11410 відвідувачів онлайн

Еладська церква почала розгляд питання визнання Православної церкви України

Еладська церква почала розгляд питання визнання Православної церкви України

На сьогоднішньому засіданні Священного Синоду Еладської церкви було ухвалено рішення передати Архієрейському собору цієї церкви розгляд справи про визнання новоствореної автокефальної Православної церкви України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Сerkvarium.

Архієрейський собор ухвалить остаточне рішення після розгляду листів від патріарха Московського Кирила та Вселенського патріарха. За даними джерел Cerkvarium, Архієрейський собор Еладської церкви може зібратися вже в лютому 2019 року.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Після надання Томосу Україні Президент Петро Порошенко заявив про те, що гарантує повагу до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Топ коментарі
+28
27 махов, и Америке кирдык.Элладская церковь начала рассмотрение вопроса признания Православной церкви Украины - Цензор.НЕТ 8549
показати весь коментар
08.01.2019 15:18 Відповісти
+16
Кадило с непредсказуемой траекторией движения.)
показати весь коментар
08.01.2019 15:26 Відповісти
+15
На России-24 третьи сутки полыхает по поводу томоса и остальной автокефалии. Договорились до того, что "Филарет был на хорошем счету в КГБ, ведь в те годы иначе сделать карьеру в церкви было невозможно".
Долб@#бы в запале открытым текстом сдают Гундяева.)))
показати весь коментар
08.01.2019 15:22 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
что?
показати весь коментар
08.01.2019 15:12 Відповісти
че то я не понял,а Гундяй там со своей писаниной каким боком,может еще письмо от белорусов с их церковью-подстилкой пусть почитают?
показати весь коментар
08.01.2019 16:30 Відповісти
Давай только о верующих беларусах не гавкать .
А то можно так и сверхчистой нации договорится ублюдок .
показати весь коментар
08.01.2019 17:06 Відповісти
Його повезли в Стамбул на підпис архієреям Константинопільського патріархату.
показати весь коментар
08.01.2019 15:15 Відповісти
КонстантинопОльського.
показати весь коментар
08.01.2019 15:25 Відповісти
Та хер вы что там потеряли, ********* кот. У вас, гундяйки-самосвяты его никогда и не было.
показати весь коментар
08.01.2019 15:28 Відповісти
Томос об автокефалии Православной церкви Украины увезли в Стамбул на подпись архиереям Константинопольского патриархата. Об этом во вторник, 8 января, сообщил пресс-секретарь ПЦУ Иван Сидор в эфире телеканала https://prm.ua/ru/9-yanvarya-vse-episkopyi-na-sinode-vselenskogo-patriarhata-postavyat-svoi-podpisi-pod-tomosom-predstavitel-mitropolita-epifaniya/ Прямой .

Сидор подтвердил, что Томос повезли в Стамбул накануне заседания Синода Вселенского патриархата, который собирается каждый месяц 9 числа.

"Томос, который передали нам и который вчера был внесен в храм Святой Софии, он действителен, на нем есть подпись Вселенского патриарха Варфоломея, но, согласно процедуре, там также должны быть подписи тех архиереев, которые принимают участие в Синоде Константинопольского патриархата", - отметил спикер церкви.
