9753 відвідувача онлайн
21 488 155

Держзамовлення на технічні спеціальності виросло майже вдвічі, - Гриневич

Держзамовлення на технічні спеціальності виросло майже вдвічі, - Гриневич

Обсяг держзамовлення на технічні спеціальності щодо випуску учнів старшої школи, згідно з демографічними даними, збільшився майже вдвічі за останні 10 років - з 8,5% в 2007 році до 16,3% в 2018 році.

Про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання виїзного розширеного Комітету ВРУ з питань науки і освіти за участю ректорів технічних університетів України в приміщенні КПІ ім. Сікорського, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-служба МОН.

"В абсолютних цифрах замовлення на технічні спеціальності падає, але якщо ми подивимось у розрізі демографії, обсяг держзамовлення на технічні спеціальності по відношенню до випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років - з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2018 році", - пояснила Лілія Гриневич.

Вона також звернула увагу на те, що порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж вдвічі – з 467 тисяч до 203 тисяч.

"Саме демографія зараз є найбільшим чинником, який стримує. Якщо ми звернемося до ринку праці, то за низкою технічних спеціальностей ми маємо значну потребу в кадрах. Більше того, зараз у нас на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше ніж магістрів. І причиною цього є дві важливі тенденції – від’їзд молоді, що навчається на технічних спеціальностях, за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра", - додала міністр.

Гриневич наголосила, що впоратися з відтоком людей за кордон буде неможливо, якщо держава не почне передбачувати гроші на технічне оснащення закладів вищої освіти.

"Нам потрібна цільова програма, яка спрямовувалася б саме на підтримку умов навчання та проведення досліджень у технічних університетах", - заявила міністр.

Топ коментарі
+11
Яка перемога? Україна залишається без люду.. Для когось - може й перемога..
показати весь коментар
06.06.2018 21:34 Відповісти
+10
Ага , в Польше .....
показати весь коментар
06.06.2018 21:30 Відповісти
+10
Маячня, який держзаказ, баригам треба злиденний лохторат серед молоді і не більше.
показати весь коментар
06.06.2018 21:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
ну звісно! було б дивно, якби було інакше
я так розумію, ти прагнеш поділитися якимось яскравим прикладом із власного життя? ну то будь ласка...
показати весь коментар
08.06.2018 10:10 Відповісти
и все наверняка уедут))))
показати весь коментар
06.06.2018 21:49 Відповісти
і що? Ми настільки богаті, що можемо не тільки для Польщі кадри готувати за валсний кошт, а й ще для пів Європи! У нас бабала кури не клюють!
показати весь коментар
06.06.2018 22:10 Відповісти
а вы платите налоги дурашки))))
показати весь коментар
07.06.2018 11:25 Відповісти
та які дурашки? Тут як порахуєш скільки ти віддаєш у бюджет, скільки отримуєш з нього, то не дурашкою себе почуваєш, а рідкісним довб.бом..
показати весь коментар
07.06.2018 11:32 Відповісти
ну я ровно 0
показати весь коментар
07.06.2018 12:28 Відповісти
ну тоді ти заслуговуєш на ці дорогу, медицину, освіту, пенсію... а я плачу шалені податки, і отримую у відповідь, стільки, стільки скільки ти податків платиш..
показати весь коментар
07.06.2018 12:45 Відповісти
а ты будь дурашкой
я пока не вижу за что платить больше
показати весь коментар
08.06.2018 00:13 Відповісти
...Когда нам рассказывают про причины аннексии Россией Крыма и оккупации Донбасса, не верьте - не было на это никаких веских причин. Потому что непринятие Майдана, извечная российская экспансия на запад, стремление восстановить Российскую империю в границах 1914 года - ничто не было причиной для войны. Россия могла получить всё это, и даже больше, без санкций и без единого выстрела. Майдан сам Порошенко слил…
https://antikor.com.ua/articles/241551-putinskaja_rossija_mohet_v_ljuboj_moment_nachatj_polnomasshtabnuju_vojnu_protiv_ukrainy__kasjjanov

