9811 відвідувач онлайн
4 724 54

На пост президента Казахстану претендують 9 осіб

На пост президента Казахстану претендують 9 осіб

Центральна виборча комісія Казахстану завершила прийом заяв від охочих поборотися за пост президента країни. Документи подали 9 осіб.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні о 18:00 за місцевим часом закінчилося висунення кандидатів у президенти Республіки Казахстан на позачергових виборах президента, призначених на 9 червня 2019 року", - сказав заступник голови Центрвиборчкому Костянтин Петров на засіданні в неділю.

Етап висування тривав із 10 по 28 квітня згідно з календарним планом основних заходів із підготовки та проведення позачергових виборів президента Казахстану.

"Отже, підбиваючи підсумок етапу висування, встановлені законодавством документи в Центральну виборчу комісію представили дев'ять республіканських об'єднань, зокрема чотири політичні партії", - зазначив Петров.

Серед тих, хто балотується, є чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, висунутий правлячою партією "Нур Отан".

Крім того, в списку ЦВК: претендент на пост глави держави від республіканського громадського об'єднання "Ули Дала Кирандари" ("Орли Великого степу") письменник Садибек Тугел; від федерації профспілок Казахстану екс-депутат, голова територіального об'єднання профспілок Західно-Казахстанської області Амангельди Таспіхов; від партії "Ак жол" - депутат мажилісу парламенту Данія Еспаєва; від партії "Ауил" голова правління НАО "Національний аграрний науково-освітній центр" Толеутай Рахімбеков; від Комуністичної народної партії Казахстану депутат мажилісу Жамбил Ахметбеков; від громадського об'єднання "Халик демографіяси" ("Народна демографія") громадський діяч Жуматай Алієв; від республіканського об'єднання юридичних осіб "Союз будівельників Казахстану" підприємець, колишній депутат мажилісу парламенту Казахстану Талгат Ергалієв; від громадського об'єднання "Націонал-патріотичний рух "Улт тагдири" ("Доля нації") політичний і громадський діяч, журналіст Аміржан Косанов.

Реєстрацію кандидатів у президенти буде завершено 11 травня.

Для реєстрації кандидатом у президенти кожен претендент має зібрати на свою підтримку щонайменше 118 тис. 140 підписів виборців, які рівною мірою представляють не менше двох третин областей, міст республіканського значення і столиці.

Кандидат у президенти має переказати на рахунок Центрвиборчкому виборчий внесок у розмірі 2 млн 125 тис. тенге (147 тис. гривень. - Ред.).

Крім того, відповідно до законодавства, кандидату і його дружині/чоловіку необхідно до реєстрації подати до податкових органів за місцем проживання декларації про доходи і про майно станом на 1 квітня 2019 року.

Позачергові вибори президента Казахстану відбудуться 9 червня 2019 року.

Попередні (теж позачергові) вибори президента Казахстану відбулися у квітні 2019 року. На тих виборах впевнену перемогу здобув Нурсултан Назарбаєв і тим самим зберіг за собою пост президента країни.

Нагадаємо, перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив 19 березня, що складає з себе повноваження глави держави. Водночас він залишиться головою Ради безпеки республіки, головою партії "Нур Отан" ("Світло Вітчизни"), членом Конституційної ради.

Обов'язки президента прийняв на себе колишній спікер парламенту Касим-Жомарт Токаєв. Через кілька годин після того, як він склав присягу, столицю Казахстану перейменували з Астани в Нурсултан на честь першого президента.

