8424 відвідувача онлайн
10 664 11

Україна відключилася від енергосистем Білорусі та Росії

Україна відключилася від енергетичних систем Росії та Білорусі та перебуватиме найближчим часом в автономному режимі. Надалі вона підключиться до Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E).

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "РБК-Україна".

Повне відключення України від енергосистем Білорусі та Росії займе три дні - з 24 по 26 лютого. Процедура буде проходити в умовах посилених заходів кібербезпеки. Її мета - тестування можливостей української системи підтримувати в електричних мережах необхідну частоту 50 Гц в різних режимах.

Як зазначав міністр енергетики Герман Галущенко, сьогоднішнє відключення України від енергосистем Білорусі та Росії - це перший тестовий період роботи в автономному режимі. За його словами, до кінця поточного року українська система увійде в паралельну роботу з ENTSO-E, а у 2023-му почне повноцінну синхронізацію з європейським оператором.

У Міненерго раніше повідомили, що автономна робота енергосистеми України після відключення від Білорусі та Росії не викликає побоювань. Для цього в країні накопичено достатню кількість вугілля і газу.

Топ коментарі
+22
И больше не подключайтесь, хватит кормить террористов!
показати весь коментар
24.02.2022 01:45 Відповісти
+12
нарешті
показати весь коментар
24.02.2022 01:49 Відповісти
+11
кхм ... Бiлорусь ... немає вже такой країни ... увiйшла шiстью волостями до складу московської орди
показати весь коментар
24.02.2022 01:57 Відповісти

Завантаження...