...
показати весь коментар
06.06.2018 21:51 Відповісти
17 березня, 49. Три чи чотири дні тому був у мене старий учитель Федосій Іванович Рвач. Провчителював він п'ятдесят з гаком років. Йому сімдесят п'ять літ. Влаштувався він сторожем у трамвайно-тролейбусному тресті. Дали йому там хибарку при гуртожитку. І от тепер, щоб когось уселити в тій хибарці, старого вчителя викидають з посади, з кімнати і т. д.
показати весь коментар
07.06.2018 01:12 Відповісти
Никто из руководителей , а точнее собственников институтов не заинтересован учить студентов ! Им выгоднее опустить вчерашнего школьника , а потом дои его сколько хочешь. Им накакать на нехватку кадров в стране! И как пример высшее ПТУ под ником ХПИ !
показати весь коментар
06.06.2018 21:59 Відповісти
проблема в демографии...угу, а раньше, женщины, рожали исключительно, будущих инженеров и космонавтов. Объем госзаказа на тех. специальности, приравнивают к рождаемости, а не к знаниям выпускников школ. Норм. Скоро акушеры, выдавать дипломы будут. Держи, малец, ты уже готовый Сименс или Дизель.
показати весь коментар
06.06.2018 21:59 Відповісти
>>раньше, женщины, рожали исключительно, будущих инженеров и космонавтов<<
І в реаліях совка на одного інженера-пасіонарія приходилося 30 тушок бездарного планктона. І у більшості НІІ та КБ штатний розклад був орієнтований фактично на "боротьбу з безробіттям".
90-ті роки все розставили на свої місця: інженери-пасіонарії отримали запрошення на фірми, де заслужено заробляли 1200-2000 баксів, а планктон пішов продавати труси на ринках.
показати весь коментар
06.06.2018 23:12 Відповісти
неужто, пассионарии, только, в среде, инженеров, были?
показати весь коментар
06.06.2018 23:35 Відповісти
Креативні люди були у багатьох галузях. Але в умовах совкової урівнялівки не всі мали бажання проявляти свої таланти і годувати відвертий "баласт".
показати весь коментар
07.06.2018 01:24 Відповісти
Держзамовлення на технічні спеціальності виросло майже вдвічі, - Гриневич - Цензор.НЕТ 822
показати весь коментар
06.06.2018 22:03 Відповісти
Не треба паніки. У нас хватає працівників у всіх сферах. Вся біда в тому що агресія московьких рашистів не дає розвиватись нашій економіці. В ВСУ та нацгвардії майже півміліона здорових та сильних хлопців змушені замість праці в мирних умовах тримати зброю. Але віримо нашому президентові Порошенко і його патріотично налаштованій команді та гуртуємось коло них будуючи нову Україну.
показати весь коментар
06.06.2018 22:03 Відповісти
Нельзя все сваливать на рашку. Мы могли сделать экономический прорыв, но вм5сто этого кучерявые сели на схемы овоща да ещё и новые придумали
показати весь коментар
06.06.2018 22:09 Відповісти
Мы живем в условиях войны. Дорогой войны, куда уходит куча денег.
Рашка тут не виновата? В спам, кремлевская мразь.
показати весь коментар
07.06.2018 09:43 Відповісти
