4756 відвідувачів онлайн
2 520 76

КСУ дозволив перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Рішення

КСУ дозволив перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Рішення

Конституційний суд України (КС) оприлюднив висновок щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомили у відділі комунікацій КС у середу.

"Цим висновком Конституційний суд України визнав законопроект про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)... таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України", - йдеться в повідомленні.

У КС нагадали, що до суду надійшло конституційне звернення Верховної Ради щодо надання висновку стосовно відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, №9310-1) вимогам статей 157 та 158 Основного закону.

У суді зазначили, що запропонована зміна стосується назви однієї з областей України як одиниці системи адміністративно-територіального устрою України, не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, не спрямована на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, відповідає вимогам ч. 1 ст. 157 Конституції України.

КС констатує, що законопроект відповідає і вимогам ч. 2 ст. 157 Основного закону.

Згідно зі ст. 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України, який Верховна Рада розглядала, і закон не був ухвалений, може бути поданий до Верховної Ради не раніше ніж через рік з дня ухвалення рішення щодо цього законопроекту (частина перша). Верховна Рада протягом терміну своїх повноважень не може двічі змінювати ті самі положення Конституції України (частина друга).

У висновку КС зазначено, що Верховна Рада протягом року законопроект не розглядала та протягом терміну своїх повноважень не змінювала положення ч. 2 ст. 133 Конституції України. Тобто законопроект відповідає вимогам статті 158 Конституції України.

"Висновок Конституційного суду України є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржений", - наголосили в КС.

Напередодні джерело в КС повідомило, що Конституційний суд ухвалив позитивний висновок щодо законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновку депутатський законопроект про внесення змін до ст. 133 Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

14 лютого це звернення надійшло до КС.

Йдеться про законопроект №9310-1.

Такий документ Верховна Рада може розглянути лише за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст. 157 та ст. 158 Основного закону.

Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менш ніж 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, ВР може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього знадобиться щонайменше 300 голосів парламентарів. Така процедура встановлена Конституцією України.

Топ коментарі
+10
От мою думку саме й врахували, тому й Січеславська.
показати весь коментар
03.04.2019 12:16 Відповісти
+7
Почему не "Дніпровська" ?
показати весь коментар
03.04.2019 12:07 Відповісти
+7
Ви дійсно вірите, що, приміром, в Києві вернуть вулицю Патріса Лумумби?))) Це мабуть дійсно був визначний киянин
показати весь коментар
03.04.2019 12:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Почему не "Дніпровська" ?
показати весь коментар
03.04.2019 12:07 Відповісти
От, до речі, теж питання таке. Я розумію, що є Волинська і Закарпатська обл., але чому саме цей варіант вибрали?
показати весь коментар
03.04.2019 12:10 Відповісти
Или из за вішиватности, или как очередная шутка коломойского..ведь вся вата теперь будет варнякать "СЭчеславская"...это даже к гадалке не ходи((((
показати весь коментар
03.04.2019 12:13 Відповісти
Нагадай як до 1948-го року називався Ізраїль і де це було територіально.
показати весь коментар
03.04.2019 12:42 Відповісти
Від кого звільнили Палестину? Від місцевих мешканців? Чим ви тоді відрізняєтесь від Гітлера?
показати весь коментар
03.04.2019 12:55 Відповісти
Гаразд, тоді будеш мамці своїй вдома розказувати як їй фаршмак готувати.
показати весь коментар
03.04.2019 13:20 Відповісти
Прочтите историю Израиля чтобы не повторять глупости других.
Там было смешанное население.
После провозглашения Израиля арабы кинулись бежать, побросав все свои дома.
Хотя им гарантировалось право проживания.
Но им захотелось большего и они вернулись уже с оружием, убивать евреев.
Война шла долго, с переменным успехом.
Ну а когда уже евреи победили, то возвращать отвоеванное никто не стал.
Ибо не за то люди гибли.
Тогда палестинцев приютила Иордания.
Но палестинцам "жизнь на квартире" показалась не очень, и они решили захватить Иорданию.
С боями иорданцы выгнали таких гостей, и они бежали в Ливан и Сирию.
А вообще, сирийцы мне сказали о палестинских "коренных мешканцах", что это не те люди, к которым можно поворачиваться спиной.
показати весь коментар
03.04.2019 17:49 Відповісти
Зачем вьі коверкаете имя собственное Сич (Запорозька Січ) в - «Сэч»?
Здесь Украина а не Московсий Улус, и Зеленский еще не вьіиграл вьіборьі.
И не вьіиграет.
показати весь коментар
03.04.2019 12:51 Відповісти
«https://censor.net/user/393778

По моему коверкать названия и фамилии это чисто наша особенность.Сужу только по этому ресурсу.
А сэчеславская.......»

