9232 відвідувача онлайн
4 200 54

"Пам'ятник Жукову підлягає обов'язковому демонтажу", - юрист УІНП Рябенко про відновлення пам'ятника в Харкові

"Пам'ятник Жукову підлягає обов'язковому демонтажу", - юрист УІНП Рябенко про відновлення пам'ятника в Харкові

Пам'ятник Георгію Жукову підлягає обов'язковому демонтажу, оскільки він присвячений особі, який займав керівні посади в вищих органах влади і управління СРСР.

Про це заявила керівник Північно-східного відділу Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова на своїй Facebook-сторінці і опублікувала пояснення юриста УІНП Сергія Рябенко про незаконність відновлення бюста Жукову, інфомує  Цензор.НЕТ.

"Цей пам'ятник присвячений не події, а конкретній фізичній особі - Жукову Георгію Костянтиновичу.

Згідно з підпунктом " ґ " пункту 4 частини першої статті 1 Закону символікою комуністичного тоталітарного режиму є "зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів", - йдеться в повідомленні.

Тобто, як зазначається якщо є пам'ятник, який присвячений особі, яка обіймала керівні посади у компартії чи вищих органах влади та управління СРСР - цей пам'ятник є символікою комуністичного режиму.

Оскільки Жуков у 1942-44 роках та 1955-57 роках обіймав такі керівні посади (перший заступник наркома оборони СРСР та міністр оборони СРСР відповідно) - пам'ятник йому є символікою.

"Тепер щодо того, чи підлягає цей пам'ятник обов'язковому демонтажу. Так, підлягає, і ось чому.

Питання демонтажу пам'ятників та пам'ятних знаків регулюється іншою нормою - пунктом 6 статті 7 Закону. Ось ця норма в частині, яка стосується місцевого самоврядування і пам'ятників: "...органам місцевого самоврядування...в установленому порядку здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті...", - пояснюється в пості.

"Тому пам'ятник Жукову підлягає обов'язковому демонтажу, оскільки цей пам'ятник присвячений особі, яка обіймала керівні посади в вищих органах влади та управління СРСР, і яка не має ніякого стосунку до розвитку української науки та культури", - підсумував юрист.

Нагадаємо, в Харкові відновили пам'ятник радянському воєначальнику маршалу Георгію Жукову.

Раніше в Харкові протестувальники знесли пам'ятник маршала СРСР Георгія Жукова, який стояв неподалік від Палацу спорту, де мав відбутися з'їзд партії "Довіряй справам" (партія керівників Харкова Геннадія Кернеса і Одеси Геннадія Труханова).

Памятник Жукову підлягає обовязковому демонтажу, - юрист УІНП Рябенко про відновлення памятника в Харкові 01
Памятник Жукову підлягає обовязковому демонтажу, - юрист УІНП Рябенко про відновлення памятника в Харкові 02

Топ коментарі
+25
Жуков знищив українців більше, ніж гітлер. Ми про це пам'ятаємо, кацапе.
показати весь коментар
11.07.2019 10:53 Відповісти
+20
Дебилы,хватит этот кусок дерьма называть памятником,где там памятник.
показати весь коментар
11.07.2019 10:45 Відповісти
+12
Какой-такой личный враг ? 80 летие Пакта Молотова -Риббентропа (1939-2019) в этом году в августе будешь отмечать? Накатишь "задидов" ?
показати весь коментар
11.07.2019 10:59 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Он не подлежал востановлению!!
показати весь коментар
11.07.2019 10:44 Відповісти
Жуков знищив українців більше, ніж гітлер. Ми про це пам'ятаємо, кацапе.
показати весь коментар
11.07.2019 10:53 Відповісти
ща армия зеботов набежит с воплями какой жуков гениальный и насколько был неправ Порох с декломунизацией.. у зебилов новые методички - прославлять ссср
показати весь коментар
11.07.2019 12:07 Відповісти
"Пам'ятник Жукову підлягає обов'язковому демонтажу", - юрист УІНП Рябенко про відновлення пам'ятника в Харкові - Цензор.НЕТ 9143
показати весь коментар
11.07.2019 13:58 Відповісти
Какой-такой личный враг ? 80 летие Пакта Молотова -Риббентропа (1939-2019) в этом году в августе будешь отмечать? Накатишь "задидов" ?
показати весь коментар
11.07.2019 10:59 Відповісти
Это закон о декоммунизации. А ты брехун и спекулянт - ибо никакой героизации нацизма там нет и в помине.
А если один мерзавец считал личным врагом другого мерзавца - это не значит, что мы кому-то из этих мерзавцев памятники ставить должны.
показати весь коментар
11.07.2019 11:03 Відповісти
Думаю в следующий раз с ним так и произойдет...
показати весь коментар
11.07.2019 11:51 Відповісти
Дебилы,хватит этот кусок дерьма называть памятником,где там памятник.
показати весь коментар
11.07.2019 10:45 Відповісти
кернису пох на юриста рябенко.
показати весь коментар
11.07.2019 10:45 Відповісти
Он так тоже раньше думал . А теперь видишь как оно. В инвалидной коляске не всякий омар лезет в глотку.
показати весь коментар
11.07.2019 11:38 Відповісти
Зебилы расстрояться и будут строчить гневные коменты
показати весь коментар
11.07.2019 10:46 Відповісти
У Святковому параді на честь 28-ї річниці Незалежності України приймають участь:

