12770 відвідувачів онлайн

Відразу після інтронізації митрополита Епіфанія 3 лютого відбудеться перше засідання Священного синоду Православної церкви України

Відразу після інтронізації митрополита Епіфанія 3 лютого відбудеться перше засідання Священного синоду Православної церкви України

На ньому ієрархи церкви вирішуватимуть кадрові питання.

Про це журналістам після літургії в Михайлівському соборі сказав предстоятель Православної церкви України, владика Епіфаній, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми готуємося до інтронізації. 3 лютого відбудеться інтронізація у Святій Софії Київській. Після цього відбудеться перше засідання Священного синоду, де вже будуть остаточно узгоджені, затверджені та призначені відповідні посади або синодальні управління, які діятимуть у подальшому для розвитку нашої єдиної помісної православної церкви", - сказав глава ПЦУ митрополит Епіфаній журналістам у суботу в Києві.

Відповідаючи на запитання про тенденції переходу громад Московського патріархату в ПЦУ, він наголосив: "Ми чуємо щодня, що ті чи інші громади поступово мирно приєднуються до єдиної Церкви. Ми не прагнемо до якихось протистоянь. Ми хочемо, щоб все відбувалося мирно, на добровільних засадах".

За його словами, наразі передусім повинні бути улагоджені всі юридичні питання на законодавчому рівні.

Дату інтронізації - 3 лютого - глава ПЦУ озвучив раніше, це день його народження. Йому виповниться 40 років.

Інтронізація - це церемонія входження на престол і офіційний початок виконання обов'язків предстоятеля Церкви. Вона відбувається у формі публічного богослужіння, під час якого новообраного Предстоятеля зводять на кафедру.




Топ коментарі
+10
Хочу побажати Блаженнійшому Єпіфанію на період виборів дистанціюватись від всіх українських політиків, та не допускати спекулювання Томосом в передвиборчій агітації..
показати весь коментар
19.01.2019 15:00 Відповісти
+6
З Богом!
показати весь коментар
19.01.2019 14:57 Відповісти
+5
Поздно.Томос уже занят петюней.
показати весь коментар
19.01.2019 15:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
З Богом!
показати весь коментар
19.01.2019 14:57 Відповісти
Хочу побажати Блаженнійшому Єпіфанію на період виборів дистанціюватись від всіх українських політиків, та не допускати спекулювання Томосом в передвиборчій агітації..
показати весь коментар
19.01.2019 15:00 Відповісти
Поздно.Томос уже занят петюней.
показати весь коментар
19.01.2019 15:19 Відповісти
показати весь коментар
19.01.2019 15:25 Відповісти
Основная интрига заседания Синода - будет ли принимать участие https://censor.net/photo_news/93228/poroshenko_stal_diakonom_moskovskogo_patriarhata_i_prinyal_uchastie_v_krestnom_hode_fotoreportaj?fbclid=IwAR2opVxuIW7DAiEj-cX7T3dXQWmoPs8PWDWdjMARfqEvrViuz0jZZ6JMK5Y Московского Патриархата Петр (Порошенко) ?
показати весь коментар
19.01.2019 15:02 Відповісти
ЯсєнПєнь!!
🤣
показати весь коментар
19.01.2019 15:10 Відповісти
А заседание ОТКРЫВАТЬ хто будет? Без томосополита никак.
показати весь коментар
19.01.2019 15:21 Відповісти
А что уже решать? Петра по совместительству назначим и усе.
И будет нам правочславный аятолла.
показати весь коментар
19.01.2019 15:10 Відповісти
Рано. Петра готовят для сана Патриарха.
показати весь коментар
19.01.2019 15:14 Відповісти
он сам туда залез.
теперь его даже Священный Синод оттуда согнать никак не может.
показати весь коментар
19.01.2019 15:29 Відповісти
явно у пе по от страха за то что придется отвечать за содеянное крыша поехала.
показати весь коментар
19.01.2019 15:31 Відповісти
А какие вопросы там будут решатся?упадок в экономике ,рост инфляцим,коррупции .Нет?А нахера они тогда будут собираться?И зачем тогда народу Украины знать это?Зачем это украинцам?
показати весь коментар
19.01.2019 15:36 Відповісти
Читаю свідки ООС. За два дні на фронті троє загиблих і 15 поранених. В деяких відірвані кінцівки. А потім дивлюся шоу у верховній зраді з жирними щасливими харями, дивлюся на щасливе обличчя однотурового, який їздить з Томос-туром і думаю: "чи в однієй країні ми з ними живемо"
показати весь коментар
19.01.2019 15:50 Відповісти
Публіцист Катерина Щоткіна у те, що демократичні та ******* документи допоможуть, не надто вірить. Нова церква, за її словами, починається підкилимно та утаємничено.
"Ніколи не було ідеальних соборів. Ніколи не було ідеальних людей. Ніколи і ні в кого не було ідеальних архієреїв, причому відразу щоб цілий синод ідеальних архієреїв. Один-два подвижника на церкву - це вже велика річ", - зазначає вона...

"Справжній ризик для новоствореної церкви буде - якщо в неї не підуть. Оце ризик і це дуже великий ризик", - підкреслює публіцистка.
Нині колишній митрополит Філарет - для свого оточення фактично залишається Патріархом і досі по неділях служить літургію у Володимирському Соборі патріаршим чином, хоча за канонами - не має на це права. Кажуть, він прагне повернути собі церковне кермо.


Навіть подейкують, що у найближчі кілька тижнів він ініціюватиме помісний собор, на якому спробують змінити статут та переформатувати церкву.
https://tsn.ua/********/idealna-demokratiya-chi-vnutrishni-chvari-scho-prinese-pcu-uhvaleniy-na-sobori-statut-1276383.html
показати весь коментар
19.01.2019 17:24 Відповісти
Это теперь новая власть в Украине и обо всех их событиях украинцы будут оповещаться через центральные СМИ?!!
Украина уже официально религиозное государство и власть в стране принадлежит церкви
показати весь коментар
19.01.2019 21:20 Відповісти
Каждый день - религиозный праздник. Шел 21й век.
показати весь коментар
20.01.2019 17:05 Відповісти