показати весь коментар
08.01.2019 15:16 Відповісти
Щодо дійсності Томосу і підписівТехнічно Томос - це є рішення Вселенського Патріарха та Святого і Священного Синоду про автокефалію, внесене у відповідний Кодекс. Грамота, передана у неділю, 6 січня, - публічна офіційна копія для України.Саме про це сказано в Томосі наприкінці: «цей Патріарший і Синодальний Томос, НАПИСАНИЙ і ПІДПИСАНИЙ в Кодексі нашої Великої Христової Константинопольської Церкви, вручений в ідентичній КОПІЇ Блаженнійшому Предстоятелю Святійшої Церкви України кир Епіфанію і Його Високоповажності Президенту країни пану Петру Порошенку».Дата на публічній копії для України - рік 2019, місяця січня, 6 числа.Отже ставити під сумнів дійсність Томосу на тій підставі, що там поки що немає підписів синодальних митрополитів - означає підозрювати Вселенського Патріарха у публічному неправдомовстві. Адже Його Всесвятість поставив підпис на грамоті, засвідчуючи, що в Кодексі Патріархату відповідне рішення вже НАПИСАНЕ і ПІДПИСАНЕ.Те, що Томос вступив у дію саме з 6 січня, засвідчене не лише і не стільки підписом Вселенського Патріарха Варфоломія (хоча сам по собі цей підпис вже робить грамоту-копію дійсною), скільки літургійним співслужінням з Митрополитом Епіфанієм, як Предстоятелем Помісної Церкви, а не як з рядовим ієрархом.Хто знайомий з тим, як пильно у Вселенській Патріархії дотримуються певних протокольних традицій, в тому числі в служінні Літургії - не може цього не розуміти.Тож не слід, як це зараз кинулися робити у російських засобах масової дезинформації, намагатися у технічній деталі знайти чергову зачіпку, щоби повторювати «це неправильні бджоли і вони дають неправильний мед». Бо російським ЗМІ брехати - як дихати. І після того, як 9 січня розпочнеться чергова сесія Синоду і його члени поставлять також підписи під грамотою, - не буде нічого дивного, якщо вони придумають ще якусь брехню, щоби далі доводити, що «автокефалія не справжня». (с) Євстратій Зоря.
показати весь коментар
08.01.2019 15:21 Відповісти
А нельзя было дождаться пока подпишут? Зачем этот аттракцион? Перед выборами повезут печать ставить или копию делать нотариальную, а потом опять торжественная встреча.
показати весь коментар
08.01.2019 15:23 Відповісти
Та ну?! И потерять возможность наслаждаться беспрерывним разрывами пердаков у русни и прируснённых? Я бы его каждый день катал, чтоб смотреть на эти перманентные истерики со стороны **********.
показати весь коментар
08.01.2019 15:30 Відповісти
ГенАциднАе зубАжиння- оно такое!
показати весь коментар
08.01.2019 15:40 Відповісти
Це вже спростували! В нас нібито копія, де відсутні де-кілька прізвищ архієрєєв.!
показати весь коментар
08.01.2019 18:47 Відповісти
27 махов, и Америке кирдык.Элладская церковь начала рассмотрение вопроса признания Православной церкви Украины - Цензор.НЕТ 8549
показати весь коментар
08.01.2019 15:18 Відповісти
Кадило с непредсказуемой траекторией движения.)
показати весь коментар
08.01.2019 15:26 Відповісти
На гиперзвуковой тяге и с ядрёным неимеющиманалоховвмире двиглом.
показати весь коментар
08.01.2019 15:29 Відповісти
показати весь коментар
08.01.2019 15:29 Відповісти
Боже, яке ж воно паскудне !. Ніби Вельзевул баньки витріщив.
показати весь коментар
08.01.2019 15:30 Відповісти
кирюха.. хоть на спину плюнет...лишь бы в пакость
показати весь коментар
08.01.2019 15:18 Відповісти
Томос написан пером,- то не вырубишь топором.
показати весь коментар
08.01.2019 15:18 Відповісти
Читаю вату на Эхе, нам просто полыхает От "пропало все" до "хохлы без нас не смогут" Проклены Вовы Х...йла тоже есть
показати весь коментар
08.01.2019 15:19 Відповісти
На России-24 третьи сутки полыхает по поводу томоса и остальной автокефалии. Договорились до того, что "Филарет был на хорошем счету в КГБ, ведь в те годы иначе сделать карьеру в церкви было невозможно".
Долб@#бы в запале открытым текстом сдают Гундяева.)))
показати весь коментар
08.01.2019 15:22 Відповісти
Я думаю, там все были. Поэтому Варфоломей настаивал на новом главе церкви.