міномети "Молот"
російські запчастини до БТР

5-кратно завищені в ціні висотоміри
бронежилети "Корсар МЗс"
рюкзаки модернізовані з металевим каркасом
санітарні машини "Богдан"
американські мобільні госпіталі
американські системи контрбатарейної боротьби
мільярд снарядів з підірванних складів
згорівший бронекатер на причалі ленкузні
розбадяжений дизель
ржаві діряві акумулятори до військового автотранспорту
канадські берці

Замикають колону урочистим маршем 2000 пузатих генералів
показати весь коментар
11.07.2019 10:47 Відповісти
УКРАЇНА МАЄ НАЙМЕНШУ КІЛЬКІСТЬ ГЕНЕРАЛІВ ПОРІВНЯНО З ПРОВІДНИМИ КРАЇНАМИ СВІТУ

У ЗСУ на 204 тисячі військовослужбовців припадає лише 111 генералів.

В Україні найнижчий показник співвідношення кількості генералів до загальної чисельності військовослужбовців Збройних сил серед провідних країн світу, зокрема порівняно з Великою Британією, Німеччиною та США.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/********/********-maye-naymenshu-kilkist-generaliv-porivnyano-z-providnimi-*********-svitu-minoboroni-1128297.html
показати весь коментар
11.07.2019 10:51 Відповісти
А на....я 14 адмиралов.
показати весь коментар
11.07.2019 10:53 Відповісти
Сколько нужно?
С обоснованием, цифрами по численности подразделений, личного состава, плиз.
показати весь коментар
11.07.2019 10:56 Відповісти
адмиралов больше, чем боевых кораблей, ни о чем не говорит?
показати весь коментар
11.07.2019 10:57 Відповісти
В США, странах Европы количество адмиралов равно количеству боевых кораблей?
показати весь коментар
11.07.2019 11:00 Відповісти
не, один адмирал на несколько десятков или сотен боевых кораблей
в Украине три адмирала на один корабль
показати весь коментар
11.07.2019 11:06 Відповісти
Желательно подтверждать свои слова ссылкой на достоверные источники.
Предыдущее Ваше утверждение о 2 000 генералах в украинской армии оказалось преувеличением в 18 раз.
показати весь коментар
11.07.2019 11:11 Відповісти
Нужно по сути аж 1 - командующий МВФ.
И пара контр-адмиралов - командующих береговой обороной.
Остальные должности в нашем небольшом флоте - уровней капитанов 1-2-3 ранга, а почти все наши корабли, кроме Сагайдачного - уровень командования капитан-лейтенантов.
показати весь коментар
11.07.2019 11:09 Відповісти
В ближайшее время сократят численность адмиралов?
показати весь коментар
11.07.2019 11:18 Відповісти
Акумулятори в металевих корпусах?
показати весь коментар
11.07.2019 10:51 Відповісти
у дірвих пластикових, а пластини та струмовиводи ржаві, намертво засульфатовані і давно без електроліту
показати весь коментар
11.07.2019 10:53 Відповісти
Ты болен брат.Смотри больше Г+Г .Тебе там еще больше расскажут.Если ты умствено способный то можешь уже сравнить ,что начали делать зедебилы уже сейчас! Особенно для Армии и тебя.
показати весь коментар
11.07.2019 10:52 Відповісти
странно, фразу "ты болен" или "ты больной!", я обычно слышу от особей женского пола
показати весь коментар
11.07.2019 10:56 Відповісти
На особь больше тянешь ты. Нормальные люди не могут голосовать за клоуна -наркомана.Так что как не крути -особь!
показати весь коментар
11.07.2019 11:07 Відповісти
Тебе навіть жінки за ущербного мають?
показати весь коментар
11.07.2019 11:07 Відповісти
Гарна методика! Газпром коштів не шкодує.
показати весь коментар
11.07.2019 11:01 Відповісти
...вместе с теми, кто его восстановил...
показати весь коментар
11.07.2019 10:47 Відповісти
"Памятник Жукову подлежит обязательному демонтажу", - юрист УИНП Рябенко о восстановлении памятника в Харькове - Цензор.НЕТ 9387Так поставити цьому ..*щирому *

..
показати весь коментар
11.07.2019 10:50 Відповісти
"Памятник Жукову подлежит обязательному демонтажу", - юрист УИНП Рябенко о восстановлении памятника в Харькове - Цензор.НЕТ 1209
показати весь коментар
11.07.2019 10:48 Відповісти
А харківська вата голосує за Гепу і носить його на руках. Снайпер мазила.
показати весь коментар
11.07.2019 10:49 Відповісти
За это памятник в Украине !!!

