5103 відвідувача онлайн

У Держдепартаменті США закликають Євросоюз відмовитися від "Північного потоку-2"

Останній прояв агресії РФ на морі, біля Керченської протоки, підтвердив, у тому числі для країн ЄС й зокрема Німеччини, що побудова газопроводу "Північний потік - 2" лише сприятиме подальшому нарощуванню потенціалу російської агресії.

Про це заявив під час брифінгу для журналістів у вівторок офіційний представник Державного департаменту США, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Керченський інцидент має бути нагадуванням для всіх наших європейських союзників про те, чому "Північний потік - 2" є такою поганою ідеєю", - заявив представник уряду США.

Він уточнив, що це нагадування про те, чим більше газової інфраструктури існує в обхід України, тим слабкішим буде стримування військової агресії Росії.

"Отже, є практичні причини, пов'язані з енергетикою, і ми не хочемо, щоб "Північний потік - 2" просувався далі", - зауважив представник Держдепу.

Крім того, він підкреслив, що американська сторона порушує це питання, в тому числі, в діалозі Німеччиною, яка раніше висловлювала зацікавлення в участі у цьому проекті.

"У наших останніх розмовах з німецькими чиновниками ми побачили деякі ознаки того, що вони сприйняли це повідомлення більш чітко після Керченського інциденту. Для них уже важче просто говорити, що це суто комерційний проект", - підкреслив представник Державного департаменту США.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з уже чинним "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро. Згідно із задумом, газопровід "Північний потік-2" має подвоїти обсяги газу, що транспортується з Росії до Німеччини в обхід України та Польщі. Планується, що газопровід має почати поставки газу дном Балтійського моря з 1 січня 2020 року.

У проекті беруть також участь компанії з Німеччини, Австрії, Великої Британії та Франції. Противники проекту - зокрема Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який уже поставляє в ЄС близько третини обсягів газу. Польська влада хоче, щоб Європейська комісія підпорядкувала цю інвестицію законодавству Європейського Союзу. У результаті чого "Північний потік-2" може стати збитковим для Газпрому.

Втрата Україною транзиту означає втрату значної частини валютної виручки. За даними міністерства фінансів, одні тільки прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

Раніше державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" в Балтійському морі підриває економічну і стратегічну безпеку України.

Топ коментарі
+19
Германия что не понимает что она таким образом сядет на кацапскую иглу ?Я вообще призываю отказаться от кацапского газа всем, а трубу использовать для слива го вна в рашу .Всем миром экспортировать слив по этим трубам.
показати весь коментар
05.12.2018 07:57 Відповісти
+9
а ты все печешься о своем ***** и его Газпроме?
показати весь коментар
05.12.2018 08:26 Відповісти
+8
Прикольно наблюдать , як кацапи тіпа https://censor.net/user/437786 батрачать на українських сайтах за миску похльобки ... Кацапи , ви такі убогі ...
показати весь коментар
05.12.2018 08:54 Відповісти

Завантаження...