10275 відвідувачів онлайн

"Яким шляхом піде Україна": у Києві відбулися земельні дебати. ВIДЕО

"Яким шляхом піде Україна": у Києві відбулися земельні дебати. ВIДЕО

10 жовтня 2019 року в офісі фонду SigmaBleyzer Ukraine відбулися земельні дебати під назвою "Яким шляхом піде Україна".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Дебати відбулися між представниками двох найбільш активних стейкхолдерів - з одного боку політик Олексій Мушак і бізнесмен Дмитро Мотузок, які підтримують наявний закон, з іншого - представники Всеукраїнської аграрної ради Руслан Голуб і Михайло Соколов, які критикують умови відкриття ринку, визначені законом.

Так, радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак вважає, що 18 років мораторію на купівлю землі призвели до бідності в українському селі.

"18 років мораторію - це ж показник, що сталося в селі. Це призвело до бідності і люди звідти втекли. Тому продовження мораторію - це продовження бідності", - зазначив Мушак.

Тому зняття мораторію, на його думку, більш справедлива історія стосовно 7 млн ​​громадян, які "мають стати бенефіціарами в земельній реформі".

"Ми не можемо досягти поваги до права власності, яке є базовим для побудови демократичного суспільства, до середнього або великого бізнесу, якщо у нас немає поваги до 7 млн ​​громадян України", - зазначив він.

Зі свого боку член правління Всеукраїнської аграрної ради Руслан Голуб побоюється, що відкриття ринку землі дозволить володіти українськими територіями іноземцям.

"Давайте, якщо ми говоримо про популяризацію середнього класу, щоб їх було там не мільйони, а десятки тисяч, щоб були фермерами і могли цим займатися на своїй землі. Зрозуміло, що там, де будуть фермери, там буде село, традиції. Держава - це мова, традиції. А сьогодні 70% країни - це землі сільськогосподарського призначення. Тому найбільший для мене страх, і чому я говорю, і чому ми дискутуємо, це коли нашою державою володітимуть люди не нашої національності і диктуватимуть нам умови і правила, як нам жити", - сказав Голуб.

Водночас заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов вважає помилковим твердження про те, що відкриття ринку землі допоможе зростанню ВВП.

"Аграрії вже сьогодні витягають всі гроші, відволікають їх від інвестицій, тому що потрібно буде купувати землю. І не важливо - дадуть їм кредит під 10 чи 5 відсотків... Тому перше, що ми маємо зрозуміти - в короткостроковій перспективі ніякого зростання ВВП не буде. Буде навпаки, тому що наш аграрний сектор досі розвивається за рахунок власних грошей. І ми найближчим часом отримаємо зменшення інвестицій і аграрного виробництва", - зазначив Соколов.

Він вважає, що на старті ринку землі потрібно зробити так, щоб з ринку "не пішли і не втратили землекористування ті господарства, які мають найбільшу додану вартість".

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський обговорив з представниками аграрної галузі питання запуску ринку сільськогосподарських земель і проведення земельної реформи.