Не создай себе кумира. Вера проповеднику Слепого траста, беспочвенная. А за молодёжь радоваться надо - уезжают потому что не хотят быть рабами жадных барыг. Если государство превращается в инструмент воровства то оно обречено. Единственный способ выжить - уничтожить воровской картель. А твой шоколадный идол это глава этой банды
показати весь коментар
07.06.2018 06:47 Відповісти
На какую зарплату госзаказ?
Помню раньше к нам ездили молодоване подрабатывать строителями , ремонты делали, теперь же уже вообще никто работать не хочет. Вот яркий показатель того, что условия для предпринимателей , которые должны были возместить собой отсутствие рабочих мест от государства , плохие . Обвал гривни и изменения налогового кодекса от южаниной окончательно прибила мелкий и сред6ий бизнес, а идти пахать за копейки на гос предприятия оставшиеся никто не хочет .
показати весь коментар
06.06.2018 22:07 Відповісти
А на які держ.підприємства піде це держ.замовлення? У Польщу?
показати весь коментар
06.06.2018 22:09 Відповісти
Піде туди , де більше потрібно . А більше потрібно там де більше платять . Це ринок і добре що у людей є вибір . Якщо Україні будуть потрібні працівники , більше ніж Польщі , то Україна почне платити більше ніж Польща . Прості закони ринку .
показати весь коментар
06.06.2018 23:47 Відповісти
Держзамовлення на технічні спеціальності виросло майже вдвічі, - Гриневич - Цензор.НЕТ 3570
показати весь коментар
07.06.2018 00:35 Відповісти
100%, це ринок, але чому у ньому досі існує "халява" і чому мої податки витрачаються на того хто піде геть? Сам нехай платить, а за мої податки підніміть стипендії курсантів військових ВУЗів, для прикладу...
показати весь коментар
07.06.2018 08:30 Відповісти
Якщо це ринок, то вища освіта має бути платною, чи не так? Як за кордоном.
показати весь коментар
07.06.2018 09:46 Відповісти
она и так платная
показати весь коментар
07.06.2018 12:43 Відповісти
сначала погугли что такое "места на бюджете" потом встревай в разговор со взрослыми дядями.
показати весь коментар
07.06.2018 12:52 Відповісти
а ты мне говори вы пацанчеГ
показати весь коментар
08.06.2018 00:02 Відповісти
Ну ничего нового т.е. госзаказ остался прежним, даже чуть меньше, просто оказалось, что не из кого выбирать. Рождаемость в Кучмовско-Ющенковские времена была очень низкой, и теперь просто тот же заказ поделен на меньшее число выпускников. Ещё не факт, что все они рванут учиться по тому госзаказу, т.к. на технические специальности учиться тяжело, качество такого обучения зачастую низкое, а оплата труда инженернов в Украине не привлекает талантливых молодых специалистов. Если и идут учиться, то чтобы свалить за кордон или даже там и учиться, что более приемлемо и бывает дешевле, чем у нас (в той же Польше).
показати весь коментар
06.06.2018 22:20 Відповісти
напевне то тільки дурні та ледарі підуть...учитись...
-ну нафіга ....он і без ...учитись-прямо в премєр міністри,а то навіть і в прафффєсари та прєзідєнти...
Степан Руданський:

