13631 відвідувач онлайн
3 745 96

Інвестори ВДЕ вийшли на мітинг через загрозу рейдерства з боку Коломойського

Інвестори ВДЕ вийшли на мітинг через загрозу рейдерства з боку Коломойського

Інвестори в зелену енергетику вийшли на мітинг під Верховну Раду і Офіс Президента України у зв'язку з ризиком зриву законопроєкту №3658 щодо підтримки галузі та наявності 19 млрд гривень боргів за вироблену зелену електроенергію.

Про це повідомив інвестор і співзасновник "Української асоціації відновлюваної енергетики" Ігор Тинний, зазначивши, що значну роль у проблемах зеленої енергетики відіграють депутати, наближені до олігарха Ігоря Коломойського.

"Вчора повідомили, що буде комітет ВР розглядати черговий поправочний спам, в кількості близько 1300 правок до законопроєкту, про які навіть ніхто не планував, що це відбудеться. Вийшли співробітники біля наших офісів, приблизно 500 осіб", - сказав Тинний.

За його словами, він бачив виступ нардепа Ігоря Палиці (група "За майбутнє", близька до Коломойського"), де той прямо казав, що або держава, або приватні компанії мусять викупати тих, хто не задоволений новими умовами на ринку зеленої енергетики.

"Тобто це має такий вигляд, що в односторонньому порядку намагаються нас довести до банкрутства, не тільки через борги, а через постійні загрози, персональний тиск. Це абсолютно цілеспрямована акція зі знищення відновлювальної енергетики. А в кого, власне, зараз у країні є гроші? У тих, хто роками крав з Укртранснафти, Енергоатому, Центренерго, державних вугільних шахт. Всі ж вони збиткові, вони всі не платять податки, вони всі в тотальних збитках", - підкреслив Тинний.

За його словами, гравці ринку зеленої енергетики вимагають від влади дотримання умов компромісу, щоб не допустити інвестиційних спорів проти держави Україна, оскільки інвестори налаштовані рішуче.

"Будемо судитися, будемо доводити свою правоту, боротися будемо… Це великі витрати, це декілька років судів. Проте виграш майже гарантований, оскільки зробили все, аби це мало вигляд як виключно політично вмотивована історія, де друзям все, а ворогам погані закони", - резюмував інвестор.

Нагадаємо, голосування у другому читанні за законопроєкт №3658 перенесли із 17 на 21 липня. Проєкт закону передбачає зниження зеленого тарифу на основі меморандуму між урядом України та міжнародним інвесторами, за посередництва європейського Енергоспівтовариства.

Зі свого боку представники близької до олігарха Ігоря Коломойського депутатської фракції "За Майбутнє" пропонують поправки щодо зниження тарифу на 40-50%.

На думку інвестора та співзасновника "Української асоціації відновлюваної енергетики" Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов’язані з інтересами олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука, зривають ухвалення законопроєкту, щоб розорити інвесторів і змусити їх віддати свої активи.

Раніше інвестори заявляли, що ухвалення рішень, не погоджених у меморандумі, змусить їх звертатися в міжнародні арбітражі. За підрахунком Центру Разумкова, загальна сума збитків для України в арбітражах може сягати 250 млрд грн.

На початку липня Конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в зелену енергетику і допомогти закріпити вже існуючі домовленості законодавчо.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року. Також він зазначив, що пропонований для ухвалення в парламенті законопроєкт має повністю базуватися на положеннях, які прописані в меморандумі.

Як повідомлялося, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги. Зокрема, борги державного "Гарантованого покупця" перед інвесторами в зелену енергетику перевищили 19 млрд грн.

