10052 відвідувача онлайн
6 694 53

Мінкульт вважає "недоцільною і передчасною" передачу Росії останків радянського диверсанта Кузнєцова. ДОКУМЕНТ

Мінкульт вважає "недоцільною і передчасною" передачу Росії останків радянського диверсанта Кузнєцова. ДОКУМЕНТ

Міністерство культури, молоді та спорту України вважає недоцільним розгляд питання про ексгумацію останків радянського диверсанта Миколи Кузнєцова та передачу їх державі-агресору Росії.

Про це йдеться у відповіді Мінкультури на офіційний лист Львівської міської ради, яку оприлюднив на своїй сторінці в Фейсбук заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, інформує Цензор.НЕТ.

У листі Мінкультури зазначається, що в умовах війни з Росією передача останків Миколи Кузнєцова може мати негативні суспільно-політичні наслідки.

"В умовах російсько-української війни, яка триває, будь-які офіційні контакти з державою-агресором, зокрема пов'язані з історичним минулим, небажані, оскільки можуть мати негативні суспільно-політичні наслідки. Тому розгляд питання ексгумації та передачі Російській Федерації останків Миколи Кузнєцова нині є недоцільним і передчасним", - сказано у відповіді Міністерства культури.

Мінкульт вважає недоцільною і передчасною передачу Росії останків радянського диверсанта Кузнєцова 01

Нагадуємо, 7 лютого виконкомітет Львівської міськради не погодив передачу останків Кузнєцова його родичам у Росію. Відповідне рішення члени виконкому вирішили перенести до отримання висновку від СБУ і МЗС, а мер Львова Андрій Садовий запропонував пов'язати це питання зі звільненням українців з російського полону.

Микола Кузнєцов - радянський диверсант-розвідник, агент НКВД, загинув у березні 1944 року в селі Боратин Бродівського району на Львівщині. Посмертно йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Могила Кузнєцова у Львові неодноразово зазнавала актів вандалізму, а в березні 2019 р. невідомі викрали бронзовий барельєф із могили. Торік Львівська міськрада відмовилася передавати останки Кузнєцова до Росії, також чекаючи висновків від СБУ.

Топ коментарі
+19
Ти диви, все таки українсько-російська війна. Бубочка в курсі?
показати весь коментар
10.03.2020 22:05 Відповісти
+5
нє пєрєдача, а викуп!.. чи обмін

наприклад, за О. Довженка
показати весь коментар
10.03.2020 22:05 Відповісти
+4
на пленных поменять разве что. а так *******
показати весь коментар
10.03.2020 22:05 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ти диви, все таки українсько-російська війна. Бубочка в курсі?
показати весь коментар
10.03.2020 22:05 Відповісти
то свої йдуть.
https://www.youtube.com/watch?v=RpQ7IUvT4YQ
показати весь коментар
10.03.2020 22:13 Відповісти
нє пєрєдача, а викуп!.. чи обмін

наприклад, за О. Довженка
показати весь коментар
10.03.2020 22:05 Відповісти
Живых надо любить, а мертвечина, - это удел кацапов!
показати весь коментар
10.03.2020 22:39 Відповісти
на пленных поменять разве что. а так *******
показати весь коментар
10.03.2020 22:05 Відповісти
отправьте почтой этого агента НКВД наложенным платежом...
делов то...
показати весь коментар
10.03.2020 22:07 Відповісти
А ты приходи 14 марта на Михайловскую площадь. Там материальчик соберешь, а за одно и свои зубы, с асфальта.
показати весь коментар
10.03.2020 22:14 Відповісти
https://censor.net/user/450669 - зачем ему ответил?

