8537 відвідувачів онлайн

Мінфін подасть апеляцію на рішення суду про визнання незаконною націоналізацію "Приватбанку"

Міністерство фінансів України готується до подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконним виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомили в прес-службі Мінфіну.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов українського бізнесмена і колишнього співвласника "Приватбанку" Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів щодо націоналізації фінустанови, оскільки вважав, що ця процедура виведення неплатоспроможного банку з ринку порушила норми чинного законодавства.

"Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням (рішенням Окружного адмінсуду від 17 квітня) та готується до подання апеляційної скарги. Рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та Урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі підкреслили, що капітал "Приватбанку" мав від’ємне значення, у зв'язку з чим з метою гарантії виконання всіх зобов'язань перед клієнтами банку держава ухвалила вимушене рішення про його націоналізацію і рекапіталізацію, вклавши в банк 155,3 млрд грн.

У прес-службі наголосили, що за останні два роки в банку впроваджено стандарти корпоративного управління, що відповідають найкращим міжнародним практикам, вдосконалено модель управління ризиками, продовжують запроваджуватися інноваційні технологічні рішення, а позитивні фінансові результати "Приватбанку" говорять самі за себе... І зараз наше завдання - захистити інвестицію держави, внесок кожного українця", - підсумували в прес-службі.

Як повідомляв Цензор.НЕТ раніше, Національний банк України повідомив про підготовку апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконною націоналізацію "Приватбанку".

Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року ухвалив рішення націоналізувати найбільший банк України "Приватбанк" (Дніпро), керуючись рекомендаціями Ради національної безпеки і оборони.

До націоналізації основними акціонерами банку були бізнесмен Ігор Коломойський із часткою в капіталі 49,9816%, його партнер Геннадій Боголюбов із часткою 41,5769% та компанія Triantal Investments Ltd із часткою 16,8170%.

Топ коментарі
+13
Итак:
- отмена национализации Привата означает уход МВФ;
- страна остаётся с необходимостью выплатить только в этом году порядка $ 13 лярдов по внешним долгам;
- взять эти деньги неоткуда (см. п.1);
- дефолт;
- доллар по 50. Или по 100. Или по 150. Никто не знает.

Зебилы, как у вас там в холодильниках ? Ещё мышь не повесилась ? Так это скоро будет.
показати весь коментар
18.04.2019 15:38 Відповісти
+12
А коли почнуть націоналізовувати Рошен?
показати весь коментар
18.04.2019 15:36 Відповісти
+9
Минфин подаст апелляцию на решение суда о признании незаконной национализацию "Приватбанка" - Цензор.НЕТ 7541
показати весь коментар
18.04.2019 15:39 Відповісти

Завантаження...