11294 відвідувача онлайн
823 22

"Поліпшення якості роботи електромереж дасть змогу підвищити інвестиційну привабливість України", - директор Центру транспортних стратегій Вовк

Якщо бізнес буде бачити, що вартість підключення і якість у цілому роботи енергомережі в Україні зростає, то це дозволить істотно поліпшити привабливість інвестицій в Україну. Про це повідомив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

Сергій Вовк розповів, що ситуація з підключеннями до електромереж у транспортному секторі є однією з найбільш проблемних, тому що наявна висока вартість підключення і відсутні прозорі тарифні компенсаційні механізми, які дозволять знизити цю вартість.

"Інвесторам, потенційним оператором цього ринку, в тому числі, і енергокомпаніям це невигідно, оскільки сама структура тарифу не сприяє тому, щоб вони бачили повернення своїх інвестицій. Тут якраз схема RAB-тарифу, яка передбачає певну можливість повернення інвестицій на відрізку певного періоду часу, дозволить істотно розширити внутрішній ринок електроенергії", - зазначив експерт.

"Над цим потрібно працювати і це потрібно впроваджувати, оскільки це рішення вже буквально перезріло. Тариф повинен включати і можливість інвестувати в мережі, оскільки та їхня потужність, яка є на цей момент, вона є недостатньою для якісного покриття внутрішнього ринку, не кажучи вже про можливість, коли будь-який природний катаклізм призводить до пошкоджень мереж. Звичайно ж, модель RAB-тарифу, яка була апробована, в Європі, була придумана як раз для того, щоб модернізувати існуючу енергомережу без того, щоб допустити дуже значне підвищення тарифу, і така модель потрібна Україні", - повідомив Сергій Вовк.

На думку, Сергія Вовка, зниження вартості підключення до мереж і підвищення якості дозволить поліпшити операційну ефективність промислових підприємств і відповідно збільшити рівень податків і інші економічні ефекти їх роботи.

Нагадаємо, раніше депутати від фракції "Слуга народу" направили в НКРЕКП відкритого листа з вимогою запровадити RAB-тариф для операторів системи розподілу електроенергії за європейською методологією. Пропоновану Регулятором методологію депутати назвали "азаровською" і неефективною.

25 червня генеральний секретар європейської галузевої асоціації Eurelectric Крістіан Рубі заявив, що для того, щоб Україна досягла успіху, вона повинна вирішити питання стимулювання інвестицій в електричні мережі.

Топ коментарі
+8
Що, ще одна платіжка буде? На повышение качества работы электросетей?
показати весь коментар
03.08.2020 11:54 Відповісти
+6
две - на повышение качества работы электросетей и на повышение инвестиционной привлекательности
показати весь коментар
03.08.2020 12:01 Відповісти
+5
Еще по "просьбам трудящихся" не организовали. Пока только "по мнению экспертов" делают.
показати весь коментар
03.08.2020 12:06 Відповісти

Завантаження...