11052 відвідувача онлайн
12 475 23

Донбаський план Єрмака-Козака не спрацював, - Попов

Про це у своєму блозі пише політолог Ігор Попов, передає 24. На думку експерта, дискусії навколо законопроєкту про пільги для абітурієнтів з ОРДЛО продемонстрували, що у відповідальних за переговори відсутня системна стратегія.

Ще до останнього часу від окремих відповідальних осіб звучали публічні заяви про можливість проведення місцевих виборів на непідконтрольних територіях у жовтні 2020 року. До цієї російської ідеї прив’язувалися якісь інші кроки, документи та формула Штайнмайєра. У межах сценарію форсованої реінтеграції українська делегація наобіцяла зайвого у грудні 2019 року в Парижі, і тепер російська сторона постійно нагадує про виконання паризьких домовленостей, ставить ультиматуми про конституційні зміни і особливий статус.

Проте сценарій швидких виборів не був донесений до суспільства, і не мав підтримки у парламенті. Проблеми прощення бойовиків, реального контролю за кордоном і модальності виборів навіть не порушувалися у внутрішньоукраїнській дискусії. Тепер очевидно, що виборів у жовтні на непідконтрольних територіях не буде, і цей парламент не голосуватиме за політичні пункти мінських чи якихось інших угод. Розпускати парламент і сподіватися на зміну числа прихильників форсованої реінтеграції – можна, але без гарантії.

Сподівання на "прорив" за авторства Єрмака-Козака не виправдалися. Хвороба стала хронічною, і лікувати її мають не хірурги, а психотерапевти, довго і з залученням всього суспільства до вироблення рішень. Показово, що під час обговорення законопроєкту про спрощення вступу абітурієнтів до українських університетів не звучало посилань на затверджену стратегію чи позиції українських переговорників.

"Нам потрібна цинічна реалістична стратегія із врахуванням нової ситуації після карантину і в очікуванні економічних проблем у всіх сторін конфлікту та оновлених інтересів посередників. Відсутність нових підходів Офісу посилює ризики повернення РФ до їхнього плану "Б" – з походом по воду на танках та продовженням анексії українських територій", – вважає експерт.

Топ коментарі
+35
Всмысле не сработал? Ермак же купил себе новый мерседес
Донбасский план Ермака-Козака не сработал, - Попов - Цензор.НЕТ 8576
показати весь коментар
06.07.2020 16:28 Відповісти
+14
"Надежды на "прорыв" авторства Ермака-Козака не оправдались. Болезнь стала хронической, и лечить ее должны не хирурги, а психотерапевты, долго и с привлечением всего общества к выработке решений."

Всё общество психотерапевтам лечить не надо. Хватит и 73%.
показати весь коментар
06.07.2020 16:28 Відповісти
+11
что, дуболом, дядя Беня денежку влил в твою шарашкину контору?
показати весь коментар
06.07.2020 16:39 Відповісти

Завантаження...