7563 відвідувача онлайн
9 053 96

Угорщина намагається створити на Закарпатті анклав, - МЗС України

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок, інформує Цензор.НЕТ.

"Основною проблемою є так званий угорський іредентизм (політика возз'єднання територій. - Ред.), який засліпив прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана і його соратників. Останніми роками це створює проблему не лише для України, але і для низки країн-членів ЄС", - сказав Божок.

За його словами, уряд України протистоятиме діям Будапешта, спрямованим на спробу возз'єднання територій.

"Київ не згоден із кінцевою метою політики іредентизму уряду Орбана, зокрема зі створенням угорського анклаву на території України. Це те, чого вони домоглися в Сербії і чому протидіють Словаччина та Румунія", - пояснив заступник голови МЗС.

У міністерстві підкреслили: побувавши в Україні напередодні виборів, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто порушив українське законодавство.

"Свій візит до Закарпатської області пан Сійярто виправдовує тим, що його запросив член українського парламенту. Йдеться про Василя Брензовича. Але він також є кандидатом у народні депутати на цих виборах... Стаття 74 закону України про вибори народних депутатів абсолютно чітко забороняє іноземцям брати участь у будь-яких заходах, організованих за підтримки кандидатів у народні депутати", - сказав Божок.

МЗС доповіло про ситуацію президентові Володимиру Зеленському, але далі роздувати скандал не збирається.

"Україна і МЗС у жодному разі не налаштовані на подальший скандал у відносинах між Україною й Угорщиною. Ба більше, не налаштовані на жодну конфронтацію. І ми про це повідомили угорській стороні. Ми залишаємо відкритою пропозицію розробити пакет заходів щодо нормалізації наших відносин і повернення до добросусідських відносин", - підсумував дипломат.

Топ коментарі
+31
Мадяри бредят Великой Венгрией, мания величия небольшого народа.
показати весь коментар
20.07.2019 19:27 Відповісти
+30
Прожили 1000 років у Європі а таки азіатами залишились.
показати весь коментар
20.07.2019 19:34 Відповісти
+28
Мокшани приперлись з півночі, мадяри взагалі з Приуралля, а Українці споконвіку на своїй землі.
показати весь коментар
20.07.2019 19:29 Відповісти

Завантаження...