Топ коментарі
+6
Делают вид, что они решают что для Украины лучше, а на самом деле ищут выгоды для своего вороватого кармана, твари.
показати весь коментар
16.10.2019 15:01 Відповісти
+5
Пока есть олигархия,землю продавать нельзя. Они ее скупят. И вы законно станете их крепостными.
показати весь коментар
16.10.2019 14:41 Відповісти
+4
...Поэтому снятие моратория, по его мнению, более справедливая история по отношению к 7 млн граждан, которые "должны стать бенефициарами в земельной реформе"... на видео рожи бородатых 3,14дарасов которые о ЗЕМЛЕ знают только что ее нужно продать ..."справедливость к 7 милионам ...а к остальным тоже "справедливость" ? ...украинци уже были "бенифициарами" в начале девяностых ...от бывших "колхозов" остались розвалины ...а от заводов ...а от заводов никуя не осталось ...а десяток воров прихватизировали самые лакомые кусочки ...Источник: https://censor.net/n3154165
показати весь коментар
16.10.2019 15:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Пока есть олигархия,землю продавать нельзя. Они ее скупят. И вы законно станете их крепостными.
показати весь коментар
16.10.2019 14:41 Відповісти
Они и так есть и будут, ты сколько ждать собираешься?
показати весь коментар
16.10.2019 14:47 Відповісти
Эти идиоты без мозгов дебатируют видите ли - каким путем пойдет Украина. Им, яйцеголовым, даже мысль не приходит, что все пути уже известны и все развитые страны уже их нашли.Они даже не могут подумать о том,что брать пример нужно с развитых богатых стран. Их спинному мозгу это не доходит. Они будут равняться на Африку и Южную Америку, на Индию и Гондурас, но только не на Израиль и США, не на Германию и Испанию. Ужас, кто у нас сидит в Раде? Кого народ избрал? Кого эта зеленая плесень подсунула идиотам - избирателям... жах,жах,жах.
показати весь коментар
16.10.2019 14:49 Відповісти
Все они понимают. Мутят . Потому,что им лично не выгодно.
показати весь коментар
16.10.2019 14:57 Відповісти
Делают вид, что они решают что для Украины лучше, а на самом деле ищут выгоды для своего вороватого кармана, твари.
показати весь коментар
16.10.2019 15:01 Відповісти
Ищут, прежде всего, выгоды для американского пенсионного фонда и Кернела (хозяин - родственник мушака).
показати весь коментар
16.10.2019 16:18 Відповісти
впєрдє, к побєдє комунізьма!
показати весь коментар
16.10.2019 15:51 Відповісти
Олигархи при моратории уже все скупили чувак)))
показати весь коментар
16.10.2019 16:10 Відповісти
Абнакавенным путем. Зебеня скупит землю за бесценок, а через пять лет перепродаст иностранным покупателям, но уже по мировым ценам.
показати весь коментар
16.10.2019 14:41 Відповісти
Ну так и не тупи, подожди 5 лет и сам свою землю продашь по мировым ценам, или проблема в том что у тебя её нет и не будет?
показати весь коментар
16.10.2019 14:48 Відповісти
Смішний ти:
https://www.youtube.com/watch?v=RxBAbFN5xq0
показати весь коментар
16.10.2019 15:39 Відповісти
боюсь, что даже и не скупит, а возьмет как компенсацию за Приватбанк.
показати весь коментар
16.10.2019 16:06 Відповісти
Не трепите языками, открывайте рынок земли, на сегодня и так иностранцы спокойно распоряжаются нашей землёй, а так фермер пошлет всех на хер и будет собственник.
показати весь коментар
16.10.2019 14:45 Відповісти
Спокойно распоряжаются при попустительстве и безконтрольности власти, а не из-за отсутствия рынка.
показати весь коментар
16.10.2019 16:21 Відповісти
Каламойський ще й фермер? Он оно че Міхалич!
показати весь коментар
16.10.2019 16:33 Відповісти
Что-то каким путем не идем - везде Ж-опа.
показати весь коментар
16.10.2019 14:52 Відповісти
Так задумано кураторами нашей власти на западе.
показати весь коментар
16.10.2019 16:22 Відповісти
После продажи земли Украина пойдет на запад, а украинцы пойдут на йух. Других вариантов нет.
показати весь коментар
16.10.2019 14:53 Відповісти
та нікуди Україна вже не піде, а українці поїдуть шукати роботу по світу. До речі, а хто тоді буде щось захищати? Це, "коликтивізація №2".
показати весь коментар
16.10.2019 16:37 Відповісти
..."18 лет моратория - это же показатель, что произошло в деревне. Это привело к бедности и люди оттуда сбежали. Поэтому нужно во чтобыто ни стало ПРОДАТЬ украинскую ЗЕМЛЮ ...Тогда КАЗЛЫ заживут ...как в Аргентине ...где люди умирают от голода ...а "монсантоподобные твари" устраивает соевые поля на кладбищах местных аборигеновИсточник: https://censor.net/n3154165
показати весь коментар
16.10.2019 15:05 Відповісти
