6740 відвідувачів онлайн
4 538 4

Кіберполіція заблокувала незаконну діяльність 20 онлайн-обмінників. ФОТО

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент кіберполіції.

Кіберполіція заблокувала незаконну діяльність 20 онлайн-обмінників 01

Кіберполіція встановила, що троє жителів Полтавщини організували злочинну схему з надання послуг щодо легалізації грошових коштів, здобутих злочинним шляхом. А саме грошей, отриманих від хакерських атак на міжнародні компанії, поширення шкідливого програмного забезпечення, викрадення грошових коштів із банківських рахунків іноземних компаній і громадян. Крім цього, пропонували обмін заборонених до обігу в Україні електронних грошей.

Для надання зазначених послуг фігуранти розробили близько 20 онлайн-обмінників. Також розміщували оголошення на спеціалізованих форумах у мережі "Darknet". Встановлено, що впродовж 2018-2019 років зловмисники за допомогою онлайн - сервісів зробили операцій на суму близько 42 мільйонів доларів у декількох криптовалютах.

Кіберполіція заблокувала незаконну діяльність 20 онлайн-обмінників 02

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів та в офісних приміщеннях. За результатами вилучено комп'ютерну техніку, зброю, боєприпаси та грошові кошти в сумі понад 200 тис. доларів. Під час попереднього огляду вилученої техніки кіберполіцейські виявили цифрові докази злочинної діяльності фігурантів.

Кіберполіція заблокувала незаконну діяльність 20 онлайн-обмінників 04

За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч.2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) і ч.2 ст.209 (легалізація (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Підозрюваним загрожує до 8 років ув'язнення.

Завантаження...