Євросоюзу потрібно ухвалити документ, аналогічний до Кримської декларації США, - глава канцелярії президента Польщі Щерський

Євросоюз має брати приклад зі США в рішучій та однозначній позиції щодо агресивної політики Кремля.
Про це заявив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Оприлюднена в середу Кримська декларація держдепартаменту США свідчить про неправдивість усіх публічних тез, які озвучували противники нинішньої адміністрації про те, що під час саміту в Гельсінкі відбулася зміна американської політики в проросійському напрямку", - заявив Щерський.
Він зазначив, що є повний збіг поглядів Польщі та США щодо ситуації навколо російської агресії і санкцій політики проти РФ, що, зокрема, добре було видно в заявах президента Польщі Анджея Дуди на засіданнях ООН.
.На переконання Щерського, незважаючи на критику американської політики з боку Європи, "у ЄС давно вже не звучало таких однозначних тверджень, як Кримська декларація".
"Європа критикує США, а я водночас час хотів би, щоб такого роду декларація коли-небудь була ухвалена лідерами всіх країн ЄС", - заявив міністр канцелярії президента Польщі.
На його переконання, саме американці є більш рішучими і послідовними у своїй політиці щодо Росії, ніж Європа, яка давно вже не мала настільки однозначної позиції щодо агресії РФ в Україні
"Було б добре, якби Європейська Рада змогла ухвалити заяву, аналогічну до Кримської декларації США, щоб продемонструвати, що Європа і США мають схожу позицію з цього приводу", - констатував Щерський.
Нагадуємо, раніше держсекретар США Майк Помпео оприлюднив заяву, у якій сказано про те, що Сполучені Штати не визнають претензій Росії на суверенітет над окупованим Кримом і звинувачують її в підриві міжнародних принципів миру та безпеки.
Нагадаємо, раніше глава Держдепартаменту Майк Помпео заявив, що США закликають Москву припинити незаконну окупацію Криму.
26 июля 2018
Вадим Новинский в 2016 году заявил, что Янукович предоставил ему украинское
гражданство по личной просьбе Порошенко. Хотя сам Новинский никакого
отношения к Украине не имеет, он тут же стал народным депутатом Украины,
представляя в Верховном Совете Крым и спустя очень короткое время
отдал Крым России. Теперь Новинский заявляет, что в Украине начнется
гражданская война, если Украинская Церковь обретет независимость. Почему
же Порошенко до сих пор не лишил Новинского, как агента кремлевских
спецслужб, украинского гражданства? Или они вместе с Новинским сладкая
парочка, и только для виду иногда ругаются? Как говорит пословица:
«милые бранятся - только тешатся». Или может Порошенко боится
Новинского, как старшего по званию в структурах КГБ-ЧК-ФСБ?