показати весь коментар
08.01.2019 15:36 Відповісти
Так і Філарет наполягав на кандидатурі Єпіфанія, як людини, що свідоме життя прожила не в СССР, а в незалежній України.
показати весь коментар
08.01.2019 15:42 Відповісти
"..."Филарет был на хорошем счету в КГБ,..."
===
А хіба для кацапів це погано? У них там своєрідний "ренесанс" ґебні.
То виходить, що вони роблять комплімент Філаретові?
От кацапня, хай їм трясця. Якщо хотіли очорнити Філарета перед кацапнею, то треба було казати: ...Филарет в КГБ ... проваліл всю работу,... нє то что наш дараґой_і_любімий_путін...
показати весь коментар
08.01.2019 15:44 Відповісти
Удивляет желание советоваться с гундяем, он же не признаёт Константинополь.
показати весь коментар
08.01.2019 15:24 Відповісти
А от тут зараз вилізе незграбна спроба московитів влізти в греко-македонські відносини.
показати весь коментар
08.01.2019 15:52 Відповісти
А я и не писал, что это одно и тоже.
показати весь коментар
08.01.2019 15:55 Відповісти
Кто не знал горя, не знает и религии. Уж не знак ли такое большое значение придавать религии когда в родной стране так много горя?
показати весь коментар
08.01.2019 15:28 Відповісти
Бродский пишет, что какой то ватный епископ там стал на уши.
Так, что легкого обсуждения не ждем.
Хотя московских попов в Грецию не пускают.
показати весь коментар
08.01.2019 15:28 Відповісти
Мошкальський ордопоповник опускають все нижче, та нижче.
показати весь коментар
08.01.2019 15:31 Відповісти
РПЦ должнта зигануть заявить, что Элладская Церковь теперь неканонична, покупать там свечки и молиться не имеет смысла.
показати весь коментар
08.01.2019 15:33 Відповісти
не спешите, Элладская как раз среди церквей котороые вроде бы против ( Русская, Сербская,https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8C#cite_note-40 [37] Болгарская,https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8C#cite_note-41 [38] Польскаяhttps://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8C#cite_note-42 [39] и Элладская) - вики
показати весь коментар
08.01.2019 15:40 Відповісти
Польська -- читай "кацапська". Поляки на 99,9999999999 є католиками. А православна церква там для кацапні.
показати весь коментар
08.01.2019 15:55 Відповісти
Визнають. Україна не лише отримала томос, а й суттєво укріпила Константинополь. Який може пригадати що Польша входила в склад Київської митрополії.
показати весь коментар
08.01.2019 16:00 Відповісти
Для мене особисто визнання -- річ несуттєва. Головне, щоб у нас тут все було гаразд.
показати весь коментар
08.01.2019 16:03 Відповісти
Вы на "вики" узнаете много интересных вещей, например, что в Украине нет российских военных.
показати весь коментар
08.01.2019 16:08 Відповісти
Константинольгинская паства в очереди за методичками.
Их так быстро РПЦ (разведывательно-путинский центр) не успевает за событиями штамповать.
показати весь коментар
08.01.2019 15:34 Відповісти
Еладська церка, Кіпрська і Єрусалимська. На решту байдуже. Коли Володимир їздив за вірою в К-поль, тих церков навіть в планах Божих ще не було.