Пане, розумію, хуцпА, але ж не у такій мірі...
показати весь коментар
03.04.2019 13:00 Відповісти
это вата в период усиленных боев ВСУ с боевиками, получала гробы с погибшими войнами. Посмотри статистику как эта вата мочила боевиков, Днепр выбрал Украину, не гони на Днепр
показати весь коментар
03.04.2019 13:25 Відповісти
А що назва Волинська походить від назви міста Волинь? Чи Закарпатська від міста Закарпат?
показати весь коментар
03.04.2019 12:34 Відповісти
З таким ніком більше переживати, чому Кам'янське
показати весь коментар
03.04.2019 12:14 Відповісти
Ну за Каменское не скажу))) А вот Черноморск в Леонидоильичевск переживаю))))
Хотя с точки зрения географии, Ильичевск должен был стать Южным, а сам южный Черноморском...ибо получается южный на севере, а Черноморск на юге
показати весь коментар
03.04.2019 12:20 Відповісти
А могли б назвати Дорогийлеонідоіллічовськ, а не якесь там Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ) О назвали твоїм ніком кацапське місто, та й те вже взад перейменували. І тут кацапи напартачили
показати весь коментар
03.04.2019 12:26 Відповісти
Оооо не увжашь...Дарагойигарячолюбимыйнашлеонидоильичевск...Вот так правильно!!!!
показати весь коментар
03.04.2019 12:56 Відповісти
Так и будет. Идиот Денисенко может хоть на "березке" стоять, а мозги в голову не притекут. Рада 300 голосов найдёт лишь за Днепровскую.
показати весь коментар
03.04.2019 12:36 Відповісти
І як з такою Радою буде велике ЗЕ працювати? Скільки в нього там є депутатів не нагадаєш? Почне портфелями міністрів барижити?
показати весь коментар
03.04.2019 12:45 Відповісти
- Знаете, Воробьянинов, этот стул напоминает мне нашу жизнь. Мы тоже плывем по течению. Нас топят, мы выплываем, хотя, кажется, никого этим не радуем. Нас никто не любит, если не считать уголовногорозыска, который тоже нас не любит. Никому до нас нет дела. (с)
показати весь коментар
03.04.2019 12:48 Відповісти
По качану!
показати весь коментар
03.04.2019 14:15 Відповісти
Мою вулицю ублюдки також перейменували. Але я в паспорті нічого не змінював і в усіх документах вказую її справжню (стару) назву. Адже незабаром всі ці дурацькі перейменування та заборони буде відмінено.
показати весь коментар
03.04.2019 12:10 Відповісти
Ви дійсно вірите, що, приміром, в Києві вернуть вулицю Патріса Лумумби?))) Це мабуть дійсно був визначний киянин
показати весь коментар
03.04.2019 12:11 Відповісти
Да я вірю що вернуть старі назви.
А якщо потім щось потрібно буде перейменувати, то не в угоду продажним ублюдкам а - з врахуванням думки людей які там проживають.
показати весь коментар
03.04.2019 12:15 Відповісти
От мою думку саме й врахували, тому й Січеславська.
показати весь коментар
03.04.2019 12:16 Відповісти
А, старые названия, когда давали сильно спрашивали думки людей...?
показати весь коментар
03.04.2019 12:56 Відповісти
а ти, Лєонід, схоже ватний совок?
показати весь коментар
03.04.2019 12:20 Відповісти
Не схоже. Напевно.
показати весь коментар
03.04.2019 12:33 Відповісти
Ну це краща, ніж Кропианицька. А то б назвали Лопушинська - в честь традицій.
показати весь коментар
03.04.2019 12:11 Відповісти
чем тебе Крапивницкий не угодил?
показати весь коментар
03.04.2019 12:14 Відповісти
до чого тут Кропивницький? От Лопушинський чи Реп'яхівський - ото звичить, а Кропивницький - як кладовище якесь.
показати весь коментар
03.04.2019 12:43 Відповісти
"чЛенін в розливі" ще краще звучить.
показати весь коментар
03.04.2019 12:53 Відповісти
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE_%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%B8%D1%87 Вам сюди
показати весь коментар
03.04.2019 12:57 Відповісти
Вполне логично, вся область усеяна казацким сечью
показати весь коментар
03.04.2019 12:13 Відповісти
Киевскую область пусть переименуют в томоскую или рошеновсаую.
показати весь коментар
03.04.2019 12:13 Відповісти
Козин в Петроград
показати весь коментар
03.04.2019 12:15 Відповісти
У Вірпула пердак розірве
показати весь коментар
03.04.2019 12:14 Відповісти
Коли був вілкул голової облдержадміністації в області, то все діловодство і розмови велися тільки на російській мові. Отаке воно державний той "діяч"
показати весь коментар
03.04.2019 12:54 Відповісти
Щоб і згадки про кацапщину не було
показати весь коментар
03.04.2019 12:17 Відповісти
А почему в честь нарика, ой, бызнесмэна петровского, не переименовать взад в Днепропетровскую?
показати весь коментар
03.04.2019 12:19 Відповісти
