7620 відвідувачів онлайн
2 355 36

САП зачитала обвинувальний акт проти НАБУ, а не проти Мартиненка - адвокат

САП зачитала обвинувальний акт проти НАБУ, а не проти Мартиненка - адвокат

Прокурор САП Симків 5 листопада закінчив читання в Шевченківському райсуді Києва обвинувального акту проти НАБУ, а не проти Миколи Мартиненка. А НАБУ перетворилося на "почтальйона Пєчкіна", намагаючись створити черговий інформаційний привід проти екс-депутата.

Про це заявив адвокат Петро Бойко, повідомляє Gazeta.ua  із посиланням на прес-службу Миколи Мартиненка.

На думку захисника, представник САП у залі суду влаштував сеанс юридичного стриптизу для НАБУ.

"Так звана "справа Мартиненка" вже почала розсипатися - озвучене прокурором не відповідає матеріалам справи. Там повний набір численних порушень законів, некомпетентності і упередженості НАБУ. Захист з документами на руках спростує все сфабриковані звинувачення", - підкреслив адвокат.

За його словами, НАБУ 2,5 років відтягало передачу справи до суду. У той час як Микола Мартиненко вимагав відкритого судового процесу.

"Для НАБУ і лояльних "активістів" було зручно піаритися на резонансній справі, оголошувати злочинцями без суду, порушувати презумпцію невинуватості і права людини. Але в суді свято піару закінчиться, бо там треба говорити мовою юридичних фактів", - підкреслив Бойко.

Він сказав, що НАБУ публічно розписалося в порушенні закону, заявивши про нібито вручення судової повістки на допит Миколі Мартиненку 5 листопада.

"НАБУ намагається клонувати одну і ту ж справу - як юридично, так і піарно. Навіть попросило чеську прокуратуру надіслати їм запит про надання свідчень Миколою Мартиненком в якості свідка. Він готовий вчергове відповісти на всі питання, але тільки в передбачений законом спосіб. А НАБУ прийшло в суд і як почтальйон Пєчкін на телекамери заявило: "ми тут повістку принесли" (!) Хоча ніхто не розписався в її отриманні, оскільки звернення про міжнародну правову допомогу повинні обов'язково відправлятися через Генеральну прокуратуру України", - зазначив адвокат.

Бойко вважає, що НАБУ влаштувало піар-шоу на процесуальній дії, щоб підтримувати медійний негатив до Мартиненка. "Якби норми закону з викликом на допит були дотримані – не було б питань з отриманням повістки. Адже Микола Мартиненко дисципліновано виконує всі процесуальні обов'язки. Більше того, він ще в 2015 р. добровільно відмовився від депутатського імунітету", - нагадав захисник.

Прес-служба Миколи Мартиненка підкреслила, що "НАБУ і САП панічно бояться програти цю справу. Тому НАБУ влаштовує скандали в судах і навіть розміщує в ЗМІ замовні матеріали проти Мартиненка, намагається тиснути на суддів. Але рано чи пізно комусь доведеться нести кримінальну відповідальність за фальсифікації. Ми побачимо, як керівники НАБУ незабаром підуть на вибори, щоб сховатися за депутатською недоторканністю", - вважають у Мартиненка.