Топ коментарі
+4
інвестор махметка?! розсмішили.
показати весь коментар
17.07.2020 15:46 Відповісти
+4
С нового года ряд компании постмайданных политиков, близких к ним бизнесменов и олигарха Рината Ахметова запустили объекты альтернативной энергетики по "зеленому" тарифу от государства.
Отмечается, что парламент сохранил размер спецплаты ("зеленый" тариф) для объектов альтернативной энергетики, введенных в 2019 году.
В частности, среди бенефициаров - холдинг Рината Ахметова, группа ICU с орбиты Петра Порошенко, бизнес Аваковых-Котвицкого, группа ETG, за которой может стоять Николай Мартыненко и другие.
показати весь коментар
17.07.2020 15:55 Відповісти
+3
Пропоную усім хто мітінгував скласти договори з купівлі електроенегії за "зеленим" тарифом.
Враховуючи плату за транспортування і послуги енергорозподільчої компанії, налоги я так думаю гривень по 10 за кілловатт вийде.
показати весь коментар
17.07.2020 16:45 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Олигархическую банду геть из Украины!
показати весь коментар
17.07.2020 15:43 Відповісти
показати весь коментар
17.07.2020 15:55 Відповісти
И?
показати весь коментар
17.07.2020 15:59 Відповісти
Не переймайся- попитай у дорослих про причинно-наслідовий звʼязок.
показати весь коментар
17.07.2020 16:01 Відповісти
у тебя то его точно нет))))
показати весь коментар
17.07.2020 16:49 Відповісти
теперь ты заплатишь им за построенные СЭС новой платёжкой за электроэнергию)).
показати весь коментар
17.07.2020 16:03 Відповісти
https://censor.net/ua/user/451550. При чём тут Порошенко ? Клюев и Ахметов - главные владельцы.
показати весь коментар
17.07.2020 16:31 Відповісти
а ***** просто так ...в долі ...ні ?
показати весь коментар
17.07.2020 16:43 Відповісти
может и в доле, а может и нет. Тебе то что? У нас запрещено быть в доле?
показати весь коментар
17.07.2020 16:56 Відповісти
Сначала вернешь все долги МВФ, оплатишь Зеленый тариф до 2030 года, а потом будешь что-то вякать.
показати весь коментар
17.07.2020 15:56 Відповісти
Поки що скавчиш виключно ти. Хазяїн батогом перетягнув?
показати весь коментар
17.07.2020 15:59 Відповісти
не ной *****, а плати вовремя за электроэнергию, а то отключат
показати весь коментар
17.07.2020 16:49 Відповісти
Так ,але ви забули мабуть ,що минулого року Бєня привів до влади зелених ,а 73 % за в екстазі проголосувало і ви зараз думаєте ,що ЗЕ піде проти свого хозяїна?
показати весь коментар
17.07.2020 15:57 Відповісти
ПАНДУ ГЕТЬ !
показати весь коментар
17.07.2020 16:41 Відповісти
країні потрiбен пiнгвiн!
показати весь коментар
17.07.2020 18:05 Відповісти
інвестор махметка?! розсмішили.
показати весь коментар
17.07.2020 15:46 Відповісти
Если на 15% уменьшат стоимости зелёной энергии-это ничего. Переживут. Хуже то, что при Порошенко допустили такую аферу, чтобы порадовать Ахметку. Я бы сделал стоимость энергии на 40% дешевле.
показати весь коментар
17.07.2020 15:50 Відповісти
Зедебил, при Порошенко вообще-то Зеленые тарифы снизили, и дали возможность простым людям ставить станции частные до 30 кВт под Зеленый тариф. А про интересны Олигархов - это ты Януковича благодори.
показати весь коментар
17.07.2020 15:53 Відповісти
ха-ха, простым людям)). ты пробовал себе поставить такую станцию?
показати весь коментар
17.07.2020 15:57 Відповісти
Пробовал. 30 кВт уже третий год стоит))) С прошлой осени онлайн мониторинг еще поставил, могу скрин выработки показать. Около 5000$ прибыли в год.
Пока ты веришь в бредни зедебилов, в Украине работает сотни фирм по установке частных СЭС под зеленый тариф, и каждый год тысячи новых малых станций частных пополняет статистику)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:02 Відповісти
Прокинься- ти мариш!)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:05 Відповісти
Лови зедебил. В строке поиска для тебя специально послание)))
Інвестори ВДЕ вийшли на мітинг через загрозу рейдерства з боку Коломойського - Цензор.НЕТ 7422
показати весь коментар
17.07.2020 16:31 Відповісти
27 МВт в год выдал на гора? неплохо. сколько забашлял облэнерго за подключение?
