5754 відвідувача онлайн

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про дистанційну роботу

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №4051 про дистанційну роботу українців. Документ у вівторок, 3 листопада, підтримали 311 народних депутатів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Кореспондент".

Зокрема, законопроєкт передбачає: розмежувати поняття надомної роботи і дистанційної роботи; роботодавець зобов'язаний ознайомити не менше ніж за два місяці співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу і забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням; при надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи чи організації, якщо інше не передбачене в трудовому договорі.

Також документ передбачає, що працівникові надають можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до двох місяців) перехід на дистанційну роботу в разі, якщо на робочому місці щодо нього вчинили дії, що містять ознаки дискримінації.

Також у документі прописано, що дистанційна робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця, у будь-якому місці за його / її вибором і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, а надомна робота виконується працівником за місцем його / її проживання або в інших заздалегідь обраних ним / нею приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їхньої сукупності.

Нагадаємо, що з початку запровадження карантину близько половини українських компаній скоротили зарплати співробітникам на 20-30%.

Топ коментарі
+3
Хорошо работалось? Это когда без законодательства работодатели творили что хотели, урезали выплаты и премии тем кто на удаленке? ахренеть просто!
показати весь коментар
03.11.2020 14:53 Відповісти
+3
а инспекция по труду сможет беспрепятственно проникать в такое "рабочее" помещение для контроля... а работодатель должен будет оплачивать "дополнительные блага", получаемые от работника в виде амортизации его техники, использования его электричества или включать их в собственный доход?
показати весь коментар
03.11.2020 14:57 Відповісти
+2
зеленые вылупки тупо громят все подряд...
показати весь коментар
03.11.2020 14:47 Відповісти

Завантаження...