Їден дідич мав у школах
Кохану дитину,
Ото раз до неї й пише:
«Милий ти мій сину!
Як ти здоров - слава богу,
А як добре вчишся,
То не візьме тебе дідько,
Про то не журися.
Моя жінка, твоя мати,
Без відома мого
Посилає на горіхи
Тобі золотого.
А я тобі посилаю
Старі ногавиці,
Зроби собі жупанину,
З рештків - рукавиці.
!!!!!Та учися, милий сину,
Добре та багато,
Бо ти дурнем зостанешся,
А я - твоїм татом!»!!!!!!
1 мар[та 1859].
показати весь коментар
07.06.2018 00:43 Відповісти
в крайнем случае купит диплома - маупов продается шо трусняка
показати весь коментар
07.06.2018 12:45 Відповісти
Программі обучения -стародавни.Контингент студентов -слабый.Студентов валят,чтобы не платить стипендии.У сына в группу на первом курсе набрали всего 9 человек.Однако пересдавать заставляют по нескольку раз.Качество лекторов - низкое.Дуже пихати.Стипендию на госзаказе не получает никто.Устами министра- мёд пить.
показати весь коментар
07.06.2018 01:08 Відповісти
Если бы обучение было бы платным, то качество было бы другое. Студенты за свои деньги выбирали бы те ВУЗы где лучше учат, а не те куда легче поступить на бесплатной основе.
показати весь коментар
07.06.2018 09:56 Відповісти
Скажите ,на мехмат,физтех Университетов большие конкурсы?
показати весь коментар
07.06.2018 10:18 Відповісти
не знаю и не хочу знать. Это к вопросу о вводе платы за обучение отношения не имеет.
показати весь коментар
07.06.2018 12:45 Відповісти
даже глаза этой "министерки" говорят о том, что она брешет... брешет в том же стиле, как брешут как шакаладный и гнойсман...
показати весь коментар
07.06.2018 05:47 Відповісти
Похожи?
Держзамовлення на технічні спеціальності виросло майже вдвічі, - Гриневич - Цензор.НЕТ 9311
показати весь коментар
07.06.2018 06:19 Відповісти
Пора прикрывать эту раздачу халявы за бюджетные деньги.
Во всем цивилизованном мире высшее обучение - платное. Бесплатные ВУЗы - это было при совке, когда совок клепал кадры для себя.
Так же надо отменить бесплатную раздачу квартир, земли, и бесплатный проезд для льготников в транспорте.
Вон даже в Рашке перестали давать бесплатное жилье.
показати весь коментар
07.06.2018 09:55 Відповісти
В Украине бесплатное жильё только для бюрократов и карательных органов.
показати весь коментар
07.06.2018 10:19 Відповісти
да ладно, многодетным, и др. социальщикам тоже понемногу дают.
показати весь коментар
07.06.2018 12:46 Відповісти
а потом доганяют и ещё дают
показати весь коментар
07.06.2018 12:47 Відповісти
больше сказать нечего? Тогда шуруй в спам.
показати весь коментар
07.06.2018 12:50 Відповісти
Обучился на бюджете - отработай 3 года или верни деньги!
показати весь коментар
07.06.2018 11:02 Відповісти
Якщо є місце в державній організації за цією спеціальністю. бізнес повинен оплачувати витрати державного вузу на навчання спеціаліста. Якщо він задоволений якістю навчання.
показати весь коментар
07.06.2018 11:13 Відповісти
А нахрена государству в принципе оплачивать образование по специальности, в которой у этого государства нет потребности?
показати весь коментар
07.06.2018 11:26 Відповісти
Як? а тисячі прохфесорів? кандидатів? Вони для чого вчені ступені собі купували? Ви, що???
віддати 50 штук зелені за професора, для того, щоби брати хабарі із студентів,а тепер йдіть геть? Бо без держ.замовлення вони із своєю говно.освітою не конкуренти словацьким, польским і т.п. ВУЗам? А тоді постане питання для чого нам армія чинуш у Мін освіти?
Це ви того... щось не те говорите
показати весь коментар
07.06.2018 11:31 Відповісти
а ишо больше липовых трусняковых примьерафф
показати весь коментар
07.06.2018 12:46 Відповісти
А яка взагалі може бути потреба "у государства" в спеціальністях? Чи в США або в Німеччині, держава навчає "для себе" фахівців по 5-6 років в Університетах?
показати весь коментар
07.06.2018 12:47 Відповісти
Из такой позиции следует, что бюджетное финансирование вышей нужно целиком закрыть. Закрываем?
показати весь коментар
07.06.2018 15:46 Відповісти
Не целиком. Остаются целевые проекты, связанные с исследованиями. А бюджетные траты на обучение - закрываем.
показати весь коментар
07.06.2018 16:12 Відповісти
Нда? А много народа пойдёт на факультет математики или астрономии учиться 5 лет за свой счёт? КТО исследования через 10 лет будет проводить?
показати весь коментар
07.06.2018 16:52 Відповісти
1. Зачем простым украинцам оплачивать из своего кармана исследования по математике или астрономии?
2. Где гарантия что люди с мозгами (метематики) после обучения останутся "проводить исследования" в Украине? Сейчас они практически поголовно выезжают за границу. Получается госбюджет Украины оплачивает подготовку кадров для Европы и США. За наши деньги.
3. За границей исследования в фундаментальных науках оплачиваются государством, при этом обучение студентов - платное. В чем проблема если в Украине будет та же схема, чтобы исключить вопросы по п.1-2?
показати весь коментар
07.06.2018 17:06 Відповісти
Ты ли трусы надень, или крестик сними!

1. Зачем простым украинцам оплачивать из своего кармана исследования по математике или астрономии
2. За границей исследования в фундаментальных науках оплачиваются государством,
показати весь коментар
08.06.2018 09:50 Відповісти
Оба этих утверждения не противоречат тому чтобы бюджет перестал оплачивать УЧЕБУ. А дальше надо смотреть - или нам не надо эта астрономия и математика, или если надо, то государство выделяет деньги на некоторые целевые исследования.
показати весь коментар
08.06.2018 11:38 Відповісти
Сторінка 2 з 2