показати весь коментар
08.01.2019 15:37 Відповісти
До речі, Володимер за вірою до Константинополя не їздив. Він був хрещений саме в Корсуню і привіз до Києва священиків готської хрестиянської єпархії з цього древнього руського (Тьмутараканського) міста, що називалося тоді Корсунєм і яке Володимиром було визволено з візантійської окупації. Володимер взял із Корсуня до Києва мощі св. Клімента і його вучня Фоки ( святині першого століття (!). Для тих мощєй і кам"яного саркофагу в якому пізніше був захоронений Ярослав Мудрий разом з Інгігердою, збудував в Києві Десятинну церкву де все це знаходилося. Саме тому нам треба охороняти розкопки Десятиної церкви від крадіїв-москалів, а також перейменувати грецьку назву міста Херсон на Корсунь. Це маємо зробити бо Херсон названий Катериною в честь дорійського міста Херсонес. Насправді, Kherson і Korsun - це одне й теж саме слово, але Корсунь - це руське слово. Тут ви можете проголосувати за це https://petition.president.gov.ua/petition/49545
показати весь коментар
08.01.2019 17:25 Відповісти
Это каких Церквей не было при Владимире : Александрийской, Антиохийской или может быть Грузинской ??? Ты в своём уме ? А Кипрская и Элладская церковь занимают в Диптихе 10-е и 11-е места из 15-ти ныне существующих автокефальных Церквей... Так что про "байдуже" расскажешь кому-нибудь поглупее.
показати весь коментар
08.01.2019 19:57 Відповісти
Еладська церква почала розгляд питання визнання Православної церкви України - Цензор.НЕТ 9081
показати весь коментар
08.01.2019 15:39 Відповісти
Поэтому московиты были готовы потерять Беларусь но ни Украину .Давно все понимают , без Украины , нет империи расии и её истории .
показати весь коментар
08.01.2019 17:12 Відповісти
А ГУНДЯ продолжает дрочить размахивая гиперзвуковым кадилом!
показати весь коментар
08.01.2019 15:45 Відповісти
что это за церковь такая- ЭЛЛАДСКАЯ ????? нигде ее не нахожу
показати весь коментар
08.01.2019 15:45 Відповісти
https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwilmdrSqt7fAhUKCuwKHUSQD50QFjAAegQIDBAB&url=https%3A%2F%2Fuk.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25D0%2595%25D0%25BB%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B4%25D1%2581%25D1%258C%25D0%25BA%25D0%25B0_%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BE%25D1%2581%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25B0_%25D1%2586%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25BA%25D0%25B2%25D0%25B0&usg=AOvVaw0kTDP8FE8NuEgHkUYh2Ut6 Елладська православна церква - Вікіпедія
показати весь коментар
08.01.2019 15:53 Відповісти
Еладська церква почала розгляд питання визнання Православної церкви України - Цензор.НЕТ 4694
показати весь коментар
08.01.2019 15:47 Відповісти
ЧТО??? ЕЩЁ НЕ ВСЁ??? Задолбали уже!!!!
показати весь коментар
08.01.2019 16:24 Відповісти
То вже хай світ розглядає неканонічність МП
показати весь коментар
08.01.2019 16:59 Відповісти
первый пошел. уверен, что большинство церквей признают нашу церковь.
показати весь коментар
08.01.2019 17:00 Відповісти
куда пошел первый?
По мнению митрополита, признание автокефальности "создало серьезную проблему с неисчислимыми последствиями для непрерывного единства церкви".
показати весь коментар
08.01.2019 17:12 Відповісти
смешного мало. Филарет сказал правильные слова, Незалежнисть це не манна небесна. это ответственность тяжка праця.
показати весь коментар
08.01.2019 18:07 Відповісти
ты смеялся?
показати весь коментар
08.01.2019 18:14 Відповісти
ааа... ты про смайл, так это улыбка на твоего "первого", а смех это вот так
показати весь коментар
08.01.2019 18:15 Відповісти
а тра' шоп усі, а тут кирило вперся рогом крепко. Прєодолєнійє возможно только сокрушєнійєм етіх рогов
показати весь коментар
08.01.2019 17:32 Відповісти
каждый может эти слова трактовать по своему ...,
но скорее взялась рассматривать проблему "раскола", а не признания ... посмотрим чем все это закончится.

Иерарх Элладской православной церкви митрополит Кифирский и Антикифирский Серафим высказался за созыв Всеправославного собора из-за провозглашения Православной церкви Украины.