показати весь коментар
17.07.2020 16:07 Відповісти
Около 38 за год выходит в среднем)))) Но у меня панелей навешано с запасом, почти 34 кВт, плюс панели крутые, Райсен двусторонние. В сентябре мониторинг поставил - уже 36,24 в данный момент.
Не сколько не башлял. Только оплатил двунаправленный счетчик и его установку. Около 500 долларов вышло, не помню уже точно. Если что, 700 долларов на фирмах стоит услуга подключения, где за тебя все делают (это без стоимости счетчика, чисто услуга оформления под ключ).
показати весь коментар
17.07.2020 16:21 Відповісти
если шо, то с меня затребовали 2.5К у.е. ( проект был на 25 кВт ) хабара в облэнерго за подключение 3 года назад)). знакомый таки поставил, но что-то не хочет отвечать, заплатили ему за закачанную энергию или нет, ходит смурной.
показати весь коментар
17.07.2020 16:28 Відповісти
Так это может за увеличение мощности требуют? Я когда участок под дом покупал, заранее знал что станцию ставить буду, и сразу 30 кВт завел. 4 года назад это еще копейки были.
Из-за карантина выплаты задерживали по регионам, типа форс мажор. По киевскому уже рассчитались.
Если задерживают без законных причин, то жалоба в нацкомисию все решает.
Зедебилы олигархов троллят, а народ побаиваются. В прошлом году пытались запретить установку панелей на земле - народ сразу собрался в организацию и подготовили обращение в суд европейский - сразу закон отменили.
показати весь коментар
17.07.2020 16:36 Відповісти
Если что, есть в фейсбуке группа "Приватні сонячні електростанції (СЕС) України", там уже 15 000 владельцев СЭС, и там представители организации есть и чиновники из нац комиссии. Там любые проблемы помогают решать быстро, и с подключением, и выплатами.
С той группы нагнули Запорожский обленерго на 15 лямов, за то что не подключяли людей и выплаты задерживали.
показати весь коментар
17.07.2020 16:40 Відповісти
И могу фирму посоветовать, которая станции ставит недорого и помогает с подключением.
показати весь коментар
17.07.2020 16:41 Відповісти
3,14...ііі...ііі...іііііііііііііііііііііііііііііііііііііііііііі
показати весь коментар
17.07.2020 16:46 Відповісти
че сказать то хотел?
показати весь коментар
17.07.2020 16:48 Відповісти
спасибо, конечно. но в моём регионе, рыго-гепо-доповском заповеднике не так всё однозначно)).
показати весь коментар
17.07.2020 16:48 Відповісти
это где?
показати весь коментар
17.07.2020 16:50 Відповісти
Харьков? Так там море станций в частном секторе)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:51 Відповісти
26 у меня только с Нового года этого)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:23 Відповісти
3,14здеть не мешки ворочать ...(російське прислів'я якщо що)
показати весь коментар
17.07.2020 16:45 Відповісти
Ну так користуйся САМ своєю енергією, чого люди повинні вас хитрожопих годувати.
показати весь коментар
17.07.2020 16:48 Відповісти
Тебя забыл спросить, что мне делать.
показати весь коментар
17.07.2020 16:57 Відповісти
Ви дови***тесь що ваші панелі вам у дупу запхають.
показати весь коментар
17.07.2020 17:01 Відповісти
соснешь ты у моих панелей)))
показати весь коментар
17.07.2020 17:02 Відповісти
Сам будеш смоктати зебіл.
показати весь коментар
17.07.2020 17:05 Відповісти
да хватит вякать. Или давай к делу, или перестань ныть. Я хочу прочитать новости о задержания дебила, который нападал на солнечные станции))))
показати весь коментар
17.07.2020 17:06 Відповісти
дурень думками про дупу багатiє
показати весь коментар
17.07.2020 18:15 Відповісти
Та то він рошенку відпрацьовує- "Тузік сладкій"!)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:03 Відповісти
Еще раз, при чем тут Порошенко и Рошен, если Зеленый тариф был принят еще в 2008 году?
показати весь коментар
17.07.2020 18:09 Відповісти
Отмечается, что электроэнергию, производимую объектами, запущенными в 2019-м, государство обязалось выкупать по высокому "зеленому" тарифу до 2030 года. Этот тариф в 10 раз превышает плату за электроэнергию, произведенную атомными электростанциями.

