Виробництво США боєголовки W76-2 підвищує ризик ядерного конфлікту, - Лавров

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС.
Він заявив, що Росія "і раніше висловлювала серйозну стурбованість" з приводу поставок таких боєголовок потужністю 5-6 кілотонн тротилового еквівалента в армію США.
"Розробка таких боєприпасів малої потужності знижує поріг застосування ядерної зброї і, звичайно ж, підвищує ризик ядерного конфлікту. Це не додає безпеки сучасному світу", - вважає Лавров.
"Ця тема вже була включена в торішній огляд політики Вашингтона в ядерній сфері. Вже тоді ми висловлювали серйозне занепокоєння з приводу того, що розробка таких боєприпасів малої потужності знижує поріг застосування ядерної зброї і, звичайно ж, підвищує ризик ядерного конфлікту", - сказав він.
"Як ми розуміємо, це положення переведено на мову практичних дій. Безумовно, це не додає безпеки сучасному світу", - підкреслив Лавров.
Російський міністр зазначив, що Москва чекає реакції європейських країн на виробництво американською стороною ядерної боєголовки. "Попередні односторонні дії США Європа спрямовано чи мимоволі підтримувала і підігравала їм. Маю на увазі й односторонній вихід США з Договору щодо ПРО [про обмеження систем протиракетної оборони], початок розгортання глобальної ПРО США, в тому числі в її натівській компоненті на європейському континенті. Маю також на увазі зруйнування Сполученими Штатами Договору про ракети середньої і меншої дальності, яке сталося за фактичної підтримки всього Північноатлантичного альянсу", - заявив глава МЗС РФ.
Вашингтон приступив до виробництва першої партії ядерних бойових частин (БЧ) малої потужності W76-2. Вона може надійти військово-морським силам США до кінця 2019 фінансового року.