Укладання "Північного потоку-2" почали в Балтійському морі

Один з європейських партнерів "Газпрому" з будівництва "Північного потоку-2", компанія Uniper, повідомила про початок першого прокладення труб у Балтійському морі. Про це йдеться в презентації фінансового директора Uniper Крістофера Дельбрюка, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.
"Північний потік-2" - проект газопроводу з РФ у ФРН в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить "Газпрому". РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу потужністю до 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту - €9,5 млрд. Очікується, що газопровід запустять до кінця 2019 року.
Як повідомляється на сайті оператора проекту Nord Stream 2, за допомогою восьми якорів судно Castoro 10 зайняло вихідну позицію на мілководді поблизу Любміна. У процесі робіт труби зварюються на борту судна в єдиний ряд і протягуються на берег за допомогою лебідки, щоб з'єднати берегові об'єкти "Північного потоку-2" з морською частиною нового газопроводу.
Раніше оператор проекту російського газопроводу компанія Nord Stream-2 AG розробила маршрут "Північного потоку-2" в обхід Данії, яка була останньою, хто ще не видав дозвіл на прокладення газопроводу. ФРН, Фінляндія та Швеція вже дали дозволи на прокладання труб; проти - країни Балтії, Польща, Данія, частково Молдова, а також США.
А заодно посмотреть, что сделал Кучерявый в противовес Северному потоку.