В частности, среди бенефициаров - холдинг Рината Ахметова, группа ICU с орбиты Петра Порошенко, бизнес Аваковых-Котвицкого, группа ETG, за которой может стоять Николай Мартыненко и другие.

Палай далі!
показати весь коментар
17.07.2020 15:58 Відповісти
Зедебил, если в статье говорится про запущенные объекты за 2019 год - это не значит, что их не ставили ранее))) Зеленый тариф в Украине работает еще с 2008 года:
"Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення "зеленого" тарифу» був прийнятий 25 вересня 2008 року. Закон передбачає обов'язкове придбання постачальниками електроенергії (https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%95%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA&action=edit&redlink=1 енергоринком ) від наступних джерел:"
показати весь коментар
17.07.2020 16:08 Відповісти
Ти вже на орбіті?
показати весь коментар
17.07.2020 16:29 Відповісти
это зедебил, который не знает что гуглит и что выкладывает, потому что в силу своего скудоумия не может разобраться в теме, но вякать любит
показати весь коментар
17.07.2020 16:42 Відповісти
Этот тариф в 10 раз превышает

==
Голословній трьоп.
показати весь коментар
17.07.2020 18:17 Відповісти
Этот зедебил не в теме. Просто как типичный зедебил, ему надо хоть что-то гавкать на Пороха
показати весь коментар
17.07.2020 18:43 Відповісти
Не важно на сколько будет снижение. Главное законодательно определить график и сроки полного закрытия этой афёры
показати весь коментар
17.07.2020 15:54 Відповісти
Уже определено законодательством - будешь нам платить до 2030 года. Или будешь платить еще больше, и все сразу, через арбитраж и под давлением МВФ.
показати весь коментар
17.07.2020 15:55 Відповісти
В 2030г. будет честный рынок электроэнергии? Как в США? НЕТ! Я про это
показати весь коментар
17.07.2020 15:58 Відповісти
а сейчас он чем не честный? Повышенные Зеленые тарифы - это мировая практика. В той же Германии на старте тариф вообще был 0.7 евро (если в евро перевести). По мере того как станций больше становится тариф снижают.
После 2030 года посмотрим. Скорее всего снизят тариф до уровня меньше чем платит население. Вопрос только в том, сколько население платить будет)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:44 Відповісти
Не стоит обобщать - "мировая практика". Не всё население Земли является адептами церкви глобального потепления. Большинство до сих пор считает, что продукт не может иметь преференции только из-за особого способа его изготовления
показати весь коментар
17.07.2020 16:53 Відповісти
Это инвестиции называется.
показати весь коментар
17.07.2020 17:02 Відповісти
будешь нам платить до 2030 года