Топ коментарі
+7
Страшная борьба с коррупцией в Украине, вызывает смех во всех цивилизованных странах мира. НАБУ, НАПК тратят пол бюджета Украины в поиске страшных коррупционеров в то время, когда коррупция в Украине, УЗАКОНЕНА! Многие могут воскликнуть КАК!!? А вот как - В Украине не запрещены пожертвования и финансовые подарки. НЕ ЗАПРЕЩЕННО И ВЫМОГАНИЕ ЧИНОВНИКАМИ ПОДАРКОВ И ПОЖЕРТВОВАНИЙ С ГРАЖДАН УКРАИНЫ! Недавний сюжет телеканала 1 + 1 о том как на харьковщине, ученицу подвергли всеобщему унижению за то, что ее мать не смогла дать денег на пожертвования класса. И никто не ответил ибо пожертвования разрешены и вымогание этих пожертвований, так же разрешены. Так где борьба с коррупцией?
показати весь коментар
06.11.2018 11:53 Відповісти
+2
Ну, ти порівнюєш х.. із пальцем: ззовні ніби схоже, а по суті різні речі. За великим рахунком корупція - це діяння держчиновників. А випадок в школі - просто вимагання. Але тут теж є нюанси: якщо громадська організація приймає законне рішення (наприклад, зібрати кошти на щось) то воно обов'язкове для всіх членів громадської організації, навіть якщо хтось проти.
показати весь коментар
06.11.2018 13:35 Відповісти
+2
Не повторюй брехні топкорупціонерів, типу Розенблата чи Оніщенка, які вже давно намагаються розвалити антикорупційні органи. Спецпрокуратуру вже приручили, НАЗК - взагалі нуль, залишилось розвалити НАБУ.
показати весь коментар
06.11.2018 13:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Страшная борьба с коррупцией в Украине, вызывает смех во всех цивилизованных странах мира. НАБУ, НАПК тратят пол бюджета Украины в поиске страшных коррупционеров в то время, когда коррупция в Украине, УЗАКОНЕНА! Многие могут воскликнуть КАК!!? А вот как - В Украине не запрещены пожертвования и финансовые подарки. НЕ ЗАПРЕЩЕННО И ВЫМОГАНИЕ ЧИНОВНИКАМИ ПОДАРКОВ И ПОЖЕРТВОВАНИЙ С ГРАЖДАН УКРАИНЫ! Недавний сюжет телеканала 1 + 1 о том как на харьковщине, ученицу подвергли всеобщему унижению за то, что ее мать не смогла дать денег на пожертвования класса. И никто не ответил ибо пожертвования разрешены и вымогание этих пожертвований, так же разрешены. Так где борьба с коррупцией?
показати весь коментар
06.11.2018 11:53 Відповісти
Ну, ти порівнюєш х.. із пальцем: ззовні ніби схоже, а по суті різні речі. За великим рахунком корупція - це діяння держчиновників. А випадок в школі - просто вимагання. Але тут теж є нюанси: якщо громадська організація приймає законне рішення (наприклад, зібрати кошти на щось) то воно обов'язкове для всіх членів громадської організації, навіть якщо хтось проти.
показати весь коментар
06.11.2018 13:35 Відповісти
Знаешь ли ты уважаемый незнайка - куда идут деньги собранные на потребности класса? Так вот я тебе расскажу то, о чем ты и не догадывался. По команде сверху, учителя собирают деньги "как бы на потребности класса", и передают эти деньги команде чиновников сверху. Теперь представь 11 классов, каждый класс несет деньги на потребности класса - сколько школ в Украине? Умножай и прозревай какой размах коррупции, только по образовательному направлению.
показати весь коментар
06.11.2018 18:54 Відповісти
справа в тому, шо НАБУ якраз по маленьким чинушам і проходиться) хоча покликане було брати за зябра всіх топів - насправді більшість справ там по районних суддях та всіляких чиновниках місцевого розлива або директорах держпідприємств))
показати весь коментар
06.11.2018 20:24 Відповісти
когда атикоррупционеры дерутся у коррупционеров чубы трещат
показати весь коментар
06.11.2018 12:00 Відповісти
да фиг там...у них самих и трещат.бо они созданы для защиты коррупции.еврооптимистами за деньги наивных западных фондов.
показати весь коментар
06.11.2018 12:07 Відповісти
Не повторюй брехні топкорупціонерів, типу Розенблата чи Оніщенка, які вже давно намагаються розвалити антикорупційні органи. Спецпрокуратуру вже приручили, НАЗК - взагалі нуль, залишилось розвалити НАБУ.
показати весь коментар
06.11.2018 13:39 Відповісти
вінцем таки стала історія не з Козином, а правда про його російську рідню. І в додачу - оборудка із його кримською нерухомістю...
показати весь коментар
06.11.2018 17:41 Відповісти
а что хотите от человека со старыми привычками) Сытник ведь из прокурорских кадров, потому сам в каком-то интервью ностальгировал по временам Пшонки, методы ему их нравились, вот и пытается сейчас делать тоже самое в нынешних условиях.
показати весь коментар
06.11.2018 19:14 Відповісти
Не важен метод важен результат
показати весь коментар
06.11.2018 12:26 Відповісти
Спецпрокуратура подає в суд справи, а не слідчий, а тут проблеми (акваріумні плівки Холодницького). Класика боротьби з "неправильними" воронами в зграї- злив агентури НАБУ по справі голови міграційної служби, бійка прокурворов на чолі з Куликом проти агентів НАБУ і т.д.
показати весь коментар
06.11.2018 13:44 Відповісти