он же обоссанный потерпевший по жизни.... - это сразу видно...
я таким не отвечаю...
показати весь коментар
10.03.2020 22:18 Відповісти
Люблю кацапов гнобить.
показати весь коментар
11.03.2020 11:36 Відповісти
https://censor.net/user/450669 + 100 !
показати весь коментар
10.03.2020 22:52 Відповісти
Нова Пошта працює справно, і цю сКузнецова доставить по адресу. Тварюку-провокатора, засланого, щоб налаштувати німців проти українців. Цей Кузнецов стріляв німців на вулиці і щось кричав українською, а потім німці стріляли сотню українців за кожного вбитого німця.
показати весь коментар
11.03.2020 01:09 Відповісти
На татар его выменяйте.
показати весь коментар
10.03.2020 22:08 Відповісти
Минкульт считает "нецелесообразным и преждевременным" передачу России останков советского диверсанта Кузнецова - Цензор.НЕТ 2722
показати весь коментар
10.03.2020 22:13 Відповісти
Запропонуйте перезахоронити столипіна в обмін на вивід москальских військ з Донбасу. Якщо москалі відмовляться то перезахоронити його в безіменній братській могилі без підпису.
показати весь коментар
10.03.2020 22:13 Відповісти
Лучше бы ху-ло заботилось о живых своих гражданах выживших при пожарах и наводнениях на которых в реале х.. положил! Так нет же! Гыдота про кости героя переживает, что они лежат в земле просто так, за даром и не укрепляют рузький военно патриотический дух так же, как и ряженные бодренькие старички под обликом Ветерана ВОВ.
показати весь коментар
10.03.2020 22:15 Відповісти
Нам треба тоді вимагати на обмін, повернення українських раритетів, привласнених Россієй.
показати весь коментар
10.03.2020 22:16 Відповісти
Каталог эрмитажа включая закрытый - в студию. Щас что-то
выберем . Вывезенное рашистами за 500 лет не предлагать, оно и так принадлежит
Украине-Руси.
показати весь коментар
10.03.2020 22:18 Відповісти
Всі архіви Січі гниють в ермітажних підвалах . Нищення першоджерел кацапська традиція започаткована пєтром та ікатєріной для фальсифікації історії . Сьогодні на колишній території імперії кацапів немає жодного оригінального літопису , існують лише списки (рукописні копії) роботи комісії графа Шувалова .
показати весь коментар
11.03.2020 07:48 Відповісти
Унітазія зробить з цього ще одного дідиваівалі для поклоніння. І да, бандери відповідають можем повторіть.
показати весь коментар
10.03.2020 22:26 Відповісти
Были у власти красные - считали героем-разведчиком, пришли белые - стал диверсантом.
показати весь коментар
10.03.2020 22:29 Відповісти
Москалям він був "героєм", бо вони всі диверсанти. Після війни було дуже багато калік без рук та ніг, то Сталін наказав прибрати їх з міст у доми для інвалідів "строгого режима", щоб не мозолили очі.
показати весь коментар
11.03.2020 01:19 Відповісти
Читал у какого парняги-археолога, что якобы там отнюдь не останки Кузнецова. Короче чуть ли не теория заговора, он ещё хочет какие-то там раскопки производить. Короче весело.
показати весь коментар
10.03.2020 22:33 Відповісти
Задумали в Харькове кажись в декабре 2018года эксгумацию провести. А потом убрать памятник Рудневу уже---что бы всё по закону. Ну всё по протоколу, официально, обнесли заборчиком, с архивными бумагами там. Короче----та рыли пол дня, выкопали остатки строительного мусора, что остались от строительства памятника. Да не было там могилы, и близко следов нет. Лет 50 митинги устраивали, в пионеры принимали, оркестры играли, место кстати хорошее, верили и прочее---а там мусор! Что интересно, это прошло по новостям местным и по тв в Киеве проскочило---а коментов и не было, интереса, спекуляций, радости и даже горя. Да ушло всё то давно. Изначально всё было туфта, дешёвка, рабство, враньё, молох и смерть. Правда нашлись совки упоротые, твердили что то так специально хоронили, он там где то рядом закопан, надо искать в том сквере, ну вроде как фараонов хоронили, чтоб кто орденок не раскопал какой биндера и не продал на Запад как это было принято у коммуняков. Но и тут не зацепило. Но по теме что прозвучала. Я бы Кузнецова отдал. Но что бы сами приехали, сами выкопали и отвезли. И ничего взамен не просить и не менять. Ведь не на что!
