12979 відвідувачів онлайн
35 884 199

Протестувальників в Алмати розстрілювали люди, які говорили російською, - правозахисник Абдуманапов

Про це виданню "Сибір. Реалії" розказав один з неформальних лідерів протестувальників правозахисник Мейрхан Абдуманапов, повідомляє Цензор.НЕТ.

Він розповів, що 6 січня почав отримувати від знайомих інформацію про те, що до міста прибули російські війська та частини ОДКБ. Через ці повідомлення частина протестувальників пішла з площі в Алмати, але значна частина залишилися.

"Як стемніло, о 18:30 чи о 18:40, на площі справді з'явилися бронетранспортери з кулеметами. Спочатку зі східного, потім із західного боку. Стріляти вони почали на поразку без попередження. Люди кинулися врозтіч, я побачив, що дехто впав", - розказав Абдуманапов.

Правозахисник каже, що на власні очі бачив, як були вбиті та поранені семеро людей.

"Солдати були всі без розпізнавальних знаків, у чорній з ніг до голови формі. Якщо вранці до нас зверталися лише по-казахськи, і на тому боці були наші, казахи, то через гучномовець ми чули тільки російську мову. ... солдати зверталися лише російською. І загрозливим тоном: "Звільніть площу, розстрілюватимемо". Ані слова казахською. З чого ми дійшли висновку, що це були російські війська. Як нас і попереджали вдень", - розказав правозахисник.

Раніше 6 січня генсек ОДКБ Станіслав Зась заявляв, що сили Організації не братимуть участі у розгоні демонстрацій у Казахстані.

Топ коментарі
+62
Кто ещё сомневается, что на Майдане работали российские снайперы ?
показати весь коментар
08.01.2022 21:33 Відповісти
+56
Що б там не було зараз, але казахам рано чи пізно доведеться воювати з кацапами, якщо вони хочуть відстояти свою незалежність.
показати весь коментар
08.01.2022 21:18 Відповісти
+56
Це не новина- це закономірність. Нас розстрілювали кацапи 300 років. Чеченів - кацапи, прибалтів, грузинів к, молдаван, білорусів, чехів, словаків, румун мадярів, татар іт. д.
показати весь коментар
08.01.2022 21:19 Відповісти

Завантаження...