/kakaya-raznitsa-na-kakom-yazikye-gavarit/ …

«Чуєш, Марино з Маріуполя, подай мені, будь ласка, майонез…»

Шо? Ти нє Маріна с Маріуполя, а Коля с Ніколаєва і плохо понімаєш по-українскі?

Да какая разніца, как тєбя зовут і на каком язикє ти говоріш: главноє шоб ти подал мнє майонез.
Шо? Колє нє нравится, когда єго називають Мариной і просять подать майонез? А чьо ето? Колє ж всьо равно, на каком язикє гаваріть. Вот і мне всьо равно, как називать Колю. Главноє, чтоби етот чєловєк подал мінє майонез, а Маріна воно чи Коля - какая разніца.

Завтра во Львове Шендерович презентует сборник афоризмом Леца на трех языках - Цензор.НЕТ 2440
показати весь коментар
20.04.2018 18:38 Відповісти
Шендеровичей на роSSii пруд пруди.и даже Педофил есть,а я один в Українi
показати весь коментар
20.04.2018 19:00 Відповісти
"Завтра во Львове Шендерович презентует сборник афоризмом Леца на трех языках"
Может "афоризмоВ".
показати весь коментар
20.04.2018 21:15 Відповісти
Ну и - альбом издан по-русски хотя бы потому, что этим занимался я''. Цікавий потрійний гібрид. Краще про Українського письменника, Українською мовою і Англійською. Зараз війна іде із московитами! Максимум підтримки Української мови і культури!
показати весь коментар
20.04.2018 21:57 Відповісти
Один еврей рекламирует другого еврея, но так как в данном случае рекламируемый мертв, то объявляет его "гением" и греется в лучах его славы... Это, твак сказать, форма творческого кризиса.
показати весь коментар
21.04.2018 02:39 Відповісти
Блин, как на это больно смотреть! Живых противников путина в эрэфии нет. Есть только сторонники и соратники. По убеждению, за деньги, по принуждению. Какая нам разница? И вот одно из этих чмо приезжает и вносит свой вклад в сохранение "рускаго мира". И Цензор ему еще рекламу делает!
показати весь коментар
21.04.2018 02:40 Відповісти
Не згідний з Константеном, що Лєнц був в саміздаті. Читав в ті часи польські журнали ( нпр. Пшекруй) і завжди був якийсь афоризм з Лєнца. В тім і їх сила, що вони не б'ють прямо в лоб.
показати весь коментар
21.04.2018 04:16 Відповісти