9295 відвідувачів онлайн
2 864 13

Першу АЕС в Польщі побудує компанія зі США

аес

Польща обрала американську компанію Westinghouse для будівництва першої атомної електростанції.

Про це заявив у п'ятницю голова уряду країни Матеуш Моравецький, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Голос Америки.

Участь у тендері також брали французький концерн EDF та південнокорейська KHNP.

"Ми підтверджуємо, що у нашому проєкті атомної енергетики буде використовуватися надійна та безпечна технологія", - заявив прем'єр-міністр.

Моравецький сказав, що рішення буде офіційно ухвалено на засіданні кабінету міністрів у Варшаві у середу.

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхольм привітала це рішення.

"Це величезний крок у зміцненні наших відносин з Польщею для майбутніх поколінь", - повідомила вона.

Гренхольм сказала, що Польща обрала Westinghouse для реалізації першої частини свого атомного проєкту вартістю 40 мільярдів доларів, не уточнивши суму інвестицій.

До кінця 2022 року планується вибрати технологію для перших трьох реакторів, а перший з них має почати свою роботу в 2033 році.

Топ коментарі
+9
Після аварії на ЧАЕС Європа стала відмовляться від атомної енергетики на користь дешевих енергоносіїв з СРСР.
30 років московити успішно підсажували Старий Світ на свою нафто-газову голку. Але недопалок всіх переграв: менш, ніж за рік Європа не тільки вирішила відмовитись від "сиру в мишоловці", а й почала відновлювати атомну енергетику.
Геніальний стратєх!
показати весь коментар
29.10.2022 09:33 Відповісти
+6
Вітаємо поляків із першим кроком до напрацювання власного плутонію.
У господарстві знадобиться.
показати весь коментар
29.10.2022 09:20 Відповісти
+5
Ну всьо, чорна звізда москалям - поляки до 2050р будуть мати ядерну зброю. Калінінград без шансів, врем'я подльота сокращается
показати весь коментар
29.10.2022 09:22 Відповісти

Завантаження...