"Это привело к бедности..." Интересно, к чему это приведёт, когда бабушка, которой даже при ненормальных условиях аренды ежегодно капает с аренды около 20000 грн. Продаст она пай за почти такие же деньги, потому что адекватная цена будет не при первичной продаже. Опять без подготовки, гарантий и взвешивания рисков хотят замутить по-быстрому. Какие это аграрии копят на покупку земли? Тот, кто расчитывает на скупку земли, совсем не аграрий и деньги у них на это дело давно готовы.
показати весь коментар
16.10.2019 17:41 Відповісти
ви майбуть не зрозуміли ...але ЗЕМЛЮ продавати не можна ...ЗЕМЛЯ це не товар ...ЗЕМЛЯ це ОСНОВА ... основа на якій будується ДЕРЖАВА... це те де мають жити наші діти і внуки ...це те за що гинули наші діди прадіди а тепер гинуть наші рідні та діти ...підіть і скажіть військовому що кожен день підставляє свою голову під кулі що те за що він воює "завтра" продадуть ... і мені зрозуміло чому пройдисвіти хочуть продати ЗЕМЛЮ ... їм не цікава ДЕРЖАВА їм цікава ТЕРИТОРІЯ для "гешефту"...вони всі закупили "білети" у Маска ..."летять" на "Марс" ...лядь ...ЖИДИ не дурні що навіть своїм одноплемінникам не продають ЗЕМЛЮ а тільки здають у аренду і викуповують ту що до цього часу є у приватній власності ...
показати весь коментар
16.10.2019 19:34 Відповісти
...Поэтому снятие моратория, по его мнению, более справедливая история по отношению к 7 млн граждан, которые "должны стать бенефициарами в земельной реформе"... на видео рожи бородатых 3,14дарасов которые о ЗЕМЛЕ знают только что ее нужно продать ..."справедливость к 7 милионам ...а к остальным тоже "справедливость" ? ...украинци уже были "бенифициарами" в начале девяностых ...от бывших "колхозов" остались розвалины ...а от заводов ...а от заводов никуя не осталось ...а десяток воров прихватизировали самые лакомые кусочки ...Источник: https://censor.net/n3154165
показати весь коментар
16.10.2019 15:10 Відповісти
такі самі вже продали підприємства з точно такими самими аргументами. Результат бачимо всі.
показати весь коментар
16.10.2019 16:34 Відповісти
У нас везде жопа и полный развал. Кто-нибудь верит, что продажа земли, с какого-то перепугу, будет организована, этой командой "профессионалов", правильно и справедливо? Все закончится скупкой лучших земель олигархами и крупными аграриями. Обычные фермеры, которых большинство, не смогут купить землю и конкурировать с денежными мешками, т. к. они не могут купить себе даже современный трактор, или комбайн. Фермеры, до сих пор, ремонтируют еще советские трактора и комбайны.
показати весь коментар
16.10.2019 15:49 Відповісти
Жаль что народ тупой и не понимает многого а только то что вбрасывается ботами типа (удобную для стада правду) чтоб потом гривой просто помахать и согласиться на продление моратория), типа "Ну да, нахера иностранцам продавать нашу родную богатую плодородную украинскую землю, пусть лучше наш царек-олигарх продолжает трахать все село и обогащаться дальше за счет местных терпил в селе". Аграрии сцут кипятком ***** что их лишат такой шары на недвижимость. И поэтому ****** про каких-то иностранцев. Которые кстати говоря конкуренты нашим местным царькам. Поэтому и сцут! Только дело не в иностранцах а в том чтоб и дальше ******* деньги! Да простому сельскому жителю проще иметь в своей собственности (законный) кусок земли и распоряжаться ним как угодно. Хочет продаст, захочет в аренду сдаст тем же иностранцам которые будут делать на много больше и для села и для бюждета чем эти ***....ские царьки в селах, которые владеют тысячами гектар по всей Украине и держат в страхе все село чтоб селяне кланялись и вкалывали за копейки в полях чтоб не уволили. А когда не подписывается договор продления аренды с царьком местным, то сразу увольняют с предприятия и еще запугивают! Таких великих аграриев по всей Украине хватает! Кому нужна аренда сроком на 49лет когда простой селянин(который еще хоть что-то понимает и хочет прожить жизнь нормально) не знает что будет завтра????? Выгодно это только крупным игрокам, которые давно в бизнесе недвижимости. Толку от этого моратория никакого!!! Все продается и покупается с большим удовольствием и скоростью пока этот мораторий в действии!!! Чиновники богатеют, налоги за аренду никто не платит (по нал кодексу) Новостроев появилось в больших городах как грибов после дождя! Выигрывает в этой схеме по сдаче в аренду только чиновники и их карманы и соответственно тот кто дал на лапу чиновнику!!! Только к сожалению народу лень здраво мыслить и понимать логику всего этого!
показати весь коментар
16.10.2019 16:07 Відповісти
то може поїдеш пожити в Аргентину?
показати весь коментар
16.10.2019 16:32 Відповісти
