Серед цивільних осіб на Донбасі різко зросла кількість жертв, - ООН

Про це заявила глава місії Матильда Богнер, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу місії.
"Всі сторони, які беруть участь в бойових діях в Донецькій і Луганській областях повинні зробити захист цивільних осіб абсолютним пріоритетом, заявила Матільда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, яка відзначила різке збільшення кількості жертв серед цивільних осіб на початку травня", - говориться в повідомленні.
Як зазначається, за перші шість днів травня місія зафіксувала 11 нових випадків загибелі або поранення цивільних осіб (один загиблий і шестеро поранених в результаті артилерійських обстрілів і обстрілів з легких озброєнь і стрілецької зброї, один поранений в результаті мінного інциденту, і один загиблий і двоє поранених в результаті поводження з вибухонебезпечним залишком війни).
"В це число входять інциденти в Золотому (Луганська область) 2 травня і Олександрівці (Донецька область) 4 травня, коли в результаті артилерійських обстрілів і обстрілів з легких озброєнь були поранені чотири дівчинки (одна 2010 р.н. і троє – 2013 р.н.)", - зазначили в місії.
У місії підкреслили, що 7 травня була отримана інформація про вісім нових випадків поранень цивільних осіб внаслідок артилерійських обстрілів і обстрілів із легких озброєнь в Голубівському (Луганська область) і Саханці (Донецька область) на території ОРДЛО.
"У разі, якщо вони підтвердяться, кількість випадків загибелі або поранення цивільних осіб за перший тиждень травня досягне дев'ятнадцяти і стане найвищим тижневим показником за останні два роки", - підкреслила глава місії.
Вона додала, що на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи сторони мають приділити "належну увагу ситуації".