"Мы верим, что возвращение к иерархическому порядку и каноническому пути будет достигнуто благодаря созыву и работе Всеправославного собора во имя Святого Духа", - сказал он.
"Мы надеемся, как можно скорее восстановить божественный мир в Украинской православной церкви, устранить существующий ужасный раскол и воцарить единство, божественную любовь для мученического православного украинского народа", - добавил он.

Серафим уточнил, что его позиция по автокефалии церкви Украины является твердой, и он снова включил ее в пастырское Рождественское послание.
"Эти церкви принимают только вытесняемого канонического епископа Украины Онуфрия и его Священный Синод", - заявил он.
показати весь коментар
08.01.2019 17:11 Відповісти
отто! ПЦУ - то тіко привід, а причина в перетягування канату між фанаром та крємльом
показати весь коментар
08.01.2019 17:28 Відповісти
і нам мо'е дістатись пріз-сюрпріз! Настояща канонічна автокефалія. Якшо переможе о.Бартоломео (дай Б-же йому наснаги і сили!)
показати весь коментар
08.01.2019 17:30 Відповісти
щас рішаєця вопос з ким: з Вселенським Патріархом чи з кирилом московським. За Констянтинополем історичний авторитет, за кирилом сила мирська - кількість приходів, підтримка імператора, військова та політична потуга, фінансові можливості... Тобто Церкви зараз роблять вибір між духовним та мирським, а вони - люди, навіть з високими титулами. Спробують, канєшно, обгрунтувати своє рішення таким чином шо мирське вже не таке і погане, шо воно нічим духовному не противорічить, а доповнює... і тому подібна пфілософія. Тут питання рішаєця ширше і глубже ніж визнання ПЦУ
показати весь коментар
08.01.2019 17:19 Відповісти
У обох ієрархів намітились папські амбіції. кирило вважає шо в нього "йєстєствєннойє" пєрвєнство - бо пастви більше і можливості більші. Ткскзат, позіція "рєалполітік", кстаті, як і у московських політиків. Отєц Бартолом'ю вимушений реагувати на закиди кирила та якось йому протидіяти, інакше Церква втратить духовний авторитет і перетвориця реально на політичну інституцію з центром в москві, як свого часу папи римські у Франції сиділи.
показати весь коментар
08.01.2019 17:26 Відповісти
Мокшане, покажите свой Томос, тогда можите заводить о чем либо речь. Читаем по слогам. Нет Томоса - молчим. Есть Томос - общаемся. Всё просто до безобразия.
показати весь коментар
08.01.2019 17:29 Відповісти
не всьо так просто. московська церква протислась в пентархію стараннями багатьох поколінь царів та імператорів
показати весь коментар
08.01.2019 17:33 Відповісти
Історія то історія. Томос покажуть хай.
показати весь коментар
09.01.2019 01:42 Відповісти
томоса нема, мають тіко ядірну бімбу на показ
показати весь коментар
09.01.2019 01:49 Відповісти
тобто на весь свыт заявляють що вони "гопники". Це добре.
показати весь коментар
09.01.2019 11:44 Відповісти
Еладська церква почала розгляд питання визнання Православної церкви України - Цензор.НЕТ 7475
показати весь коментар
08.01.2019 19:06 Відповісти
Думаю буде позитивне рішення щодо визнання ПЦУ!
Мати церква хоче щоб ПЦУ визнали, тому Вселенський Патріарх Варфоломій як перший серед рівних після підписання Томоса звернувся до інших помісних православних церков визнати ПЦУ.
показати весь коментар
08.01.2019 20:15 Відповісти
Рассматривают? Не означает ли это, что Автокефалии как таковой формально нет. И будет только после согласия всех (или большинства) православных церквей. А это несколько лет. Не рано ли мы торжествуем по поводу Томоса. Нас пока что признал только Константинопольский патриархат.
показати весь коментар
11.01.2019 05:58 Відповісти