Хоть раз КС . принял .что то дельное и нужное . я удивлен . Ватники КС . да за Сичеславскую !
показати весь коментар
03.04.2019 12:20 Відповісти
Ссычеславская область. А что, звучит.
показати весь коментар
03.04.2019 12:23 Відповісти
В США нету вообще конституционного суда,разогнать этих ублюдочных коррупционеров уродов к чёртовой матери
показати весь коментар
03.04.2019 12:23 Відповісти
КСУ це конеш круто, але хотілось би почути думку людей,котрі там живуть...
показати весь коментар
03.04.2019 12:27 Відповісти
у людей, которые голсуют за клоунов, ничего нельзя спрашивать.
показати весь коментар
03.04.2019 12:28 Відповісти
Ты так решил? А ты кто такой?
показати весь коментар
03.04.2019 12:39 Відповісти
а невже в демократичних країнах заборонено мати свою думку й голосувати "за клоуна"?
до речі - "клоун" зявився тільки завдяки 5 річній каденції "не клоуна" й рішучих перемог, та нечуваних реформ...
й ще - в людей які в 2014 стали форпостом боротьби за Україну - потрібно спитати їх думку
показати весь коментар
03.04.2019 12:50 Відповісти
Предсмертная агония с целью насолить хотя бы так Коломойше за его поддержку Зеленского. Скоро этот состав суда побежит, как тараканы по щелям, а мы им отмену "незаконного обогащения" припомним.👿
показати весь коментар
03.04.2019 12:41 Відповісти
Почему не Днепровская?
Когда этот жлободром закончится?! Когда профессиональные патриоты в нужный цвет после выборов перекрасятся?!
показати весь коментар
03.04.2019 12:46 Відповісти
Ви у дніпрян запитайте, хто такий Калілін - 90 % відповість, щр мабуть класний чувак. Одиниці знають цього старосту, який з комуняками знищив голодомором до 15 млн.громадян.(прямі і наслідки ненародвуваності). А які Січі козаків були на цих берегах і їх кільність? Також ніхто не знає. Про це ніхто не пише і не розповідає. Всі кричать, що не треба переімоновувати. Ті що нас знищували, ще й рот свій відкривають, щоб ми не пам*ятали за своїх прадідів, які тут жили. А Козацькі Січі налічували 6 чи 7 таких одиниць в цих місцях.
показати весь коментар
03.04.2019 12:52 Відповісти
тільки невіглас може говорити за когось.
історик-попляризатор,лядь твою ітті!
показати весь коментар
03.04.2019 13:57 Відповісти
Так пане Андрію, це Ви про себе?
показати весь коментар
03.04.2019 15:24 Відповісти
ЛОМАЮТ ЛЮДЕЙ ЧЕРЕЗ КОЛЕНО !!! А ВЫ ИХ СПРОСИЛИ ???
показати весь коментар
03.04.2019 12:53 Відповісти
Спросите тех, кого ваши прадеды здесь заморили голодомором? Они вам ответят. Совесть имейте, приехали сюда, то и исполняйте наши правила, культуру и традиции.
показати весь коментар
03.04.2019 12:56 Відповісти
ФАЙНЕ МІСТО ДНІПРО СІЧЕСЛАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Вже у дев'ятому сторіччі,
На Борисфені в межиріччі,
Уличі мали Пересічень,
Столицю, берегів сполучень.
Тисяча шістсот сорок п'ятий рік,
Свій відлік почав міста вік.
Миколі церкву збудували,
Козаків сім'ї місто заселяли.
Поселення Новий Кодак,
Хазяйнував в місті козак.
Центр Кодацької паланки
Підпільненської Січі ланка.
А крім Кодаків ще були
Поселення, що назви здобули:
Кам'янка, Самар, Одинківка
Таромське, Діївка, Сухачівка.
А хто не чув Мандриківку?
Для тисяч мешканців домівку.
А в центрі під горою Половиця,
Козацького поселення землиця.
На сто тридцять дев'ятий рік,
Людей пішов сюди потік.
На цих місцях, де Січеслав,
Розбудували Катеринослав.
Козацьке місто Нові Кодаки,
Змінили назву мудаки.
Носило тоді ім'я цариці,
Точніше вже імператриці.
Тисяча дев'ятсот двадцять шостий рік,
Ділам бандитів- комуністів пік.
Знищив мільйон життів Петровський,
Отримало так назву Дніпропетровська.
Але тепер ми вже Дніпро,
Нас мільйон та є метро.
А область Січеславська буде,
З назвою честь дідів прибуде.

22.06.2018
Анатолій Березенський
показати весь коментар
03.04.2019 13:03 Відповісти
парламент не поддержит.Это всего лишь проект.
показати весь коментар
03.04.2019 13:26 Відповісти
В истории Украины было полно достойных Петров (нынешний не в счёт). Днепропетровск - красивое название.
показати весь коментар
03.04.2019 13:29 Відповісти
При чём здесь история Украины?
показати весь коментар
03.04.2019 13:37 Відповісти
подумай и сам себе ответь.
показати весь коментар
03.04.2019 13:41 Відповісти
тебе надо ты и отвечай
показати весь коментар
03.04.2019 14:33 Відповісти
не мне надо, а тебе надо, ты спросил ты и отвечай.
показати весь коментар
03.04.2019 16:09 Відповісти
Самому себе в дурдоме отвечают, не суди по себе.
показати весь коментар
03.04.2019 17:20 Відповісти
тоска зелёная с тобой...