10130 відвідувачів онлайн
2 491 30

Ухвалено останній закон, необхідний для проведення анбандлінгу "Нафтогазу", - Кабмін

Ухвалено останній закон, необхідний для проведення анбандлінгу "Нафтогазу", - Кабмін

Верховна Рада України на засіданні 3 грудня підтримала в другому читанні і в цілому законопроєкт 2359-1, яким звільнено від сплати ПДВ операції з передачі новому оператору ГТС майна, необхідного для транспортування природного газу.

За відповідне рішення проголосували 328 народних депутатів, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Кабміну.

Зазначається, що наразі зазначене майно перебуває в державній власності у складі магістральних газопроводів та інших об'єктів, що використовуються для транспортування газу і діяльності оператора ГТС.

Законопроєкт дає можливість завершити процедуру анбандлінгу НАК "Нафтогаз України" згідно з вимогами Третього енергопакету.

Згідно з планом анбандлінгу "Нафтогазу", новим оператором ГТС буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ). Рішенням Уряду ОГТСУ буде передано у власність АТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ), 100% акцій якого передано в управління Міністерству фінансів.

Новий оператор, якому держава передасть в управління газотранспортну систему терміном на 15 років, зможе повноцінно запрацювати з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, що 31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про проведення анбандлінгу "Нафтогазу". За це рішення проголосував 341 депутат. 15 листопада документ підписав президент Володимир Зеленський.

Анбандлінг "Нафтогазу" - це необхідна умова для того, щоб Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.

Європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ і його транзит. Згідно з ними компанія, яка постачає газ, не може відповідати за його транспортування, тому від України вимагається розділити свою найбільшу енергетичну компанію - "Нафтогаз" - і виділити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Топ коментарі
+3
*****...анбандлинг диджитализации в условиях полной синергии Когда анализы на клавишах- роса Божья. Откровенные гопники расстарались для своего ликтората быдловатного. Смысловые наперсточники.
показати весь коментар
04.12.2019 01:40 Відповісти
+3
Анбандлируйтесь дальше. Война проиграна, вы ее просрали бездарно и тупо.
показати весь коментар
04.12.2019 03:06 Відповісти
+2
Тобто Нафтогаз раздерибанять, а потім дві частини Нафтогазу почнуть між собою війну. 🐸
показати весь коментар
04.12.2019 01:43 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
*****...анбандлинг диджитализации в условиях полной синергии Когда анализы на клавишах- роса Божья. Откровенные гопники расстарались для своего ликтората быдловатного. Смысловые наперсточники.
показати весь коментар
04.12.2019 01:40 Відповісти
Т.е. нужно было послать ЕС и не выделять транспортировку в отдельную компанию? Или что? По какому поводу истерика?
показати весь коментар
04.12.2019 07:17 Відповісти
По поводу, дурачку не подобаються слова іншомовного походження
показати весь коментар
04.12.2019 08:56 Відповісти
Тобто Нафтогаз раздерибанять, а потім дві частини Нафтогазу почнуть між собою війну. 🐸
показати весь коментар
04.12.2019 01:43 Відповісти
Как могут начать войну разные по типу компании? Может начать войну завод по производству например сахара и новая почта? Так и тут - газотранспортная система переходит в отдельную компанию.
показати весь коментар
04.12.2019 01:49 Відповісти
У данному випадку це будуть компанії одного спрямування, які почнуть перетягувати ковдру. Саме так вони можуть почати війну. Ця технологія добре відома😊
показати весь коментар
04.12.2019 02:13 Відповісти
Тут страшніше не те, що вони почнуть воювати між собою, а те що на головні посади в цих компаніях пархата бабушка посадить своїх виродків, які почнуть стригти баранів та зливати інтереси України. Минуле керівницво Нафтогаза, яке б воно херове не було, але тілки воно в світі поставило раком газмяс параші і те винно кучу бабла. А зелебобіки і коломойші зараз зільють все нажите непосильним трудом за якісь знижки і будуть показувати як перемогу, а зелений блювотний лехторат буде хавати це гівно і причмокувати. **** як я ненавиджу зелене ********.
показати весь коментар
04.12.2019 08:09 Відповісти
"все нажите непосильним трудом"