Топ коментарі
+18
Порохоботы, учите казахский! После инаугурации президента вас уволят без выходного пособия. А в Казахстане появятся вакансии назарботов, так шо не опоздайте.
показати весь коментар
28.04.2019 18:48 Відповісти
+12
Я теперь порохоботов буду называть Пэтро-сянами
показати весь коментар
28.04.2019 19:04 Відповісти
+8
Да ну? Зе кловпны узбагойтесь... вы через месяц првавления сами рассасетесь... будете прятать глаза, вам будет стыдно за клована...
показати весь коментар
28.04.2019 18:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
На пост президента Казахстану претендують 9 осіб - Цензор.НЕТ 2182
показати весь коментар
28.04.2019 20:49 Відповісти
Анализы будут сдавать. Интересно
показати весь коментар
28.04.2019 18:38 Відповісти
Назарбаеву
показати весь коментар
28.04.2019 18:40 Відповісти
По два рази будуть бігати по стадіону
Баночки для мочі подорожчають в аптеках
А, і ше...., VADA запросіть !
показати весь коментар
28.04.2019 19:07 Відповісти
если там нет ни одного клоуна, то нам Цензор это совсем неинтересно...
показати весь коментар
28.04.2019 18:40 Відповісти
стадион пусть приготовят к дебатам .
показати весь коментар
28.04.2019 18:40 Відповісти
А чому в списку кандидатів немає Кумара Лукманова?!!! - Непорядок..😕😕😕
показати весь коментар
28.04.2019 18:41 Відповісти
там зато есть Шаши Кумар !
показати весь коментар
28.04.2019 20:25 Відповісти
Казахи, у вас будет как в Украине или как на России?
показати весь коментар
28.04.2019 18:47 Відповісти
Порохоботы, учите казахский! После инаугурации президента вас уволят без выходного пособия. А в Казахстане появятся вакансии назарботов, так шо не опоздайте.
показати весь коментар
28.04.2019 18:48 Відповісти
Да ну? Зе кловпны узбагойтесь... вы через месяц првавления сами рассасетесь... будете прятать глаза, вам будет стыдно за клована...
показати весь коментар
28.04.2019 18:58 Відповісти
😁😁😁😁😁😁
показати весь коментар
28.04.2019 19:06 Відповісти
Да нет. Похоже через месяц правления 25% будут благодарить 73% , что выбрали такого проукраинского Президента
показати весь коментар
28.04.2019 20:24 Відповісти
Ні нам туди тіко з Воною.
показати весь коментар
28.04.2019 19:15 Відповісти
Интересно, а зебилоботам после инаугурации продолжат платить, или кинут, как кинули с обещаниями понизить тарифы и прекратить войну
показати весь коментар
28.04.2019 19:34 Відповісти
99% месных зеботов это бывшие жюляботы. Они привыкли на халяву работать. Зубажилая была такой зубажилой шо даже хаты не имела, не говоря уже шоб своим ботам що то платить. Зубажилая жила на одну ЗП, так шо зеботики будут питаца подножным кормом))
показати весь коментар
28.04.2019 20:39 Відповісти
А тебе реально 57 ? Ну ты хоть старый пердун в интернет научился заходить. А так бы и помер в урюпинске не видя картинок в интернете))).
показати весь коментар
28.04.2019 21:43 Відповісти
Сколько из них представителей русского мира или евреев?
показати весь коментар
28.04.2019 18:50 Відповісти
Сколько? Девять? Тю! Пацанов понабирали. Вот у нас один только бланк с кандидатами было собрание сочинений в трёх томах, с прологом и эпилогом!
показати весь коментар
28.04.2019 18:56 Відповісти
Согласен, восток - дело тонкое.
показати весь коментар
28.04.2019 20:06 Відповісти
Так а місцевий Пєтросян там є у списках?Чи казахи розумніші трохи.
показати весь коментар
28.04.2019 18:59 Відповісти
Пэтро-сян
показати весь коментар
28.04.2019 19:03 Відповісти
Я теперь порохоботов буду называть Пэтро-сянами
показати весь коментар
28.04.2019 19:04 Відповісти
показати весь коментар
28.04.2019 19:09 Відповісти
Ещё неплохо Педрофилы
показати весь коментар
28.04.2019 19:13 Відповісти
а я какцапів, як називав какцапами, так і буду... стабільність... нічого змінювати не потрібно
показати весь коментар
28.04.2019 19:33 Відповісти
какзєлі
показати весь коментар
28.04.2019 19:39 Відповісти
Забороніть сліпі трасти та провірте одразу друзів кандидатів у президенти , шоб не було серед них Свинарчуків
показати весь коментар
28.04.2019 19:04 Відповісти
перед тим , як щось коментувати - просто порівняйте ВВП Казахстану і України з минулий рік ...
показати весь коментар
28.04.2019 19:12 Відповісти
Думаешь тут все избиратели кловуна и твоя манипуляция прокатит??? Казахстан типичная сырьевая колония активно распродающая природные ресурсы, отсюда и ВВП. Абсолютно большинство экспорта уже порядка 70% это сырьевые товары.
показати весь коментар
28.04.2019 20:34 Відповісти
Да плевать какая колония Казахстан. Показатель ВВП на душу населения это яркий маркер уровня финансовых возможностей граждан государства. То, что у Украины он ниже Казахстана на протяжении многих лет удручает и именно поэтому украинцы ищут свою долю заграницей.
показати весь коментар
28.04.2019 20:50 Відповісти
100% - і ще не відомо хто є справжня колонія - Україна на 90% залежна від кацапських енергоносіїв ..
показати весь коментар
28.04.2019 21:11 Відповісти
У них даже столицу в честь Назарбаева назвали Выборы там - чисто формальность. Петя очень хочет, как в Казахстане!
показати весь коментар
28.04.2019 19:14 Відповісти
таладна.
показати весь коментар
28.04.2019 19:17 Відповісти
Ради справедливости не соглашусь с вашим суждением ,хотя за него не голосовал он ушёл с поста без всяких проблем, во всяком случае так считает весь демократический мир
показати весь коментар
29.04.2019 01:31 Відповісти
Воно і видно..😁😁😁
показати весь коментар
28.04.2019 20:30 Відповісти
а шо Зели нету ?
показати весь коментар
28.04.2019 19:41 Відповісти
А смотрящий всё тот же - ху@ло
показати весь коментар
28.04.2019 19:58 Відповісти
Да хоть 90
Президент-то известен-Касым-Жомарт Токаев.
Не цените вы, украинцы, предсказуемую стабильность)))
Все у вас не по родному-выборы непредсказуемые)))
показати весь коментар
28.04.2019 20:15 Відповісти
куда едешь? В Нурсултан) мда уж..
показати весь коментар
28.04.2019 20:39 Відповісти
А клоуны там есть?
показати весь коментар
28.04.2019 21:21 Відповісти
Шо, украинский пример воздушно-капельным путем передается, или по телепатии ?
показати весь коментар
28.04.2019 23:03 Відповісти
Когда казахи брали в долг у МВФ в последний раз ?
показати весь коментар
28.04.2019 23:25 Відповісти
Хасым биктек жалуми, ибнхатаб джарумы Нурсултан каюк, поездан сактан топтомыш Слава Украине!
показати весь коментар
29.04.2019 01:12 Відповісти
Во прикол у них уже появились назарботы, а они ещё и сами об этом толком не знают,
показати весь коментар
29.04.2019 01:19 Відповісти
В Казахстане тоже есть клоуны. Только пока никто из них не выдвинулся в президенты.
Посмотрите, тот что слева на нашего Зелю похож
На пост президента Казахстану претендують 9 осіб - Цензор.НЕТ 5835
показати весь коментар
29.04.2019 02:25 Відповісти
эх, не успел Ляшко документы подать, там скотоводство хорошо развито и с него был бы хороший президент