Петро Олексійович- перелогіньтесь!
показати весь коментар
17.07.2020 16:04 Відповісти
якби у нас була країна то держава не повелася б на зелене лайно ...якщо у нас є держава то цей зелений цирк потрібно закрити вже сьгодні ...у нас є територія яку вже продали а держави у нас і не було ...збіговисько злодіїв мародерів
показати весь коментар
17.07.2020 16:49 Відповісти
ну попробуй закрыть. Сражу побежишь на отсос Путину, когда от поддержки Украины откажется весь запад включая МВФ, и поставят твою краину на долги.
показати весь коментар
17.07.2020 16:58 Відповісти
у сороса йух кращий за #уйловський ...чи тобі клітор кристаліни більше до вподоби ?
показати весь коментар
17.07.2020 17:01 Відповісти
тебе выбирать
показати весь коментар
17.07.2020 17:04 Відповісти
ти вже свій вибір зробив ... а я от ніяк не наважуся ...рахую що пішли вони всі найух разом і йухло і крісталіна з "соросом"
показати весь коментар
17.07.2020 17:29 Відповісти
так не бывает. Украины без поддержки Запада уже бы не было как таковой. Были бы только народные республики под контролем Путина.
А дебилам которые верят в то, что без поддержки Запада Украина может воевать с РФ - я советую посмотреть то, что РФ сделала с Алеппо, и вспомнить о том, что у РФ огромное количество техники, бомб, ракет, и ЯО. Без прямого столкновения живыми силами, РФ способна уничтожить все крупные населенные пункты Украины дистанционно, со своей территории.
показати весь коментар
17.07.2020 17:55 Відповісти
передавай привіт Кучмі з Кравчуком (це я про херантів і "ЯО")...
PS: доречі "запад" знищує населення України через коррумповане "українське" керівництво не меньше "дистанционно" але ще більш цивілізовано ... землю вкрали тепер цей "процес" піде ще швидше і ще більш цивілізовано ...у Аргентині доречі (аграрній "супердержаві" як наша) більшість населення вже живе у проголодь чого й нам "запад" бажає , тому й не бачу різниці між парашею та "западом" ...їм тільки територія України важлива ..."западу" без рабів ... параші територія з рабами
показати весь коментар
18.07.2020 09:00 Відповісти
Эстония живет в проголодь? Что ты городишь ?
показати весь коментар
18.07.2020 12:31 Відповісти
спробуй ще раз прочитати і знайди слово "Эстония" ...
показати весь коментар
18.07.2020 15:58 Відповісти
зачем мне искать? Эстония тоже была как Украина в СССР, но вступила в ЕС и НАТО выбрав Запад. Повторяю вопрос: Эстония живет в проголодь?
показати весь коментар
18.07.2020 18:50 Відповісти
... Эстония ...живёт в Великобритании ...а в Эстонии живут и работают белорусы украинцы ... повторюсь я про Эстонию писал ?
показати весь коментар
18.07.2020 21:06 Відповісти
все ведь очень просто - либо Украина соблюдает собственные законы и международное право, либо сосет у Путина
показати весь коментар
17.07.2020 17:09 Відповісти
ти ще про "будапештський" меморандум тут згадай ...міжнародні херанти роблять тільки те що їм вигідно ... от на днях один поважний генерал сказав що їм немає що захищати в Україні ...і він правий ...правда вони років 27 назад зовсім інше з крадчуком - чучмою "терли" ...колись Кайзер казав що договір з Росією не вартий паперу на якому він написаний ...зараз можна сміливо казати що договори зі всіма світовими державами не варті навіть "стрічки" у "пейсбуці" ...
показати весь коментар
17.07.2020 17:36 Відповісти
я не собираюсь с тобой спорить про плохой или хороший Запад. В любом случае тебе надо выбирать, или поддержка плохого Запада, или слив Украины под Россию.
показати весь коментар
17.07.2020 17:51 Відповісти
Я выбираю дядюшку Сэма.
показати весь коментар
17.07.2020 18:29 Відповісти
Боже, храни Аммерику!
показати весь коментар
17.07.2020 18:42 Відповісти
Так говорили что договорились с инвесторами. Ааааа то было вранье зедебилов, договорились не с инвесторами а с общественными организациями ручными))))
показати весь коментар
17.07.2020 15:54 Відповісти
Все без исключения государственные компании на рынке электроэнергии накопили многомиллиардные долги... поэтому у ахметовских ДТЭК, 10-ти из 15 ТЭС в стране, свежепостроенных СЭС и 3 облэнерго всё в порядке.
показати весь коментар
17.07.2020 15:55 Відповісти
да не надо митингов. В арбитражный суд сразу на команду зедебилов.
показати весь коментар
17.07.2020 15:57 Відповісти
То ти так Петра Олексійовича вже охрестив? А він знає?
показати весь коментар
17.07.2020 16:02 Відповісти
А Петр тут при чем? Это не он законы нарушает в отношении инвесторов.
показати весь коментар
17.07.2020 16:45 Відповісти
сговор, заведомо невыгодные условия, расторжение, свыню за ратыцю и на бойню, по дороге не забыть на рыжего наступить
показати весь коментар
17.07.2020 17:00 Відповісти
какой сговор? Какие невыгодные условия? Порошенко снизил Зеленые тарифы до адекватных цен, и дал право каждому гражданину поставить себе станцию под Зеленый тариф.
показати весь коментар
17.07.2020 17:05 Відповісти
из-за дисбаланса, создание свыньой и рыжым потенциальных чернобылей