Аргентина сейчас переживает кризис после введения свободного рынка на землю. Земля оказалась в руках Транс-Национальных Корпораций. Так что рынок земли это бывает хуже. чем когда рынка вроде как нет. Это при том что в Аргентине действуют законы. Что будет в Украине после снятия моратория, даже страшно подумать. Это будет хуже, чем приватизация промышленности в 90-х гг.
показати весь коментар
16.10.2019 18:06 Відповісти
"Все продается и покупается с большим удовольствием и скоростью" не взирая на мораторий, т.е. не он причина происходящего, а тотальная продажность чиновников на всех уровнях и отсутствие за это законного наказания. И узаконивание "рынка" земли только легализует уже прихваченные земли. Поэтому сейчас нужен не рынок, а полная инвентаризация земли с изучением прав на земельные участки тех, кто ею сейчас пользуется.
показати весь коментар
16.10.2019 16:35 Відповісти
Насчёт царьков ты прав, но сейчас, судя по рвению, хотят ввести не цивилизированный рынок земли в интересах народа и государства, а тупо раздерибанить быстро то, что ещё можно.
показати весь коментар
16.10.2019 17:45 Відповісти
https://censor.net/user/432464 Ты такой наивный, что веришь в то, что за нашу землю "царьки" будут платить больше, чем в Польше - 10 тыс, за га, или в Чехии- 8 тыс.? Это при том, что земля у нас, как минимум, в два раза лучше, чем в Польше. Сколько сейчас гектар стоит в Украине, в курсе? У нас оценили в 132 тыс. грн., т.е., ок. 5 тыс. долларов.После продажи земли цены наверняка упадут.
показати весь коментар
16.10.2019 16:24 Відповісти
він просто відпрацьовує гонорар
показати весь коментар
16.10.2019 16:32 Відповісти
приснилось?
показати весь коментар
17.10.2019 12:04 Відповісти
я про то что царьков нах гнать надо и сажать.. Сути не понял?
показати весь коментар
17.10.2019 12:03 Відповісти
Казати про те що, мораторій призвів до зубожіння села це, свідомо брехати. Показово те що, повальна прихватизація підприємств та цивільного флоту не призвела до зростання економіки за чверть століття. Про це, прихильники прихватизації землі мовчать.
Разом з тим приклад Німеччини де, вилучили землі у великих землевласників та створили десятки тисяч дрібних ферм говорить про те що, розумні люди таким чином піднімають економіку. Але самої землі мало. Німці розвинули виробництво дрібної сільгосп техніки та засобів переробки продукції це, дало розвиток металообробці. Держава допомагала фермерам придбати ту продукцію. Була розвинена кооперація на селі та забезпеченні постачання, логістики та збуту. Сільське господарство стало драйвером економіки. Але то тупі німці, а не розумні аргентинці чи мадагаскарці, які тупо продали землю, а гроші просрали.
показати весь коментар
16.10.2019 16:30 Відповісти
Є ще один аспект дикої прихватизації землі: чи думав хтось про те що, хто і що буде захищати у випадку більш маштабної агресії? На селі роботи не буде гарантовано тому що, великим агрохолдингам нафіг воно сплющилося. Вони вирощують монокультури і декілька десятків механізаторів їм достатньо на сотні тисяч гектарів. Це, вже знають по селах, які здали землю їм в оренду. Значить що з сел народ рване в міста, а там заводів вже немає, їх прихватизували і порізали на металобрухт давно, а малий і середній бізнес задавлять реформами. В країні залишаться виключно люмпени- робітники без власних засобів виробництва, яким краще за все буде звалити на заробітки остаточно.
Втішає те що, йдучи цим шляхом неминуче скоротиться кількість держслужбовців та "поющих трусов". Кому вони нахрін будуть потрібні за умови катастрофічного зменшення кормової бази. А ось товстозадим прийдеться виділяти все більше коштів на утримання своїх приватних армій.
Їнший аспект в тому що, у випадку поразки прийдеться віддати всі ці ресурси загарбникам. Їм до задниці що власники будуть в офшорах чи мати закордонне громадянство. Крим і Донбас вже показали, як воно буде.
показати весь коментар
16.10.2019 16:54 Відповісти
тут можно философствовать до Старости. Нужен хороший, четко прописанный закон со всеми пояснениями и цифрами. Никто не собирается отдавать землю магнатам! Земли раздать обычным людям по праву! Агрохолдингам давать только по строгим нормам и с полной уплатой всех налогов.
показати весь коментар
17.10.2019 12:14 Відповісти
Как украинцы хотят продавать землю. Дмитрий Джангиров
youtube.com/watch?v=BswLqpRqHLE
показати весь коментар
16.10.2019 17:09 Відповісти
Народ Украины против распродажи украинской земли и тот кто проголосует за это - враг народа Украины!
показати весь коментар
16.10.2019 20:00 Відповісти
Треба землю передати українським фермерам.
показати весь коментар
17.10.2019 10:16 Відповісти