какое отношение к спецпрокуратуре имеет тот факт, шо Сытник 200 раз сам говорил - досудебное расследование не окончено???? а когда его окончили по востгоку, оказалось шо там даже экспертизы по контрактам нет, которые называют убыточными вопреки здравому смыслу игноря дальнейшую продажу товара по контрактам по ценам выше закупочных......
показати весь коментар
06.11.2018 14:09 Відповісти
Тобто, Ситнік неправильний, Холодницький - молодець? Корупційні справи доводити складно, США Лазаренка судили 10 років. Тому що кругова порука і торкається "сильних світу цього". Тьотю із міграційної служби піймали на гарячому, ну і що? несанкціоновані відеозаписи і прослуховування. І так по кожній справі: шукаються юридичні гачки, а не розглядають суть злочину.
показати весь коментар
06.11.2018 14:24 Відповісти
холодницкий говно, сытник говно, все эти малоантикоррупционеры - ГОВНО, потому что они пришли на эти должности пилить бабки и добазариваться с фигурантами расследований....... у всех у них, в том числе и у сытника есть старый воровской бэкграунд, от которого они никак не отрекались - как сытник от своего прокурорского прошлого....
показати весь коментар
06.11.2018 14:42 Відповісти
В Украине идёт планомерная и высокоэффективная борьба с коррупцией - новомодные органы (НАБУ, САП, НАЗК) созданы, достигнуты существенные практические результаты - зарплаты за сто тысяч поназначены, носки тактические закуплены. Сейчас в разгаре стадия установления иерархии в среде антикоррупционных борцов - важно выяснить, кто кого нагибать будет и с кем следует решать «пытаннячка». Однако пока ещё не на должном уровне информационное обеспечение борьбы с коррупцией - не публикуются прайсы на индульгенции, не введена дисконтная система для постоянных и привилегированных клиентов. Можно было бы и поржать, если бы эти игрища «в поддавки» с коррупцией не оплачивались из кармана налогоплательщика. Ещё немного такой борьбы и на повестку дня встанет обращение к Путину за лаптями - щи чем-то ж надо будет хлебать.
показати весь коментар
06.11.2018 12:36 Відповісти
прайси давно є - наприклад, по справі Артемсолі брали 500 тисяч) Ставицький, щоправда, не говорив, скільки з нього Углава за недоторканність попросив, але, думаю, сума приблизно та ж сама)
показати весь коментар
06.11.2018 20:27 Відповісти
"НАБУ устроило пиар-шоу на процессуальном действии" - первый раз чи шо...... так же было и с судьей, за которым хваленый спецназ в носках дорогих бегал и не мог поймать, так же было и с вахтером в феофании, который к насирову не пускал.....
показати весь коментар
06.11.2018 14:07 Відповісти
Раніше і цього не чути було, щоб прийшли до топчиновника. Прогрес невеликий, але завалимо НАБУ - буде тиша і благодать, як і раніше. Справа не тільки в ефективності НАБУ. Неспроста ж Вашингтонський обком вимагає створити спецсуд. Шкарпетки НАБУ та інші манатки були закуплені на допомогу Заходи, так що не переживайте: 10 доларів=270 грн. - звичайна ціна шкарпеток в США.
показати весь коментар
06.11.2018 14:30 Відповісти
ох, как в голове накакано то.........
а шкоды премиум-класса за шо закупаются??? а тренинги на сотни тысяч гривен за шо проводятся???? вы профиль набу по прозорро гляньте, там столько красоты, КАЖДЫЙ ГОД растет количество потраченных ими средств, и шо имеем???? дело по коболеву - ТРИ ГОДА РАССЛЕДУЕТСЯ!!!! дело по Кононенко - ЗАКРЫТО!!!! дело по Гонтаревой - ЗАКРЫТО, через суд заставили снова открыть!!!! это позор!!!! Сытник - третий в списке наиболее не доверяемых "молодых политиков" в Украине, он просто так такое недоверие имеет по-вашему????? та сколько ж можно уже, чувак нап****дил в 2009-2010, кореш тестя Гепы, у него две хаты из ниоткуда взятые, семья ватников барыжит по русским законам землей в Крыму, декларация вся ненастоящая - а вам хоть ссы в глаза, божа роса.......
показати весь коментар
06.11.2018 14:44 Відповісти
Короче, из всех борцунов с коррупцией оказалися виноваты только НАБУ, это их оказывается вина в том, что в Украине процветает коррупция. Небыло бы НАБУ, небыло бы и коррупции. Ну, или по крайней мере о ней бы не говорили.
показати весь коментар
06.11.2018 14:40 Відповісти
от, вибіркове правосуддя - дійсно проблема нових антикорупційних органів. коли закрили очі на скандальну покупку квартири Лещенком, - це було першим тривожним дзвіночком...
показати весь коментар
06.11.2018 18:20 Відповісти
А я думав, що Ситника взагалі відправлять у відставку, чи він сам
піде, після тої історії, коли проти нього відкривалось кримінальне провадження за фактом
вимагання директором хабара в розмірі 1 мільйон баксів
показати весь коментар
06.11.2018 22:15 Відповісти
наскільки я бачу, справа вже фактично розвалилась) тут навіть справа не в позиції адвоката - справа в тому, що якщо обвинувачення за перші два місяці примудрилося програти практично всі подання та ще й втратити одного прокурора (щоправда, неадекватного луганського мажора, але тим не менш) - то позиція САП і НАБУ надзвичайно слабка))
показати весь коментар
06.11.2018 20:26 Відповісти