Жуков: « Нахрена обмундировывать и вооружать этих хохлов? Все они - предатели!

Чем больше в Днепре потопим,тем меньше придется в Сибирь ссылать».
Из 300 тысяч насильно мобилизованных и безоружных украинцев-- 280 тысяч по
приказу кремлёвского палача Жукова утопили в Днепре.
показати весь коментар
11.07.2019 10:51 Відповісти
интересно бы глянуть на список Слуги народа по такому признаку
показати весь коментар
11.07.2019 11:06 Відповісти
Максик Бужанский кто из этих двух категорий?
показати весь коментар
11.07.2019 11:24 Відповісти
Що цікаво, зебіли Вятровича ненавидять... Наприклад, довелось мені почути, як №29 в списку слуг уродів екс-мер Рава-Руської (нині - світська львиця) Ірина Верещук бреше на Вятровича... Хто така Верещук - частково тут: http://zl-ua.news/u-prohidnomu-spysku-zelenskoho-skandalna-eks-mer-ravy-ruskoji-internet-hude/
показати весь коментар
11.07.2019 10:58 Відповісти
Віктор Суворов: - "Жуков никогда не был полководцем. У Сталина, скажем так, существовало разделение труда. Так же, как, допустим, в моем 145-м гвардейском мотострелковом полку, где я служил командиром танкового взвода. То есть был командир полка - это Сталин - и два его заместителя. Один - мыслящий начальник штаба, а второй - просто первый зам. Так вот мыслящим был маршал Советского Союза Василевский, который все планировал и готовил. А зам с матом, оружием и расстрелами носился по всем фронтам, и это как раз Жуков", - объяснил Суворов.
По его словам, Жуков претворял в жизнь замыслы, созданные другими, и толкал на смерть миллионы солдат, чтобы выполнить кем-то составленный план.

"Жуков стал виновником самой страшной военной катастрофы в мире. 13 января 1941 года Сталин поставил его начальником Генерального штаба, и Жуков начал составлять план войны. После этого разразилась жутчайшая трагедия в мировой военной истории", - рассказал Суворов.

По его словам, при Жукове 4 миллиона солдат попало в немецкие лагеря.

"А Генеральный штаб - это мозг армии, и Жуков был его начальником! Ну кто сказал, что это великий полководец, если по его вине произошла такая жесточайшая катастрофа?!" - добавил Суворов.

Больше читайте тут: https://gordonua.com/news/worldnews/suvorov-marshal-zhukov-vinovnik-samoy-strashnoy-*******-katastrofy-v-mire-195852.html?fbclid=iwar1suwwxugswsionjatvd_ua_xw5m1r2aqos7gdl1qcfompwbuhuxlmgdmk
показати весь коментар
11.07.2019 11:04 Відповісти
За які гроші розколюють Україну.
Та на гроші ФСБ РФ.
показати весь коментар
11.07.2019 11:07 Відповісти
Мова, віра, пам'ятники, а коли всім це осточортіє нас кацапня без зброї візьме.
показати весь коментар
11.07.2019 11:11 Відповісти
Потому что пиарщикам и флешмобщикам националистам надо было памятник паяльной лампой обработать А то повалили и разошлись Научитесь доводить дело до конца
показати весь коментар
11.07.2019 11:14 Відповісти
Хто винен? - Звичайно націоналісти!
показати весь коментар
11.07.2019 12:01 Відповісти
У нас в Запорожье памятник сталину сначала обезглавили, а потом взорвали.
Практика есть, с теорией порядок, так что.....
показати весь коментар
11.07.2019 11:17 Відповісти
гепатит. ***** разжигает. а потом будеит орать-"Хуло спасай!"
показати весь коментар
11.07.2019 11:21 Відповісти
А хтось той "памятнік" бачив? Це просто якийсь жах. В того опудала голова проти тулуба як у мікроцефала! Мабуть церетелі що його ваяв на міг усі ордена на груди всунути ото й розширював по саме не хочу!
показати весь коментар
11.07.2019 11:28 Відповісти
Цей жирний пацюк таки плюнув в лице України і українців з дозволу зєлєбєні , коли той сказав : " То дєла мєстной власті , пусть кєрнес разбираєтся " .
показати весь коментар
11.07.2019 12:23 Відповісти
там демонтировать нужно всё прокремлёвское гнездо и треть харьковчан выслать нах в РФ.Пусть там радуются "русскому миру" и живут,никому не мешая.
показати весь коментар
11.07.2019 12:37 Відповісти
Ну и? Что вы будете делать? Приезжайте и сносите памятник. А то ещё пять лет будете рассказывать, что его не должно быть.
показати весь коментар
11.07.2019 14:20 Відповісти
На цей раз тротилом!
показати весь коментар
11.07.2019 15:55 Відповісти
Пам ятник жукову - на звалище як вбивці українців.
показати весь коментар
11.07.2019 17:44 Відповісти