11178 відвідувачів онлайн
15 465 117

У Зоні відчуження ЧАЕС планується побудувати потужну сонячну електростанцію, - Петрук

Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Петрук, кажучи про проекти з відновлюваної енергетики в Зоні відчуження, наголосив про важливість пілотного проекту: "Ці дві компанії ("Екосолар Інвест" та "Солар Чорнобиль" - з генерації сонячної енергії. - Ред) взяли в оренду дуже невеликі земельні ділянки - ті станції вироблятимуть по одному мегавату. Це дуже мало навіть у масштабах Зони відчуження. Але це для нас дуже важливо, тому що за 30 років тут не велася жодна господарська діяльність такого роду. І важливо було пройти всі етапи і зрозуміти всі підводні камені для того, щоб можна було говорити про будівництво сонячної станції". 

Він продовжив: "Наприклад, ми не знали, як оцінити для передачі в оренду цей бетонний майданчик. Фахівці Фонду держмайна також вагалися. З усіх 6 методик, якими вони користуються, з різних причин не підійшла жодна. Виявилося, що за цими методиками вартість оренди державного майна в Зоні відчуження була такою ж, як у Києво-Святошинському районі. Тож ми ініціювали понижуючий коефіцієнт під час оренди держмайна. Уряд нас підтримав. Далі ми зіштовхнулися з тим, що в Чорнобилі відсутні адреси. Далі ми зіштовхнулися з тим, що в Чорнобилі назви вулиць не відповідають законодавству з декомунізації". 

Говорячи про більш масштабні проекти щодо сонячних електростанцій, глава Держагентства наголосив: "За минулий рік на виконання доручення уряду "Укренерго" провело своє техніко-економічне дослідження і визначило, що потрібно зробити для модернізації, яка поетапність щодо підключення, щоби в чорнобильській Зоні побудувати сонячну електростанцію загальною потужністю 1,2 гігават (один блок АЕС - це один гігават. – Ред.). Подібну роботу, але більш, скажімо так, економічну, було проведено також  за кошти французького уряду, відповідне було рішення Міністерства фінансів Франції, і цю роботу провела компанія Tractebel. 19 березня вони презентували і передали цю роботу". 

На його думку, дуже багато в розвитку альтернативній енергетиці в зоні відчуження залежить від інвесторів: "Все залежить від інвесторів, від їхнього бажання вкладатися і входити в цю історію. Я хочу, щоб нас почули: нам хочеться, щоб тут була сонячна станція, і ми готові всіляко допомагати. Але чорнобильська Зона відчуження - це північ країни. Будь-яка точка в Україні з точки зору розвитку сонячної генерації, цікавіша, ніж Чорнобиль. Відповідно, будь-який бізнесмен бачить, що йому в Одесі, де сонячне випромінювання на 17% вище, цікавіше будувати сонячну станцію, ніж у Чорнобилі. Але ми не опускаємо руки. Чорнобиль розміщений на тій же паралелі, що й Мюнхен. Але Мюнхен - це південь Німеччини. А в Німеччині альтернативна енергетика в структурі загального енергобалансу посідає помітне місце. Тому я думаю, дійде час і до нашої Зони відчуження".

Повністю інтерв'ю з директором Агентства з управління Зоною відчуження Віталієм Петруком читайте за посиланням.

Топ коментарі
+3
Ключевое слово ПЛАНИРУЕТСЯ а пока будут планировать стырят ещё маненько ...
показати весь коментар
27.04.2018 09:09 Відповісти
+3
Не знаю как бабки, не знаю как электричество, а вот дерево, которое тысячами кубов будет вывозится под шумок расчистки территории, так точно будет продано в народное хозяйство...
показати весь коментар
27.04.2018 09:13 Відповісти
+3
На территории Австрии и Венгрии ( между Веной и Братиславой) до хрена витряков.
Короче мне один адвокат раскизал- купил дочке один витряк . Это инвестиция, которая потом приносит денег владельцу.
Очень интересная схема .
показати весь коментар
27.04.2018 09:21 Відповісти

Завантаження...