10813 відвідувачів онлайн
9 176 48

Коломойський став основним бенефіціаром мит на дизпаливо, - ЗМІ

Про це повідомляє видання "Економічна правда" в статті "Рикошет від білоруської кризи: чи загрожує Україні дефіцит нафтопродуктів".

"Виграли від цього рішення "зрозумілі" люди. За словами директора консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, після запровадження мит Кременчуцький НПЗ Ігоря Коломойського збільшив виробництво дизелю майже на половину, а контрольована групою "Приват" Одеська перевалка наростила обсяги в 3,5 раза", - пише видання.

У статті йдеться про те, що рішення Кабміну повторно, після їх скасування судом, ввести мита на імпорт дизпалива з Росії в розмірі 4% видається нелогічним, враховуючи ризик перебоїв з поставками з Білорусі, яка страйкує.

"На цьому фоні алогічним виглядає недавнє рішення Кабміну повторно запровадити мита на трубопровідний дизель з Росії, яке суд визнав незаконним.

Скасування спецмита, за словами учасників ринку, давало впевненість, що потенційні втрати білоруських обсягів пального можна буде замінити постачаннями по трубі. Однак рішення ухвалене", - зазначає автор статті Микола Топалов.

Раніше повідомлялося, що в липні частка Кременчуцького НПЗ (компанія "Укртатнафта") в загальному виробництві дизпалива в країні зросла до 93%.

Нагадаємо, на початку липня "Укртатнафта" звернулася до Міністерства енергетики з проханням ввести мита на імпорт дизельного палива в розмірі 8,46% з 1 серпня 2020 р. Це прохання не було підтримано експертною радою при Міністерстві енергетики.

За оцінками "Нафтогазової асоціації України", введення мит на вимогу "Укртатнафти" призведе до зростання цін і збитків економіки на рівні 11 млрд гривень на рік. Також обмеження на імпорт може зруйнувати диверсифіковану систему поставок палива на український ринок і посилити монополізацію групи "Приват" як власника Кременчуцького НПЗ.

Це вже друга спроба ПАТ "Укртатнафта" обмежити імпорт нафтопродуктів з початку поточного року. Ще в січні компанія звернулася з відповідним проханням до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, але в червні її заяву було відхилено.

Топ коментарі
+21
Коломойский стал основным бенефициаром пошлин на дизтопливо, - СМИ - Цензор.НЕТ 3022
показати весь коментар
21.08.2020 11:58 Відповісти
+19
Коломойский стал основным бенефициаром пошлин на дизтопливо, - СМИ - Цензор.НЕТ 2934
показати весь коментар
21.08.2020 11:59 Відповісти
+14
Коломойський став основним бенефіціаром мит на дизпаливо, - ЗМІ - Цензор.НЕТ 3207
показати весь коментар
21.08.2020 12:20 Відповісти

Завантаження...