показати весь коментар
10.03.2020 23:12 Відповісти
Под памятником Свердлову должен был лежать Свердлов, а под Постышевым - Постышев? Это ж кто такой безмозглый, что решил там копать? А про Руднева,.. не было там никаких пионеров, не той величины товарищ.
показати весь коментар
10.03.2020 23:25 Відповісти
Копать по заметкам в СМИ не стану по части что искали под Рудневым. Кому важно, оно есть. Я ведь в тон того что по части Кузнецова отвечал. Были там и цветы и митинги, и студентов с института что напротив выводили в разные десятилетия. Обычная тема тех лет и не только там. Да и Свердлов с иной фамилией и остальные изуверы той эпохи. Всё ушло---туда и дорога.
показати весь коментар
10.03.2020 23:43 Відповісти
Даруйте, що втручаюся. Комісар Семен Руднєв загинув, виводячи на прорив з оточення залишки партизанського з"єднання Ковпака в Карпатах (Надвірнянський район, Заріччя). Тоді, коли сам Ковпак ганебно втік і покинув з"єднання на погибель.Пам"ятник Руднєву десятиліттями ст. в м. Яремча Надвірнянського району. Руднєв - воїн, а воїнів поважають, навіть вороги (гуцули з повагою згадують його ім"я, а про Ковпака - лише ****...). Це не ватутін, котрий, утікаючи від УПА, отримав кулю, даруйте, у сраку і згодом помер від гнійного зараження...
показати весь коментар
11.03.2020 07:29 Відповісти
Руднєва застрелила енкаведешна радистка за контакти з УПА .
показати весь коментар
11.03.2020 07:51 Відповісти
Свого часу я спілкувався з людьми, котрих німці після бою змусили збирати і закопувати тіла загиблих партизанів, що їх Руднєв організував на прорив. Казали (відомості, звісно не точні...), що серед них було біля мосту через Прут тіло комісара, котре забрали в гестапо. А решту закопали.
Щодо "контактів з УПА" - тоді там були складні стосунки між УПА - німці-партизани- цивільне населення навколишніх сіл. З"єднання Ковпака було приречене через бездарність Ковпака, котрий завів кількатисячний загін з обозами, артилерією в гори. Німці перекрили ("осідлали" перевали, мости, дороги, силами меншими за Ковпака, а бомбовози з Коломиї і Станіслава (нині Ів.-Франківськ) бомбили з"єднання, поки воно не розбіглося, а сам Ковпак не втік і н е "сплив" аж після війни ("героєм", звісно). УПА, знаючи про можливі бомбові і арт. удари німців, не пускала партизанів у села, щоб не допустити руйнувань і загибелі мирного населення. Тому без "контактів" з УПА, ймовірніше там не обійшлося - підрозділи УПА були чи не найбільшими військовими формуваннями у тому краї...
показати весь коментар
11.03.2020 08:28 Відповісти
На заложников поменять... А потом можно и Ватутина торгануть
показати весь коментар
10.03.2020 22:38 Відповісти
викопати їх всіх спалити і попіл перемішати, тоді кацапам продати із списком ото сміху буде, як фасуватимусь сірниковими коробками і молитимуться
показати весь коментар
11.03.2020 22:54 Відповісти
Какие там могут быть мощи, если вся история подвигов савецких во Второй мировой такая, что уже никто не может отличить где придумано,а где что-то да было, сходятся во мнении что во всех описаных подвигах савецких есть придуманное
показати весь коментар
10.03.2020 22:41 Відповісти
