Казахстан почав вакцинацію 3 тис. добровольців вітчизняним препаратом QazCovid-in

Про це повідомила пресслужба прем'єр-міністра, передає Цензор.НЕТ.
"Донині НДІ (Науково-дослідний інститут проблем біологічної безпеки в селищі Гвардійський Кордайского району Жамбилської області. - Ред.) проведено I і II фази клінічних випробувань вітчизняної вакцини QazCovid-in... Міністерство охорони здоров'я схвалило початок завершальної, III фази клінічних досліджень на трьох тисячах добровольців. Сьогодні перші добровольці були щеплені вітчизняною вакциною в НДІ, клініках міст Алмати і Тараз", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті прем'єра.
"До кінця грудня цього року буде завершено вакцинацію трьох тисяч добровольців. Для проведення III фази буде випущено необхідну партію вакцини - 10 тис. доз", - наголошується в повідомленні.
В червні почалося будівництво біофармацевтичного заводу для випуску вакцин...
В нас зелені покидьки зачмирили навіть виробництво вітчизняних тестів ІМБГ...
Смєшно:
Наші тести.З квітня чекають. https://www.radiosvoboda.org/a/ukrajina-koronavirus-testy/30627617.html Учені в Україні розробили тести на COVID-19. Про це просили МОЗ і РНБО, але тепер держава їх не закуповує
А тепер і вакцина. Чекають з серпня. https://ua.interfax.com.ua/news/general/684726.html НАНУ очікує рішення Нацфонду фундаментальних досліджень стосовно грантів для розробки двох вітчизняних вакцин від Sars-Cov-2