Що саме нажите?
показати весь коментар
04.12.2019 08:50 Відповісти
На картах гадаєте?
показати весь коментар
04.12.2019 01:50 Відповісти
Ні, не гадаю на картах.
показати весь коментар
04.12.2019 02:12 Відповісти
просто бухає
показати весь коментар
04.12.2019 05:50 Відповісти
брєд
показати весь коментар
04.12.2019 05:50 Відповісти
У тебе брєд. Розділи Нафтогаз на 20 компаній і зроби директорами ласих до грошей зедебілів🐸 Не треба гадати куди вони приведуть.
показати весь коментар
04.12.2019 07:20 Відповісти
ти, ідіотику, коментуєш тему в якій повний нуль
показати весь коментар
04.12.2019 08:31 Відповісти
Тобто кобалєв в прольоті....
показати весь коментар
04.12.2019 07:33 Відповісти
Коболев как раз это продвигал уже давно...
PS Всё равно, я так понимаю, наша транзитная труба через год-два не будет нужна и можно будет её смело распиливать. Зачем Коболеву лишние проблемы с бесполезной трубой? Он мужик чоткий, по крайней мере на год вперед заглядывает. В отличие от некоторых...
показати весь коментар
04.12.2019 08:08 Відповісти
"Коболев как раз это продвигал уже давно..."
кобилєв саботував давно

"Он мужик чоткий, по крайней мере на год вперед заглядывает. "

ага, доходи мами на рік вперед планує чотко
показати весь коментар
04.12.2019 08:41 Відповісти
Да нет, ничего он не саботировал. Истерил, что надо НДС "за подарок" платить, это да. Ну так заплатить не один миллиард кеша со счета компании за то, что у тебя из компании забирают довольно крупный кусок имущества - я бы тоже истерил.
показати весь коментар
04.12.2019 15:04 Відповісти
Анбадлінг обіцяли ще до червня 2016-го завершити...
показати весь коментар
04.12.2019 16:02 Відповісти
Так я же и говорю - там истерия была не на ровном месте. А было то, делов - принять закон, который освобождает от уплаты НДС на недополученный доход от безоплатной передачи активов в этом конкретном случае. Чего Рада 4 года телилась - я не знаю.
показати весь коментар
04.12.2019 16:27 Відповісти
Ви казки якісь розповідаєте, кобилєв в 2015-му "істерив" за ПДВ?
показати весь коментар
04.12.2019 16:31 Відповісти
Про 2015 - не помню, не буду врать.
показати весь коментар
04.12.2019 16:37 Відповісти
Та не,кобалеву трубы давно лишили,вывели в отдельную организацию-Трансгаз,или что то типа того.Посмотри в платёжке.
показати весь коментар
04.12.2019 18:42 Відповісти
В платежке "трансгаза" точно не будет. Он отвечает только за транзитные магистральные трубы. Да и "нафтогаза" в платежке тоже точно нет, газ населению вовсе не он продает, а обл- и гор-газы, которые к нему отношения никакого не имеют. Проблема была в том, что "Укртрансгаз" 100% дочка Нафтогаза и напрямую ему подчинена. Что идет в разрез с евпропейским законодательством. Теперь транзит совсем выделяют, правда меня лично коробит от того, что это будет ООО.
показати весь коментар
04.12.2019 18:52 Відповісти
"Ввод в эксплуатацию «Турецкого потока» будет означать изменение ситуации на энергетическом рынке не только в Турции, которая берёт на себя важные регуляторные функции в рамках данного проекта, но и на Балканах, и в Европе в целом. Балканские государства получают реальную возможность впервые в истории стать серьёзными игроками в сфере обеспечения энергетической безопасности континента. Кроме того, открываются широкие перспективы для создания комплексной интегрированной общеевропейской инфраструктуры поставок российского трубопроводного газа, включающей как широтные, так и меридиональные трубопроводы. Её осью должна стать предстоящая в 2021 году смычка систем газопроводов «Турецкий поток» и «Северный поток - 2». Мимо Украины...
показати весь коментар
04.12.2019 02:57 Відповісти
Тому що маршрути "вертикальних коридорів" оптимальні не через Україну. До того ж на інтерконектори ЄС дає компенсацію до 60% вартості, але це можливе лише для труб на території ЄС.
показати весь коментар
04.12.2019 08:44 Відповісти
Анбандлируйтесь дальше. Война проиграна, вы ее просрали бездарно и тупо.
показати весь коментар
04.12.2019 03:06 Відповісти
Чего это вдруг такие унылые настроения? Всё только начинается...
показати весь коментар
04.12.2019 08:11 Відповісти
А ти де був?
показати весь коментар
04.12.2019 08:45 Відповісти
Да это Лахта, это же очевидно. Лахтинские - они все сплошь акционеры Газпрома, просто поголовно, и все очень страдают от упущенной выгоды.
показати весь коментар
04.12.2019 15:05 Відповісти