8063 відвідувача онлайн
2 830 13

Завод, який забруднив Миколаївську область червоним шламом, недоплачує мільярди гривень податків

Це дозволяє щорічно не доплачувати до бюджету майже 1 млрд грн. Про це повідомляється в програмі журналістських розслідувань "Четверта влада", пише УНІАН.

МГЗ, після придбання його російським олігархом Дерипаскою, вже багато років працює за так званою толлінговою схемою: коли підприємство переробляє сировину, яку йому дала інша компанія, не розмитнюючи його, а після виготовлення кінцевого продукту повертає його компанії-постачальнику сировини, отримавши за свою роботу винагороду. Це дає можливість підприємству не платити до держбюджету України практично мільярд гривень щорічно.

За словами начальника управління забезпечення митного контролю та оформлення Чорноморської митниці митної служби України Дмитра Євстаф'єва подібна схема дозволяє підприємству також ухилятися від заходів нетарифного регулювання.

"Після переходу в квітні 2010 року під контроль російської компанії "Русал" підприємство "Миколаївський глиноземний завод" почало поміщати товари в митний режим "переробки на митній території України". Це означає, що при ввезенні таких товарів вони повністю звільняються від оподаткування. Крім того, до них не застосовуються заходи нетарифного регулювання", — сказав Дмитро Євстаф'єв.

Він також повідомив, що Чорноморська митниця подавала відповідний позов до суду, проте програла його.

Нагадаємо, суд зобов'язав Миколаївський глиноземний завод виплатити 9 мільярдів гривень постраждалим від викидів шламу.

Експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.

У червоному шламі були виявлені миш'як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які можуть становити найбільшу небезпеку для людей.

Топ коментарі
+3
это война, гибридная война..., раша воюет против Украины различными способами, это один из них..., я не верю, что власть ничего не может с этим поделать..., она не хочет, а зачем нам такая власть..., с одной стороны - у нас институт будущего, а с другой стороны враг методично уничтожает нас, нашу страну и наше будущее...
показати весь коментар
12.08.2021 12:16 Відповісти
+3
Здравствуйте. ЦЕНЗОР.НЕТ почему вы не хотите рассказать про неуплату налогов в особо крупных размерах в период войны сетью аптек "Подорожник".
Есть сеть аптек "Подорожник", более 1000 аптек в Украине, данная сеть аптек платит серые заработные платы, следующим образом, официальная часть в размере минимальной заработной платы приходит на ОЩАДБАНК, остальная часть более 10000грн на ПРИВАТБАНК, платеж дробится и не видно источник поступления, используют сторонние сервисы. В год неуплата налогов приближается к 600млн грн. 5000 сотрудников * 10000грн. = 50 млн. *12 месяцев = 600 млн. С карточки ПриватБанка не платятся никакие налоги в бюджет и военный сбор в период войны. Есть еще одна схема ухода от налогов, начальник отдела кадров заставляет сотрудников писать на бесплатный отпуск связи ковид, а при этом сотрудник ходит на работу и получает зарплату на карточку ПРИВАТБАНКА, а для налоговой он был в отпуске и 0 грн в бюджет и 0 отчислений на военный сбор. Хотелось бы услышать у руководства данной сети в чем секрет альтруистической работы сотрудников за 5000 грн и не мучает совесть собственников за неуплату налогов в период, когда вся страна последнее отдает армии.
Ещё очень много нарушений про которые хотелось подробно рассказать.
Возможна ли Ваша помощь в освещении данной ситуации?
Заранее, спасибо.
показати весь коментар
12.08.2021 12:20 Відповісти
+2
А шо там зеленая навозная муха зе-зе прокукарекает на эту тему? Это типичный пример бизнеса на крови. Я прав, зебанутые?
показати весь коментар
12.08.2021 12:16 Відповісти

Завантаження...