эвропейцев это озаботит
показати весь коментар
17.07.2020 17:12 Відповісти
а не зедебил, что Зеленый тариф в Украине работает еще с 2008 года, когда никто еще даже не подозревал о том, что Порох будет президентом? А ничего петушина зедебильная, что как раз Порох и привел в порядок Зеленый тариф под европейские нормы, снизив тарифы олигархам, и дав тебе право тоже ставить солнечную станцию?
показати весь коментар
17.07.2020 17:49 Відповісти
у вас, секты "свидетелей шыкаладнага глаза", все как на параше черное это белое, рабство это свобода и тд.
показати весь коментар
17.07.2020 18:00 Відповісти
это все чем ты смог ответить на мои неоспоримые факты?
показати весь коментар
17.07.2020 18:05 Відповісти
"Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення "зеленого" тарифу» був прийнятий 25 вересня 2008 року. Закон передбачає обов'язкове придбання постачальниками електроенергії (https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%95%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA&action=edit&redlink=1 енергоринком ) від наступних джерел:"
"Пётр Алексе́евич https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B Президент Украины с 7 июня 2014 по 20 мая 2019."
2008 год и 2014. Что то у тебя зедебил не сходится))))
показати весь коментар
17.07.2020 18:08 Відповісти
и шо мешало свыне провести нужные для себя изменения к старому закону
показати весь коментар
17.07.2020 18:19 Відповісти
Какие нужные для себя, какие к старому закону, зедебил? По старому закону до Порошенка от 2008 года, станции ставили только олигархи и приближенные к власти, и по таким тарифам, что нынешние тебе копейками покажутся. 0.46 евро за 1 кВт фиксировали им в 2010 году, не хочешь, зедебил?
Порошенко в 2014 году под требования ЕС и МВФ снизил до 0,20 евро для простых людей, 0,17 для промышленных (ахметова и ко) и прописали в Законе порядок подключения для простых людей, и приняли постепенное уменьшение тарифа до 2030 года. Сейчас он уже 0.16 евро для маленьких частных станций и 0,13 для промышленных. А был до Пороха повторюсь, почти под 0.50 евро

Порошенко "для себя", в разы уменьшил Зеленый тариф, при чем сделал его доступным простым людям, и дал им тариф выше чем олигархам?))))
показати весь коментар
17.07.2020 18:41 Відповісти
слушайте дальше сказки про страшного Пороха от Зе команды, вместо того чтобы изучать реальные факты и цыфры
показати весь коментар
17.07.2020 18:56 Відповісти
изо дня в день скулишь, подавай уже
показати весь коментар
17.07.2020 16:26 Відповісти
Мне то чего скулить зедебил? Ты мне исправно платишь деньги - плати дальше. Это ты скулишь, что тебя обворовывают)))
показати весь коментар
17.07.2020 16:46 Відповісти
вот вишь, процесс пошел
сознанка царица доказательств
вор , а не инвестор
показати весь коментар
17.07.2020 16:56 Відповісти
Где я сознался в том, что я вор?
показати весь коментар
17.07.2020 16:58 Відповісти
Пропоную усім хто мітінгував скласти договори з купівлі електроенегії за "зеленим" тарифом.
Враховуючи плату за транспортування і послуги енергорозподільчої компанії, налоги я так думаю гривень по 10 за кілловатт вийде.
показати весь коментар
17.07.2020 16:45 Відповісти
я думаю они тебя услышат, и будут уважать твое мнение