Лаптеноги, приезжайте к нам во Львов. Помянете этого дида на его могилке флакончиком бояры. Но вот потом не обессудьте... Дело в том, что у нас на Ратуше кацап висит. Достопримечательность такая. И традиция требует, шоб он каждый день был свежий...
показати весь коментар
10.03.2020 22:43 Відповісти
У Львові розмовляють українською мовою. Кацап, не примазуйся.
показати весь коментар
10.03.2020 23:29 Відповісти
Ось тут п#здунця загнав. В тебе немає жодного російськомовного (а переважно двомовного знайомого) у Львові? Бреши та не **********.
показати весь коментар
11.03.2020 10:16 Відповісти
придержать поближе к 9 мая
больше дадут
показати весь коментар
10.03.2020 22:54 Відповісти
А мне сдаётся что подешевеет!
показати весь коментар
10.03.2020 23:16 Відповісти
нет, победоситься будут, им харчи нужны духовные
показати весь коментар
11.03.2020 00:02 Відповісти
Это, так сказать, раритет, а раритеты с течением времени становятся дороже.
показати весь коментар
11.03.2020 09:58 Відповісти
Якщо родичі хочуть повернути прах Кузнєцова і Ватутіна, а наша влада не дає це зробити, то це не по-людські, в першу чергу. Так як і забороняти обмін тілами загиблих наших бійців і сєпарів на Донбасі. Це було б варварство. Хочуть забрати - віддайте. Буде менше приводів для провокацій нашими комуняками на 9 травня біля цих могил.
показати весь коментар
10.03.2020 23:01 Відповісти
Ви ідіот чи на зарплаті?
показати весь коментар
10.03.2020 23:19 Відповісти
Він з тих хто "адіннарот" .
показати весь коментар
11.03.2020 07:53 Відповісти
Хай тоді кацапи по-людськи віддадуть нам все що вкрали з України, а це більша половина Ермітажу включно із шапкою Мономаха.
показати весь коментар
11.03.2020 08:15 Відповісти
Отдать им Кузнецова , а кацапье пусть нам отдаст нашего Н. В Гоголя !
показати весь коментар
10.03.2020 23:05 Відповісти
Идиоты полные
показати весь коментар
10.03.2020 23:19 Відповісти
В обмін на полонених - відвантажити касабам рештки Кузі №1, Кузі №2, Кузі №3 разом з дошками та цвяхами.
показати весь коментар
10.03.2020 23:31 Відповісти
Скотское отношение к герою разведчику ! Позор украинцам !
показати весь коментар
11.03.2020 02:05 Відповісти
Все трупы кацапов которые нужны кацапам следует обменять на останки украинцев похороненных в РФ. Те что им не нужны утилизировать. Могилу украинца Столипына который своими зверскими реформами и виселицами по всей российской империи способствовал падению империи следует убрать с Киево-Печерской Лавры так как он по сути был убийцей. Следует также от этапа декоммунизации перейти к этапу дерусификации - смену всех названий в которых упоминаются русские города и деятели империи.
показати весь коментар
11.03.2020 05:11 Відповісти
Я.....разочарован!! А что нельзя было под видом останков реализовать скажем два киля куриного помета за...хаф миллион долларз. На вопрос, что это? Можно было ответить дык останки патриота герба Расссиии.....
Можно хоть раз подойти к проблеме творчески?????
показати весь коментар
11.03.2020 06:53 Відповісти
Невідомо хто там зарит у могилі. Ніяких експертиз ніхто не проводив. Останки знайшли через багато років по путаним показам якогось свідка, який не бачив смерті і захоронення цього москальського диверснта.
показати весь коментар
11.03.2020 07:46 Відповісти
По Кузнєцову не так все однозначно як розказуть кацапи. Всупереч офіційні версіїї радянської пропаганди є інша інформація про нього. Він був подвійним агентом і працював на ОУН УПА проти фашистів, за що і був убитий агентурую нквд. Радянська пропаганда не могла допустити, щоб стало відомо правду про Кузнєцова, тому його вбивство повісили на УПА і придумали байку як він героїчно воював із УПА.
показати весь коментар
11.03.2020 08:13 Відповісти