Полонених українських моряків повезли в "суд" в окупованому Сімферополі, - Денісова

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Цензор.НЕТ.
"Щойно отримала інформацію від кримчан: "Сьогодні в Сімферополі о 9:00 у "Київському райсуді" буде "суд" над моряками, вирішується запобіжний захід. Машина з моряками проїхала трасою до Сімферополя. 1-ша машина супроводу з мигалкою, друга - камаз із будкою, вікна з решітками, мікроавтобус і машина супроводження з мигалкою біля Сімферополя за київським часом о 6.00", - повідомила Денісова.
Як повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.
ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.
Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".
ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Держитесь, пацаны! Весь мир за вас! Черкассы, головы не мешать.